FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
15-04-07 20:28  Re: [relacja]Challenger
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Przybyło trochę detali na wieży, więc żeby nie było za długich zastojów w relacji, parę aktualnych fotek.








Post zmieniony (16-04-07 08:24)

 
15-04-07 21:46  Re: [relacja]Challenger
piotras 20   

No no !!, fajny też mam Challengera ale 2 z GPM. Nie myślałeś o zrobieniu jakiegoś kamuflażu ?? na obecna zieleń którą model posiada, dać jakiś ciut jaśniejszy ???
o wiele lepiej by to wyglądało, a taki jednolity kolor to tak nie zabardzo.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej bódowie !!, będe tu zagladał, tak łatwo się mnie nie pozbędziesz : P

--
Butapren, potęga modelarzy

 
15-04-07 22:38  Re: [relacja]Challenger
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Piotras, myślałem o innym kamuflażu bo ten odcień jest naprawdę jakiś dziwny. Wielu kolegów już zwracało na to uwagę, że ten kolor jakiś taki nijaki. Mimo wszystko nie podobają mi się za bardzo modele, które są całe malowane. Myślę, że jak będzie gotowy to nie będzie aż tak źle wyglądał. Pozdrawiam!

 
23-04-07 10:27  Re: [relacja]Challenger
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Witam ponownie, na modelu przybyło pare rzeczy, tak więc nowa porcja fotek. Dokleiłem ostatnio lufę, właz dowódcy oraz parę drobnych detali. Im bliżej do końca to chęć do budowy coraz mniejsza, a to za sprawą dokładności tej wycinanki. Do zobaczenia w następnym poście, pozdrawiam.




 
23-04-07 13:29  Re: [relacja]Challenger
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Wygląda bardzo dobrze, A te niedokładności to gdzie występują? Już się nie mogę doczekać dwójki w Twoim wykonaniu:)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
23-04-07 16:07  Re: [relacja]Challenger
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Kat, na każdym kroku dosłownie, np. przy włazie dowódcy, jarzmie lufy, przy tym półokrągłym elemencie przed kratkami wentylacyjnymi silnika itd. Chodzi o to, że wiecznie jest coś za duże za małe, a nie ma zapasu koloru i trzeba wygospodarowywać kolor z jakichś pozostałości po innych częściach. Dla przykładu, rozumiem że oklejka na jakimś elemencie w kształcie koła może być milimetr za długa lub za krótka, ale nie ponad centymetr. Jeżeli cały model byłby malowany to problem z głowy, bo dorabiamy część z czegokolwiek a farba i tak przykryje, a tak to klops. Dobrze że niedługo koniec, mam nadzieję że następny tank będzie dokładniejszy.

 
23-04-07 19:01  Re: [relacja]Challenger
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Hmm, no to tym bardziej podziwiam. Na zdjęciach nie widać żadnej walki ani jakichkolwiek problemów:)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
23-04-07 20:46  Re: [relacja]Challenger
Q22Q   

kujot666 - Super Ci ten model wychodzi jestem pod dużym wrażeniem , na prawdę bardzo czysto i bez żadnych problemów, oby tak dalej.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
23-04-07 21:18  Re: [relacja]Challenger
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Wisa w opracowaniu nie ma żadnych danych odnośnie tego modelu, ani autora, ani danych o druku czy o samym wydawcy modelu, nic. Na okładce jest tylko podpis p.A.Cieślicki, ale to pewnie człowiek który namalował okładkę.

 
29-04-07 21:50  Re: [relacja]Challenger
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Dzisiaj trochę powalczyłem z zadem Challengera, wszystkie elementy z tyłu kadłuba są już gotowe i na swoim miejscu. Myślę że jeszcze ze dwa posiedzenia nad modelikiem i będzie gotowy, do następnego.








Post zmieniony (29-04-07 22:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024