FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-01-07 11:09  [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Witam szanownych kolegów modelarzy. Mam na imię Roman. Z zainteresowaniem śledzę relacje na forum i sam też chciałbym na nim zaistnieć.
Do tej pory zdażyło mi się skleić parę modeli kartonowych (nic szczególnego), a teraz postanowiłem zbudować model od podstaw. Nie wiem jak długo potrwa budowa, liczę na Waszą pomoc i krytykę. Jako, że jest to mój pierwszy model projektowany od podstaw wybrałem w miarę prosty PGM 17 wg planów z Modelarstwa Okrętowego 7/2006.
Na razie za pomocą Corela wyrysowałem szkielet

a teraz podklejam dostępną w domu makulaturą do 2 mm.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
29-01-07 11:28  Re: [RELACJA] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Witaj Roman! Zacznę od krytyki;-), nie podałeś skali modelu, nie napisałeś czy będzie w standardzie czy malowany. Za plus uważam jakość zdjęć i fakt, że robisz od podstaw. Proponuję abyś robił zdjęcia nie większe niż 800x600 i je troszkę kompresował bo się dośc wolno otwierają. Pozdrawiam i czekam na info plus postępy.

 
29-01-07 11:36  Re: [RELACJA] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dzięki za odpowiedź. A więc model będzie w skali 1:50. Naturalnie będzie malowany bo to nie jest wycinanka. Co do zdjęć oczywiście się dostosuję do Twych uwag. Pozdrawiam.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
29-01-07 13:13  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Fiu, fiu, fiu ... skala 1:50 to będzie wielki model.
Trzymam kciuki, w nowym 8 MO zamieszczony jest schemat malowania kanonierki oraz oczywiście 3 część planów (uzbrojenie).
Będę tu stałym ogladaczem :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
30-01-07 15:35  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Podstawowe części szkieletu już podklejone. Następnym etapem będzie montaż nadwodnej części na desce montażowej.



--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-01-07 18:29  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne fotki ze stoczni.



--

Pozdrawiam.
-----------------

Post zmieniony (01-02-07 20:42)

 
01-02-07 17:17  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejny etap budowy: piankowanie kadłuba.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
02-02-07 10:50  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witaj Romanie! Bardzo się cieszę, że wybrałeś akurat ten okręt i pewnie nikt się nie domyśli dlaczego się cieszę ;-). Będę tu w miarę możliwości zaglądał, więc kiedy zaczniesz się zastanawiać, co autor planów miał na myśli, pytaj śmiało, może będę znał odpowiedź :-D
A na razie ja zapytam: czy po wypiankowaniu kadłuba zamierzasz go oklejać pasami kartonu imitując rzeczywiste poszycie, czy też poprzestaniesz na szpachlowaniu?

Ten nieduży widz na jednym ze zdjęć to Twoja pociecha? Czy tylko ogląda, czy też pomaga?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
02-02-07 11:12  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Jest mi niezmiernie miło, że mam takiego widza. Oczywiście wiem dlaczego cieszy Cię mój wybór. Na pewno będę korzystał z Twojej wiedzy. Mam nadzieję, że w przypadku jakiegoś odstępstwa od planu zwrócisz mi uwagę, co pozwoli na uzyskanie najlepszego efektu. Co do kadłuba, to po wyszpachlowaniu zamierzam nakleić pasy imitujące spawane poszycie.
Tak ten widz to moja pociecha, też strasznie lubi nożyczki, paier i klej biurowy.
Dzisiaj mam zamiar skończyć wklejanie pokładu, który dla utrwalenia kształtu będzie jeszcze na desce wyszpachlowany. Zdjęcia wkrótce. Pozdrawiam.

 
02-02-07 16:15  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Pokład w oczekiwaniu na gruntowanie i szpachlowanie.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024