FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-01-07 23:47  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ESP   

Raduss,
answer wydal kilka pozycji ktore by mnie zainteresowaly
nawet kilka mam w zbiorach:
przedewszystkim Bf109k4 - moj ulubiony tlokowiec w ulubionej wersji - niestety przez kilka fatalnych bledow niesklejalny dla mnie w standardzie
Macchi M.5 - fajny brzydal
PITTS S2B - PIEKNY MODEL I CIEKAWY TEAMT!
Z5 tez wyglada apetycznie!
nie lubie tylko zdublowanych tematow: ktos zapowiada - nagle sie okazuje ze wydaje go answer... slynny juz il2 - to mnei zraza do wydawnictwa a nie zacheca (zreszta temat juz byl kilkakrotnie poruszany...)

powiem krotko - wole jednak forme jaka miala GPMowska kartonowka niz nowy kartonowy fan....moze zeczywiscie jestem zrazony przedewszystkim:
1. osoba red nacz (sorry ale nie moge napisac tego z duzej litery....)
2. polityka answeru
gdzie te czasy gdy w dodatkach do gazet znajdywalo sie takie rarytasy jak zestawy waloryzacyjne do F16 czy P47.... ehh

ps.tekst o moderatorach napisany przez osobe zbanowana (na 'denaturacie' kilkakrotnie!!!) na dwoch podstawowych forach o modelarstwie kartonowym.... zalosne





---------dop moda
ESP - ponieważ to juz kolejny Twój post w którym to widzę, to proszę jednak o używanie dużych liter.
Red. nacz. możesz pisać jak chcesz, ale początek każdego zdania zaczynający się z dużej litery poprawia czytelność każdego tekstu. Gdybyś jeszcze przed wysłaniem zrobił podgląd i sprawdził literówki było by super.... :-)
Osobiście razi mnie pisanie o Kartonworku per "denaturat". Brzmi jakoś tak pogardliwie... Nie dałoby się inaczej?
Hook6
----------------------------
--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
26-01-07 23:56  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Akurat ten tekst został być może umieszczony w ramach reklamy czasopisma, na zasadzie "nie ważne jak mówią, ale ważne że mówią..". ;-))
Jest poruszenie wśród modelarzy (ewentualnych klientów) i zainteresowanie większe.

--


 
27-01-07 00:08  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Nikt nikomu nie każe kupować tego pisma. Panowie, przecież "rynek ureguluje się sam"... To jest jego pierwszy numer i pozostaje mieć nadzieję, że Naczelny przy redagowaniu kolejnych weźmie pod uwagę to, co przeczyta na forach oraz zapewne w prywatnej korespondencji. Przyszłość pokaże :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
27-01-07 00:37  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Z mojego wczorajszego doświadczenia z Redaktorem naczelnym tego pisma ( do czasu jak mógł pisać ) wnioskuję że nic nie weżmie pod uwagę , gdyż uważa że modelalarstwo to On !
Niestety Answer , na własne życzenie wystawia sobie ponurą laurkę gdyż , pomimo usilnych a zarazem śmiesznych zapewnień tego wydawnictwa , osoba Tad-a jest nierozłącznie kojarzona z Answerem. Smutne to .

--

Teoretyk ostatnio...

 
27-01-07 00:42  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Bardzo niechętnie przyznaję się do swojej naiwności, ale nie skreślajmy TADa tak od razu. Redagowanie periodyku to nie jest prosta sprawa i poczekajmy z pełniejszą opinią jeszcze dwa numery. Wówczas będzie można powiedzieć więcej i z większym przekonaniem...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
27-01-07 01:02  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ja nie skreślam Tad-a , tylko sposób w jaki się wyraża jest niedopuszczalny !!! Na tym głównie cierpi wydawnictwo, ale to oczywiście ich sprawa .

--

Teoretyk ostatnio...

 
27-01-07 11:38  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Poszedłem, zobaczyłem i kupiłem - może z ciekawości, może z przyzwyczajenia, albo po prostu dlatego, że na przedostatniej stronie okładki jest mój SPADzik - niw ważne! Ważne jest to, że przeczytałem siląc się na obiektywizm - siląc się, gdyż wiedziałem, że będzie to pismo "jednego wydawcy". Reakcja?
Podoba mi się poziom edytorski - ładnie skomponowane na dobrym papierze. Szkoda tylko, że skoro jest całość na kredzie to nie w kolorze. Może to co czarno-białe warto by dać na zwykły papier to i cena by spadła? Kwestia przemyślenia przez wydawcę.
Wyłapałem dwa błędy: str. 5 u dołu - "w prenumeracie" malutkimi literkami "Aby zostać prenumeratorem magazynu Gry Planszowe..." oraz str. 8 - WAkowski Junak jest w 1:33 a nie 1:25. Może błędów jest więcej - nie wpadły mi jednak w oczy. Nie myli się jednak tylko ten kto nic nie robi - proponuje wyznaczyć osobę odpowiedzialną za korektę ;-)
Wieści i nowinki ze świata kartonówek - dobra rzecz, tylko jak ktoś wspomniał już wyżej - nie ma wszystkich wydawnictw i trochę zdezaktualizowane - cóż cykl produkcyjny jaki jest każdy wie - to nie dziennik. Kalendarium ułożone jest chronologicznie - łatwiej znaleźć co się odbyło. I tu zostałem mile zaskoczony - jest "moje dziecko" czyli konkurs w Gołębiu :-) (Trochę urosłem - ach to samouwielbienie ;-)
Wywiad z Markiem - no cóż, pytania krótkie, odpowiedzi pełne - nawet nie zdawałem sobie sprawy, ile modeli Marka skleiłem. Zawsze patrzy się na wydawnictwo nie na autora gdyż on jest na drugim miejscu - teraz zaczynam znać ten ból ;-(
Porównanie Ła - nie kleiłem ani jednego więc nie powiem czy zgodne z prawdą. Brak mi jednak fotek Ła z WAKu - wyszło więc jak autoreklama. Moze na drugi raz ktoś z współpracowników sklei modele porównywane aby porównanie było porównaniem a nie autoprezentacją. Trzeba jednak przyznać, że miejscami Tad zdobył się na lekką krytykę A i pochwały W.
Kalendarz się przyda - akurat stary mnie wyszedł.
Przydatne porady, ładne relacje, dalej trochę "Kartonowego expresu" czyli reklamy - takie prawo. I końcówka - jednostronny artykuł o modach (chwilami się zgadzam z zarzutami do kanapowych for, ale przez całość przebija żal, niechęć, czy cóś innego...) i miły artykulik STuG'a.

Reasumując - jak na reaktywowany numer - nie jest źle. To, że będzie to trochę autoreklama - każdy wiedział. To, że będzie taka szata - miłe zaskoczenie. Trochę razi monotonność autora - Tad, Tad i Tad. Miejmy jednak nadzieję, że w następnych numerach wzrośnie zarówno ilość autorów, artykułów jak i stron a spadnie cena.

Ja czekam na nastęny a zdanie o piśmie, redaktorze i całości będę miał po 5 lub 6 numerze.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
27-01-07 14:15  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Byłem obejrzałem, poczytałem nie kupiłem.
Szczerze to chyba przez to kto jest redaktorem i kto jest sponsorem tego pisma. Mam jakieś uprzedzenie do nich. Jedyną rzeczą to jest ten tekst o modach. Nieźle się uśmiałem, ale to już świadczy tylko i wyłącznie o autorze.
Ogólnie gazeta nie przypadła mi do gustu, ale na pewno się znajdą ludzie, którzy ja kupią.

--
--------------------------------------------------
Pozdrawiam.

 
27-01-07 14:36  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Staszkov to nie jest gazeta ;-)
Ja znalazłem jeszcze jeden plus reaktywacji KF. Może GPM również się przebudzi i nastąpi powrót Kartonówki. Na tym przecież skorzystają modelarze.
Podpisuję się pod słowami Fittera.

--


 
27-01-07 15:30  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Maciej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla tych, którzy będą chcieli zbudowac model P-26 przyda się ta stronka http://ipmslondon.tripod.com/referencearticles/id7.html

--
Maciej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024