FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-01-07 18:34  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Coraz ładniej!:-)
Wybacz mi, Marto, czepialstwo, ale czy mi się zdaje, czy na lewej burcie zółta deska (druga od dołu) wystaje ponad pozostałe? Czy może tak ma być?

To jak mniemam następnym krokiem będą działa? Czekam niecierliwie:)

Pozdrawiam

PS. Również dziękuję za miłą opinię o bluesmanie. Jak tylko uporam się z pracą magisterską, powstanie nowy- ładniejszy, bo robiony dla siebie;)

--

 
27-01-07 18:41  Relacja z budowy HMS Alert 1777
Marta 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć JacekPlacek
Z tą deską tak ma być - poniważ jest to ostatnia deska zakładkowego poszycia i nad nią przyklejałam czarną odbojnicę , która jest najgrubszą deską. Przed działami czekają mnie jeszcze poręcze zdobienia na rufie itd. Ale do armat coraz bliżej :-).

--
Pozdrawiam

 
11-02-07 20:59  Relacja z budowy HMS Alert 1777
Marta 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć Modelarze!!!
Minęło trochę czasu od ostatnich zdjęć jakie zamieściłam na forum. Miałam ostatnio dużo obowiązków i na przyjemności związane z moim hobby nie starczało czasu, ale mam nadzieję to nadrobić w następnych dniach. Dzisiaj zamieszczam zdjęcia pokazujące dalsze etapy z moich zmagań z Alertem:






Na trzech zdjęciach powyżej możecie zobaczyć Alerta z przyklejonymi już wszystkimi odbojnicami i dekoracjami , również na rufie (dekorację oraz wykończenie poszycia zakładkowego). Kolejnym etapem było przyklejanie poręczy dookoła okrętu :











Podczas przyklejania poręczy napotkałam na drobny problem na odcinkach na rufie. Poręcze były trochę za długie ( na szczęście za długie) i musiałam je trochę dociąć. Odcięłam odcinki, które są na rufie (bo cała część jest w kształcie litery L) i dopasowałam. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach. Na odcinku dziobowym musiałam zrobić wcięcia na osłony od otworów na linę od kotwicy, ale to nie sprawiło mi większego kłopotu. Dalej wszystko pasowało. W najbliższym czasie dodam zdjęcia z montażu relingu oraz kolejnych elementów.
Zdjęcia robiłam na białym tle. Zobaczcie czy okręt jest lepiej widoczny :-)
Pozdrawiam i do kolejnego razu

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (11-02-07 21:22)

 
12-02-07 12:53  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Z uwagą śledzę bubowę ALERTa i bardzo mi się podoba, szczególnie pokład i deskowanie poszycia dna i burt. Wspominałaś o dekoracjach: mam pytanie czy są one laserowo grawerowane lub wytłaczane czy może tylko wydrukowane?

--

 
12-02-07 14:43  Relacja z budowy HMS Alert 1777
Marta 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witaj Andrzeju !
Bardzo dziękuję za miłą opinię o moim modelu.
Co do pytania o dekoracje,są one wydrukowane na kredowym papierze. Każdy szczegół na tych dekoracjach jest dobrze widoczny.

--
Pozdrawiam

 
13-02-07 13:26  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
adamkor 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

cześć,
malowana imitacjia drewna faktycznie robi wrażenie :)

--
HMS Granado

 
25-02-07 22:33   Relacja z budowy HMS Alert 1777
Marta 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć Modelarze!!!

Udało mi się zebrać zdjęcia moich kartek - które wykonuję oprócz budowy okrętu, jest to trochę inna forma modelarstwa kartonowego , ale też bardzo przyjemna. Zazwyczaj kartki te wykonuję dla swoich znajomych i przyjaciół na różne okoliczności.






























Jak do tej pory udało mi się złożyć 12 lawet oraz gretingi. Na tych zdjęciach są jeszcze nie pomalowane. Po ich pomalowaniu wrócę do budowy relingu. Do kadłuba przykleiłam jeszcze ławy wantowe.












Na tych zdjęciach możecie obejżeć jak udało mi się pomalować gretingi na kolor imitacji drewna , a lawety pomalowane są farbą "podkładową".







Na dzisiaj to już wszystko , w najbliższym czasie zaprezentuję kolejne zdjęcia pozdrawiam.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (25-02-07 23:16)

 
25-02-07 23:41  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
Kamil Zoszak   

Wspaniała robota przy modelu.... i te śliczne kartki.... Jestem ZAUROCZONY.

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
25-02-07 23:51  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
Hook6   

 

Kartki - bomba. Artystyczna z Ciebie dusza. Masz pomysły...
Gdybyś zamierzała sprzedawać np. na Allegro - daj znać.

--

 
01-04-07 22:22  Relacja z budowy HMS Alert 1777
Marta 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Modelarze!!!
Po długiej przerwie wracam do mojej relacji z budowy Alerta. Niestety duża ilość obowiązków opóźniła moją pracę nad modelem (studia i praca). To co udało mi się zrobić pokażę Wam na zdjęciach.



Na tym zdjęciu możecie zobaczyć gretingi ,pompy i armaty - lufy malowałam farbami Humbrol otarcia obręczy udało mi się wydobyć srebrną farbą, którą nakładałam prawie suchym pędzlem .









Gotowe armaty - 12 sztuk.



Ujęcie mojego modelu od rufy.



Pompy na pokładzie.



Falkonety malowałam tak samo jak lufy armat aby uzyskać efekt wytartego metalu.
przygotowałam również słupki do falkonetów aby zamocować je na okręcie.

Pozdrawiam i mam nadzieję , że w najbliższym czasie będę mogła pokazać resztę wyposażenia okrętu.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (02-04-07 14:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024