FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-01-07 11:11  [Nowość] Kartonowy Fan - reaktywacja!
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Idę ja Ci sobie dziś rano do pracy , a tu w zaprzyjaźnionym saloniku prasowym znajduję na półce nowy numer Kartonowego Fana!
Szata graficzna zupełnie nowa : format A4 , lakierowana okładka ,kartki z kredowego papieru , kolorowe fotki , no i wkładka do sklejania - kompletny Boeing Peashooter w pięknym kolorowym malowaniu!!!
Jestem przyjemnie zaskoczony , choć kubełkiem zimnej wody jest cena - 17,99 PLN.
Naczelny redaktor - TAD.
Jeszcze wszystkiego nie przeczytałem , ale znalazłem ciekawy artykuł na temat moderatorów... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-01-07 11:33  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Hej
Była zapowiedź na sąsiednim forum.
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10090. Cena nie jest taka straszna biorąc pod uwagę, że dostajemy cały model plus czasopismo na dobrej jakości papierze. Osoba red. naczelnego to już inna kwestia...
Pozdrawiam :)

--

 
26-01-07 11:49  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
OzzY 

 

hehehe.... teraz by mial więcej do napisania na temat modów... znów ma bana miesiecznego (zdaje sie ostatniego)... na denaturacie :> za swoj stary "dobry" chamski styl...
Pewne rzeczy jednak sie nie zmieniają.... Ciekawe czy w KF'ie jest podobne slownictwo.....

 
26-01-07 12:12  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A kalendarz jest? W zapowiedziach był jako, cytuję: ... "Dodatkiem jest wycinanka z samolotem Boeing P-26 Marka Pacyńskiego i z kamuflażem Krzysztofa Fiołka oraz kalendarz na rok 2007. ". To by mogło tłumaczyć cenę. Zresztą ciekaw jestem bardzo zawartości. Od dwóch dni waruję pod osiedlowym salonikiem, gdzie bywał i KF(itp) i modele z Answer'a i na razie nic. Może dziś...

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
26-01-07 12:12  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Redaktor naczelny jedynego pisma traktującego stricte o kartonówkach zbanowany na dwóch z trzech for modelarstwa kartonowego - hehehe - niezła reklama dla pisma, w amerykańskim klimacie ;-)

 
26-01-07 12:36  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

ja od tygodnia codziennie męcze kioski w poszukiwaniu KF ale nigdzie nie ma ;/

 
26-01-07 13:07  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Panowie - pax między chrześcijany - pismo w ręku jeszcze nie wszyscy mieli a tu już komentarze. Redaktor jest jaki jest - ja do niego nic osobiście nie mam. Pożyjemy - zobaczymy jak da sobie radę w tej roli. Nie oceniajmy na wyrost.
Co do pisemka - na razie mam jedynie opinię na podstawie forowych wątków - jedno jest pewne i tego nikt nie ukrywał - jest to głos wydawnictwa (Kartonówka też była i nikt nie krzyczał). Przynajmniej na razie, gdyż z tonu wypowiedzi można wnioskować, że mają tam być modele różnych wydawnictwa w różnym charakterze.
Nalezy się jednak cieszyć, że pojawiło się pismo o modelarstwie kartonowym - nie każdy ma przecież internet. Mam nadzieję, że będzie się rozwijać, zaprezentuje nam wiele różnych aspektów tego hobby, nie będzie nudne a zawartość będzie odpowiadała cenie oraz, że nie będzie wiało w jedną stronę (choć chyba lekkiego wiaterku nie da się uniknąć).
Ja życzę im jak najlepiej. Jak to jednak będzie okaże się po pierwszych kilku numerach - na poważną krytykę przyjdzie więc jeszcze czas.
Jak się nie ma co się lubi - to się lubi co się ma ;)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
26-01-07 13:20  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Aby nie było...;-) : trzymam kciuki za nowe pisemko!
Nie da się ukryć , że taki periodyk jest potrzebny ; bez wdawania sie w ewentualne podteksty...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-01-07 14:18  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Mam już Kartonowego Fana Reaktywacja. Jest wart swojej ceny, gdyż mamy w nim pełny model w skali 1:33 P-26, Dixie jest też kalendarz z grafiką S. Fleischera (polski Nieuport z diabełkiem), jest relacja z Porąbki, Lublina i Przeciszowa, wywiad wspominkowy z Markiem Pacyńskim, porównanie Ła-7 z Answeru i WAK, relacja z budowy Avro 504, artykuł o lakierowaniu modeli, wspomniany artykuł o moderatorach, artykuł StuGa o 7TP, zapowiedzi głównie modeli Answeru (w następnym numerze mają być i innych wydawnictw) i spis nowości jakie ukazały się w ostatnim czasie (wszystkie wydawnictwa).
Jestem w trakcie czytania. A potrzeba takiego periodyku jest duża.
Pierwesze koty za płoty. Zobaczymy co będzie w następnym numerze.

--


 
26-01-07 15:48  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Raduss, niestety nie ma listy WSZYSTKICH nowości. Brak jest m.in. modeli spod znaku AH. Albo Kartonowy Fan zachowuje pełnię obiektywizmu i umieszcza kompletną listę nowości i ostatnio wydanych modeli, albo też jest pismem o charakterze reklamowym i wymienia jedynie modele Answera. Ale to jedyna moja negatywna uwaga. Pismo przeglądałem dziś przez dłuższą chwilę w Empiku w Gdyni i jego poziom jest całkiem, całkiem. Dla modelarzy szczególnie cenne będą relacje z budowy i opis technik stosowanych przy tworzeniu poszczególnych elementów modeli - tego akurat nigdy za wiele :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
26-01-07 16:03  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To fakt nie ma nowości z AH, na moje usprawiedliwienie powiem, że tego działu dokładnie nie przeglądałem.
Dla mnie ciekawy był również wywiad z Markiem Pacyńskim, plusem jest też dobry papier ;-)

--


 
26-01-07 16:07  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Seweryn 

 

Marcin ty lepiej napisz poradnik jak sklejać kartonówki i wydaj, dostępne są poradniki do modeli plastikowych to czemu nie może być do kartonówek. Gwarantowana sprzedaż.

--
Seweryn

 
26-01-07 16:23  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Agnieszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A zauważyliście w zapowiedziach nowego Richelieu z Gomiksu ? !!

 
26-01-07 19:50  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widziałem, przejżałem, odłożyłem :-) (pewnie ten sam egz co Marcin ;-) )

Na pewno osoby nie mające dostepu do sieci ucieszą się z tego pisemka. Niestety ja dostęp do netu mam i taki już jestem że nie potrafię oddzielić opinii nt osoby TADa od opinii o pisemku, szczególnie że oprócz tego że jest Naczelnym to jeszcze autorem wielu tekstów (szczególnie to o moderatorach :-) mistrzostwo świata, zostać wyrzuconym z forum i zostać red Nacz pisemka żeby móc o tym napisać :-) to się nazywa motywacja ;-)) ). Model fajny, ale mam już P-26 Answerową więc nie nie skusił mnie. (BTW model w pisemku to chyba jedyny model z wręgami na kredzie i resztą na normalnym papierze :-)) )

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
26-01-07 19:56  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ESP   

najlepszym kwiatkiem jest to ze KFa wydaje answer - wiec bedzie tuba propagandowa tego wydawcy
raczej nie ma co liczyc na obiektywizm - zreszta sam red nacz to napisal na sasiednim forum

dlatego jakos nie spodziewam sie niczego specjalnego w przyszlosci (zreszta w przeszlosci tez sie nie popisywal - kopiowanie tematow itp)
najbardziej smieszy mnie porownanie la7 z WAKu i answera - ciekawe ktory wygra?
no i dlaczego nie porownano npT34 czy Ki43 od answer'a i AH?

--

Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

Post zmieniony (26-01-07 19:58)

 
26-01-07 21:42  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

ESP "Kartonówka" wydawana była przez GPM i jakoś nikogo nie raziło, że piszą wyłącznie o swoich modelach ;-)

--


 
26-01-07 22:34  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tylko że GPM (jak i ludzie tej formy) trochę innaczej wypowiada się na forach.

--

 
26-01-07 22:45  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ESP   

Kartonowka byla GPMu i sie z tym, nie kryla - pozatym opisywala tylko swoje modele i bylo wiadomo dlaczego.
no i nie silili sie na porownywanie swoich modeli z innymi ;)
pozatym do GPM mam spora doze szacunku - robia swoje - nie musza krasc pomyslow i zawsze cos swiezego na rynek wrzuca: tutaj storch tam ju52 gdzies bf108 :)

--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
26-01-07 23:15  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Rzeczywiście idealnym czasopismem było by takie, które wydawała by osoba spoza środowiska modelarskiego i niezwiązana z żadnym wydawcą kartonówek. Ale powiedzmy prawdę, to jest raczej nie możliwe. ;-) Kto chciałby się w to bawić ?
Przejrzałem zapowiedzi tego periodyku na innych forach i nie zauważyłem, żeby Answer ukrywał że to On jest jego wydawcą. Sam Tad napisał, że teksty będą Jego subiektywną oceną i ewentualnych innych piszących (np. tekst StuGa traktujący o 7TP z GPM).
Co do porównania Ła-7 do końca z Tadem się nie zgadzam, ale to nie znaczy, że Go i czasopismo "skreślam". Każdy ma swoje wyrobione zdanie.
ESP nie chcesz chyba powiedziec, że Answer nie wydał nic świeżego i ciekawego? Bo jeśli tak , to będę musiał powiedzieć, że jesteś mocno uprzedzony ;-)

--





Post zmieniony (26-01-07 23:27)

 
26-01-07 23:21  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Kupiłem, przeczytałem i znalazłem kilka literówek i nieco dziwnych stylistycznie zwrotów. Brakuje zapowiedzi np. Ansaldo z WAKu (choć to już kawałek czasu temu było), ale zasadniczo, to wygląda mi na periodyk, który szuka jeszcze swojej formy, tego "czegoś". Brak też ludzi, bo rynek w Polsce jest taki, że jedna osoba tego nie ogarnie w 100%. Poza tekstem o moderowaniu (nie tyle tematyka, ile forma) lektura sprawiła mi niejaką przyjemność. Wreszcie jest stricte kartonowa prasa. A że sponsorowana... proszę wygrzebać sobie wątek sprzed bodajże 1,5 roku o prasie dla kartonowców i modelarzy wogóle.... Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Mamy kapitalizm, a pretensje o brak takiego typu pisma można kierować np. do LOK-u. W końcu pracuje z naszych podatków :>
Za cienki w uszach jestem, żeby krytykować sam się nie wykazując konstruktywnie (ale o poprawność polszczyzny dopominać się będę ;)), jednak myślę, że większa ilość osób chętnych do współpracy może podnieść poziom merytoryczny (galerie, porady, wywiady, recenzje).
O ile dobrze zrozumiałem, to modele będą pochodzić raczej z puli już wydanych. Szkoda, bo marzy mi się nadal PZL-62, o którym p.Marek przebąkiwał dokładnie rok temu jeszcze na tym forum.

Moim zdanem; dać im szansę, bo to się dopiero tak naprawdę urodziło.
Spokojnych, kartonowych snów wszystkim życzę.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
26-01-07 23:47  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ESP   

Raduss,
answer wydal kilka pozycji ktore by mnie zainteresowaly
nawet kilka mam w zbiorach:
przedewszystkim Bf109k4 - moj ulubiony tlokowiec w ulubionej wersji - niestety przez kilka fatalnych bledow niesklejalny dla mnie w standardzie
Macchi M.5 - fajny brzydal
PITTS S2B - PIEKNY MODEL I CIEKAWY TEAMT!
Z5 tez wyglada apetycznie!
nie lubie tylko zdublowanych tematow: ktos zapowiada - nagle sie okazuje ze wydaje go answer... slynny juz il2 - to mnei zraza do wydawnictwa a nie zacheca (zreszta temat juz byl kilkakrotnie poruszany...)

powiem krotko - wole jednak forme jaka miala GPMowska kartonowka niz nowy kartonowy fan....moze zeczywiscie jestem zrazony przedewszystkim:
1. osoba red nacz (sorry ale nie moge napisac tego z duzej litery....)
2. polityka answeru
gdzie te czasy gdy w dodatkach do gazet znajdywalo sie takie rarytasy jak zestawy waloryzacyjne do F16 czy P47.... ehh

ps.tekst o moderatorach napisany przez osobe zbanowana (na 'denaturacie' kilkakrotnie!!!) na dwoch podstawowych forach o modelarstwie kartonowym.... zalosne





---------dop moda
ESP - ponieważ to juz kolejny Twój post w którym to widzę, to proszę jednak o używanie dużych liter.
Red. nacz. możesz pisać jak chcesz, ale początek każdego zdania zaczynający się z dużej litery poprawia czytelność każdego tekstu. Gdybyś jeszcze przed wysłaniem zrobił podgląd i sprawdził literówki było by super.... :-)
Osobiście razi mnie pisanie o Kartonworku per "denaturat". Brzmi jakoś tak pogardliwie... Nie dałoby się inaczej?
Hook6
----------------------------
--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
26-01-07 23:56  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Akurat ten tekst został być może umieszczony w ramach reklamy czasopisma, na zasadzie "nie ważne jak mówią, ale ważne że mówią..". ;-))
Jest poruszenie wśród modelarzy (ewentualnych klientów) i zainteresowanie większe.

--


 
27-01-07 00:08  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Nikt nikomu nie każe kupować tego pisma. Panowie, przecież "rynek ureguluje się sam"... To jest jego pierwszy numer i pozostaje mieć nadzieję, że Naczelny przy redagowaniu kolejnych weźmie pod uwagę to, co przeczyta na forach oraz zapewne w prywatnej korespondencji. Przyszłość pokaże :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
27-01-07 00:37  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Z mojego wczorajszego doświadczenia z Redaktorem naczelnym tego pisma ( do czasu jak mógł pisać ) wnioskuję że nic nie weżmie pod uwagę , gdyż uważa że modelalarstwo to On !
Niestety Answer , na własne życzenie wystawia sobie ponurą laurkę gdyż , pomimo usilnych a zarazem śmiesznych zapewnień tego wydawnictwa , osoba Tad-a jest nierozłącznie kojarzona z Answerem. Smutne to .

--

Teoretyk ostatnio...

 
27-01-07 00:42  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Bardzo niechętnie przyznaję się do swojej naiwności, ale nie skreślajmy TADa tak od razu. Redagowanie periodyku to nie jest prosta sprawa i poczekajmy z pełniejszą opinią jeszcze dwa numery. Wówczas będzie można powiedzieć więcej i z większym przekonaniem...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
27-01-07 01:02  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ja nie skreślam Tad-a , tylko sposób w jaki się wyraża jest niedopuszczalny !!! Na tym głównie cierpi wydawnictwo, ale to oczywiście ich sprawa .

--

Teoretyk ostatnio...

 
27-01-07 11:38  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Poszedłem, zobaczyłem i kupiłem - może z ciekawości, może z przyzwyczajenia, albo po prostu dlatego, że na przedostatniej stronie okładki jest mój SPADzik - niw ważne! Ważne jest to, że przeczytałem siląc się na obiektywizm - siląc się, gdyż wiedziałem, że będzie to pismo "jednego wydawcy". Reakcja?
Podoba mi się poziom edytorski - ładnie skomponowane na dobrym papierze. Szkoda tylko, że skoro jest całość na kredzie to nie w kolorze. Może to co czarno-białe warto by dać na zwykły papier to i cena by spadła? Kwestia przemyślenia przez wydawcę.
Wyłapałem dwa błędy: str. 5 u dołu - "w prenumeracie" malutkimi literkami "Aby zostać prenumeratorem magazynu Gry Planszowe..." oraz str. 8 - WAkowski Junak jest w 1:33 a nie 1:25. Może błędów jest więcej - nie wpadły mi jednak w oczy. Nie myli się jednak tylko ten kto nic nie robi - proponuje wyznaczyć osobę odpowiedzialną za korektę ;-)
Wieści i nowinki ze świata kartonówek - dobra rzecz, tylko jak ktoś wspomniał już wyżej - nie ma wszystkich wydawnictw i trochę zdezaktualizowane - cóż cykl produkcyjny jaki jest każdy wie - to nie dziennik. Kalendarium ułożone jest chronologicznie - łatwiej znaleźć co się odbyło. I tu zostałem mile zaskoczony - jest "moje dziecko" czyli konkurs w Gołębiu :-) (Trochę urosłem - ach to samouwielbienie ;-)
Wywiad z Markiem - no cóż, pytania krótkie, odpowiedzi pełne - nawet nie zdawałem sobie sprawy, ile modeli Marka skleiłem. Zawsze patrzy się na wydawnictwo nie na autora gdyż on jest na drugim miejscu - teraz zaczynam znać ten ból ;-(
Porównanie Ła - nie kleiłem ani jednego więc nie powiem czy zgodne z prawdą. Brak mi jednak fotek Ła z WAKu - wyszło więc jak autoreklama. Moze na drugi raz ktoś z współpracowników sklei modele porównywane aby porównanie było porównaniem a nie autoprezentacją. Trzeba jednak przyznać, że miejscami Tad zdobył się na lekką krytykę A i pochwały W.
Kalendarz się przyda - akurat stary mnie wyszedł.
Przydatne porady, ładne relacje, dalej trochę "Kartonowego expresu" czyli reklamy - takie prawo. I końcówka - jednostronny artykuł o modach (chwilami się zgadzam z zarzutami do kanapowych for, ale przez całość przebija żal, niechęć, czy cóś innego...) i miły artykulik STuG'a.

Reasumując - jak na reaktywowany numer - nie jest źle. To, że będzie to trochę autoreklama - każdy wiedział. To, że będzie taka szata - miłe zaskoczenie. Trochę razi monotonność autora - Tad, Tad i Tad. Miejmy jednak nadzieję, że w następnych numerach wzrośnie zarówno ilość autorów, artykułów jak i stron a spadnie cena.

Ja czekam na nastęny a zdanie o piśmie, redaktorze i całości będę miał po 5 lub 6 numerze.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
27-01-07 14:15  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Byłem obejrzałem, poczytałem nie kupiłem.
Szczerze to chyba przez to kto jest redaktorem i kto jest sponsorem tego pisma. Mam jakieś uprzedzenie do nich. Jedyną rzeczą to jest ten tekst o modach. Nieźle się uśmiałem, ale to już świadczy tylko i wyłącznie o autorze.
Ogólnie gazeta nie przypadła mi do gustu, ale na pewno się znajdą ludzie, którzy ja kupią.

--
--------------------------------------------------
Pozdrawiam.

 
27-01-07 14:36  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Staszkov to nie jest gazeta ;-)
Ja znalazłem jeszcze jeden plus reaktywacji KF. Może GPM również się przebudzi i nastąpi powrót Kartonówki. Na tym przecież skorzystają modelarze.
Podpisuję się pod słowami Fittera.

--


 
27-01-07 15:30  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Maciej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla tych, którzy będą chcieli zbudowac model P-26 przyda się ta stronka http://ipmslondon.tripod.com/referencearticles/id7.html

--
Maciej

 
27-01-07 17:22  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

kupowalem starego KFa, nawet jak juz zaczal powoli sie wygaszać. Ale za czasow jego swietnosci, jeszcze na formacie A4 kupowalem, bo niemialem jeszcze dostepu do internetu [lub mocno ograniczony] a w KFie bylo sporo ciekawych artykułów o technice, nowosciach itp, jak to bywa w czasopismach modelarskich. Przyznam że jak zaczalem kupowac starego KFa to wyszedlem z e swoich prywatnmych "mroków średniowiecza" i nastąpił rozkwit w mojej dzialalnosci- KF byl jedynym moim kontaktem z resztą świata modelarskiego . Zobaczylem że mozna inaczej sklejac i ze wogole jest cos takiego jak retusz ;] [zreszta wtedy zaczynalem wogole sklejac 'na powaznie'.] Teraz jak mam internet to stwierdzam ze pisma sa mi poprostu nie potrzebne ;]
Sorry za wywody osobiste ale taka wlasnie refleksja naszla mnie jak zobaczytlem ten watek i zastanowilem sie czy warto to kupowac czy nie...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
27-01-07 17:31  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

A tak jeszcze jedno - ciekawe czy w nowym KF-ie powrócą stare działy - ot chociażby przegląd modeli samolotów z danego kraju wydanych na przestrzeni czasu. Swoją drogą to byłby niegłupi pomysł...

--

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Post zmieniony (27-01-07 18:05)

 
27-01-07 18:10  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Hmm... jak wywnioskowałam z zapowiedzi wydawnictwa, to pismo jest kierowane chyba właśnie do tych, którzy do modelarstwa sieciowego nie mają stałego dostępu, więc pewnie i potrzeba zakupu u "internetowców" znacząco mniejsza, niż u członków pierwszej grupy.
Po obejrzeniu tego pisma przy świetle dziennym i na spokojnie ;) zauważam więcej plusów i przy ekstrapolacji z zapowiedzi kierunku rozwoju ma szansę wyjść naprawdę coś ciekawego.
Bardzo przypadł mi do gustu np. taki drobiazg ze "stopką modelu" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) - cena-skala-autor-wydawca. Miłym dla oka pomysłem są też kolorowe brzegi poszczególnych działów (wabi się chyba paginator). Swietnej jakości zdjecia. Moja narzeczona pochłaniała je oczami :D O treści wypowiedział się Fitter, więc powtarzać nie będę. Liczę, że cykl wywiadów z projektantami będzie kontynuowany.

--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (27-01-07 18:15)

 
27-01-07 18:59  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Agnieszko, o Richelieu z Gomixu jest tylko krótka wzmianka, że "ukaże się wkrótce".

Pewnie nie będzie to dobry początek na tym forum, gdy spytam, za co właściwie tad dostał od Was bana?

 
27-01-07 21:06  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lelum Polelum napisał:

> Pewnie nie będzie to dobry początek na tym forum, gdy spytam,

Dobry początek na tym forum, to odesłać potwierdzenie rejstracji, czego jeszcze od 5 dni nie uczyniłeś ;-) Jeśli masz z tym problem, poinformuj mnie w Testach lub mailowo.
Przepraszam za OT.

--

 
29-01-07 15:38  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Przyznam że dziwią mnie wypowiedzi "nie kupie przez Tada". Osobę red. nacz. nie kazdy musi lubieć, ale tak czy inaczej chłopak odwalił kawał dobrej roboty. I narzekanie teraz, że ktoś kto wyleciał z dwu for jest red nacz. świerszczyka zalatuje mi na typowa polską zawiść...Równie dobrze Tad mógł się podpisać jako Krasnal Chałabała i nikt - poza wąskim gronem wtajemniczonych - nie połapałby się. NIe rozumiem tez oburzenia że skoro Tad jest związany z wyd. z Olkusza to jest to bee i dyskwalifikuje pismo. To zupełnie tak samo jak MG jest związany ze Stegną a Fitter z Wrocławiem. Ot poprostu pewni ludzie będą zawsze kojarzeni z określonymi wydawnictwami i nikt tego nie zmieni. Najzwyczajniej trzeba to zaakceptować. Wydaje mi się, że powinno się oceniać zawartosć pisma, a nie jego skłąd redakcyjny.

Budzi też mój sprzeciw chrakter wpisów w stylu " wyd A kradnie pomysły...", czy też kol ESP -"ktos zapowiada - nagle sie okazuje ze wydaje go answer... slynny juz il2 - to mnei zraza do wydawnictwa a nie zacheca". Nie jestem ani obrońcą wyd A ani tow. TP, ale jako autor w/w modelu znam kulisy jego powstania oraz powstania modeli konkurencyjnych wydawnictw lepiej niż kol. ESP, w zwiazku z czym kol. ESP wypowiadajac takie sądy mógłby najpeirw rzetelnie swoje informacje sprawdzić.

 
29-01-07 15:40  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

witam. Ja mam taka prośbe, czy mógłby ktos wrzucic skan lub fotke tylnej okładki? :D Brzmi głupio, ale w kioskach w moim mieście ciągle nie ma KF, a w jednym z kiosków, gdzie gość ma modele kartonowe itp. wyjmuje, oglądai mówi, że nie ma, a ja moge podziwiać tylko tyl okładki ;] Wydawało, mi się, że miał coś świecącego z logo answeru w sobote ale mówi, że nie ma. :/

pozdrawiam

 
29-01-07 18:10  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No coż, wydawnictow A samo sobie zasłużyło.... Porzez taką propagandę i dwie główne tuby (chyba wiadomo o kogo chodzi)...

--



Post zmieniony (29-01-07 18:14)

 
29-01-07 20:23  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
TAGEZ222   

Widzałem poczytałem ,pozyjemy zobaczymy jak to się dalej rozwinie poziom całości jest ok .
Pierwsze koty za płoty ,kazde nowe wydawnictwo musi mieć jakiś początek ,a pózniej albo przetrwa lub zniknie jak masa innych tego typu publikacji ,włączając w to modele kartonowe .
Redaktor naczelny ...............hm?
Może to forum wymaga wietrzenia ,czyszczenia lub innego tego typu zabiegów upiększających ,lub tylko odkurzenia kanapy .

--
Karton na wieki.

 
29-01-07 23:53  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
OzzY 

 

"woskowany papier".... hahahahahaha

 
30-01-07 12:48  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Witold   

I po co to wszystko? Zamiast w miarę obiektywej recenzji, mieszanka niczego. Jeżeli ktoś ma problemy ze względu na osobę redaktora, to może jest okazja wydać konkurencyjne pismo. Wtedy też się postawi zarzut, że jest ono nieobiektywne, bo wiadomo kim są autorzy. Tym nie mniej zachęcał bym do tego, bo wtedy będziemy mieli różnorodność punktów widzenia. Myślę, zresztą jak wielu wcześniej, że dobrze jest, że coś się dzieje, bo naprawdę brakuje tego typu pisma. Ważne jednak, by się nie zagryźć. Na tym forum można znaleźć niemalże "gotowce" do opublikowania. Sponsoring powinien być zaletą, a nie wadą. W końcu wszystkim nam zależy na dobrej jakości i w miarę akceptowalnej cenie. Szkoda by było, gdyby autorzy tu występujący nie mogli publikować a) ze względu na osobiste animozje, b) pochodzenie "forum-owe".

 
30-01-07 21:19  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

HOWG ! !

I kupię z ciekawości i dlatego, że takiego pisma brakowało, a nie bo mi się podoba czy nie, taki czy owaki.
Oczywiście jak do mnie zawita choć jeden numer...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
31-01-07 08:54  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Mam prośbę. Czy ktoś wie gdzie można kupic "Kartonowego Fana" w Gliwicach i okolicy ??? Sprawdzałem w najbliższych EMPiK-ach - nie ma.

Pozdrawiam, Zdzisław

 
31-01-07 15:23  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Kupiłem dziś w w katowickim EMPiK, ale wiem z doświadczenia że zwykle dostawy w Gliwicach są w piątek.

 
02-02-07 15:33  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Co za (przepraszam) K***a zadupie. Miasto prawie 100 tys. mieszkańców, pełno kiosków, i w ŻADNYM nie ma Kartonowego Fana. Paranoja...

 
02-02-07 16:09  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Dziwne, moje miasteczko to niespełna 50 tys. mieszkańców a KF bez problemu można dostać przynajmniej w 2 punktach ( SALON prasowy, nie kiosk)

--


 
02-02-07 18:32  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
barakuda   

Bydgoszcz około 350 000 mieszkańców a niema KF Bartas łączę się w bÓlu

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
02-02-07 18:38  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Byłem ,nie kupiłem ,pożałowałem

--



Post zmieniony (02-02-07 21:02)

 
02-02-07 19:33  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Grzegorz- ' wyszedłem' , proszę ;-))
Przepraszam , ale nie mogłem się powstrzymać. W wątku o poprawnej pisowni pisałem, że takie błędy bardziej mnie irytują, niż błędy ortograficzne. Bez urazy. ;-)
--





Post zmieniony (02-02-07 19:36)

 
02-02-07 20:49  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I jeszcze to "se"...

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024