FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-01-07 13:08  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No i pięknie! Zupełnie inaczej teraz wygląda (lepiej żeby nie było) :D

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
15-01-07 11:42  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam,

Trochę się schodzi, jak to zwykle, z tym co w pancerce najlepsze. Traktorek stoi już na własnych kołach. Na pierwszych zdjęciach widać nawet nawiniętą jedną gąsienicę, podczas gdy druga jeszcze schnie sobie obok. Imitację gumowych nakładek naklejam po ukształtowaniu gąsienicy na kołach.





Mniej więcej tak to wygląda w całości








Jeśli miałbym podsumować ten etap budowy – nic zaskakującego. Chyba, że w pozytywnym sensie – uważam, że gąsienice wykonane w standardzie wyglądają bardzo ładnie (skromny jestem).

Następnie zabrałem się za błotniki.

Niestety mimo największych chęci kontynuowania budowy „bez rozcinania” tu poległem. Tak moim skromnym zdaniem, jeśli błotniki składają się z części wewnętrznej i zewnętrznej, i należy je w jakiś sposób zginać, wyginać (i robić jeszcze gorsze rzeczy) to te dwie części nie powinny mieć tych samych wymiarów. W wycinance niestety mają.

Także pociąłem biedaka. Aby go potem ładnie poskładać, fazowałem wszystkie krawędzie (jak na zdjęciu), delikatnie papierem ściernym ścierałem ewentualne pozostałości czarnych linii (tez na zdjęciu) oraz te pofazowane (nowa terminologia, tak jak brudzing) zaginałem leciutko nadając im obły kształt (oczywiście na zdjęciu – choć tu musicie wierzyć na słowo, bo tego nie widać). Co ważne, to aby pamiętać o zmniejszeniu wymiarów części.





Po sklejeniu do kupy elementów części wewnętrznej wyszło cos takiego.



Potem przykleiłem to do kadłuba i zacząłem oklejać poszyciem zewnętrznym. Oczywiście odpowiednio korygowanym. Kleiłem fragmentami aby nie mieć przykrych niespodzianek przy końcówkach.




I na koniec mamy coś takiego.



Zostały jeszcze jakieś upiększające paseczki i inne pierdułki ale to przykleję kiedy indziej.

Zacząłem również kleić błotniki przednie. Opisze to dokładniej jak ochłonę, bo te dopiero są wyzwaniem. Niestety te również porozcinałem. I złożyłem w coś takiego – na razie część zewnętrzna.



To co widać jest wynikiem ok. 3 godzin pracy, a raczej 2 godzin gapienia się na rysunki, z których niewiele mogłem wyczytać aż mnie olśniło i załapałem.

Teraz błotnik jest już cały gotowy. Zdjęcia wstawię następnym razem.

Pozdrawiam,

 
25-01-07 11:51  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam,

Traktorek staje na czterech łapach, w końcu. Poniżej kilka zdjęć z kończenia zawieszenia przedniego.



Takich elementów jak te rurki powyżej nie lubię, szczególnie, kiedy mam do czynienia z kiepskim kartonem. A na takim niestety jest wydrukowana wycinanka...

Cała reszta:









W międzyczasie (dawni fizycy przewracają się w grobach a teraźniejsi dostają ataku czkawki i wysypki pod pachami) zacząłem też dodawać pierdułki z wyposażenia kadłuba.





Robotę nad kanistrami, można określić słowami naszych wielkich przyjaciół zza wielkiej - pain in the ass. Są już prawie na ukończeniu, zostały tylko uchwyty i wlewy. Tylko...

Poza tym zrobiłem otwierane klapy silnika.



I same klapy






Za każdym razem jak kleję pojazd, mówię sobie – nigdy więcej ruchomych zawiasów. Tak też powiedziałem sobie teraz. Kupa roboty, trochę nerwów (bardzo małe elementy, kiepski papier) a na koniec jeden już posmarowany klejem wpadł mi do przedziału silnika i gdzieś tam się przykleił. Dlatego jedna klapa boczna nie jest otwierana, bo nie chciało mi się dorabiać ruchomego zawiasu.

To na dziś tyle.
Pozdrawiam,

 
29-01-07 19:50  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Może nie doczytałem ale czym robisz retusz ?? do mojego SdKfz używam Pactre A20 africa yellow.

--

 
30-01-07 09:21  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Niezawodną akwarelką. Jestem zbyt leniwy aby używać farbek, po których trzeba każdorazowo myc narzędzia :)

 
03-02-07 13:12  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam,

po cichutku udało mi się skończyć ciągnik. Zajął ok. 4 miesięcy pracy. Oto efekt:











I dla porównania z innym modelem, w tej samej skali





To wszystko. Dziękuję za zainteresowanie i do kolejnej relacji!

Fokstrot

 
03-02-07 13:16  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Gratulacje!! Piękna robota.

Pozdrawiam zetpt

 
03-02-07 13:18  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękny model i piekne wykonanie:) Gratulacje!:)
Szacuneczek za wykonanie układu jezdnego i dzieki za pokazanie nowej dla mnie techniki "fazowania" krawędzi (wiem, wiem "zapóźniony jestem":)))

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-02-07 14:54  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Pięknie wykonany model. Gratulacje!.
Pozdrawiam

 
03-02-07 15:29  Re: [relacja] SdKfz 250 Greif - GPM
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

SUPER!!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024