FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-01-07 14:45  [relacja/galeria] PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w części drugiej ;)
CZ. I
ostatnio na klejenie mogłem przeznaczyć bardzo mało czasu, dlatego postępy niewielkie, przerobiłem listwy mocujące ogniwa zapasowe na podstawie zdjęć wyszperanych w necie. Oryginalna listwa jest biała, moja wygląda tak:


Zrobiłem też pojemnik na wycior:

i obydwie części w całości:

Dodam tylko, że pojemnik przerobiłem w taki sposób, ze teraz jest możliwość otwierania, zaprezentuje to jak zrobię wycior ;)

Pozdrawiam

--

Panther



Post zmieniony (13-01-07 14:48)

 
04-02-07 13:28  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie, chwilę to trwało ale oto nowe fotki, na dzień dzisiejszy mam już skończony praktycznie kadłub(pozostały tylko niewielkie poprawki i kilka drobnych detali jak anteny, łańcuszki). Teraz zbliżają się ferie, więc będę mógł zabrać się na poważnie do gąsienic, no chyba że moje nerwy nie wytrzymają to zacznę wieżę ;) ;P
Co do detali na pancerzu nie ma się co rozpisywać, generalnie wszystko pasowało, dorobiłem jedynie wieszaki na narzędzia ( w wycinance autor proponuje przyklejanie narzędzi bezpośrednio do kadłuba....) Włazy, co widać na zdjęciach otwierają się, uchwyt na lufę również jest ruchomy ;) To by było na tyle mojego gadania, teraz fotki:




Kolejne fotki prawdopodobnie dopiero, gdy kociak dostanie "kapcie" ;) ;P

Pozdrawiam

--
Panther

 
04-02-07 20:41  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za miłe słowa, staram się ;)
Tak, Piter kable będą, jak już napisałem zostało do zrobienia kilka detali i kable do nich należą, nie zrobiłem ich do tej pory, ponieważ będę je robił hurtem jak już wszystkie 3 zestawy będą gotowe ;)

--
Panther

 
20-03-07 20:29  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oczywiście, ze nie mam nic przeciwko, rozmawiałem z Tonim i podziwiam jego tempo i model, mój niestety jest daleko w tyle ;( ale nadrobie ;)

--
Panther

 
29-03-07 22:40  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
mam nadzieje, że ktoś jeszcze pamięta, że moje relacja istnieje. Ostatnimi czasy czasu na klejenia jak na lekarstwo. Obecnie mam prawie skończoną 1 gąsienicę, przy większej ilości wolnego czasu ją dokończę. To jest mordercza praca, nie dość, żę części są powtarzalne to niewygodne do retuszowania(nie ma chyba nic gorszego jak kleić gąsienice w standardzie), dal odstresowania zabrałem się za wieżę, mam ją już oklejoną od wewnątrz i na zewnątrz poszyciem i rozpocząłem budowę jarzma. Tak dla przypomnienia się dzisiaj 2 fotki pokazujący moją walkę z lufą. Pierwsza fotka pokazuje ukształtowaną, przygotowaną do sklejenia lufę (kształtowanie zajęło mi około godzinę), druga fotka to już sklejona BCG lufa.



TO narazie tyle, kolejne fotki chyba wkrótce
Pozdrawiam

--
Panther

 
05-04-07 20:32  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w kolejnej odsłonie w ostatnich dniach coś ruszyło w sprawie Panthery:







Teraz wkleje pierścień i będę pracował nad mechanizmami obrotu wieży i resztą wyposażenia.
Uwaga dla klejących ten model !
Aby lufa nie opadała samoczynnie pod własnym ciężarem należy przed montażem jarzma należy wkleić po obydwu stronach jarzma tekturę 0,5mm, dzięki temu lufa nie będzie opadać, podnosić się będzie z odpowiednim oporem :)

Kolejne fotki wkrótce

Pozdrawiam

--
Panther

 
05-04-07 21:41  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PiterATS - owszem to dobry sposób ale na tym etapie budowy ciężko dobrać odpowiednią wagę ciężarka aby armata była utrzymywana w równowadze, ponieważ sklejenie lufy razem z hamulcem to odległy etap. Co do metod, jest jeszcze jedna, którą zastosował Toni w swojej Pantherze, i proszę tutaj Toniego o jej przedstawienie bo może się komuś przydać przy budowie innych modeli, kiedy ta moja metoda zawiedzie...

Pozdrawiam

--
Panther

 
13-04-07 21:02  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to kolejna aktualizacja, ukończyłem budowę wnętrza wieży, generalnie bez problemów, poza niezbyt szczęśliwym projektem kosza, teraz czas na kolejne detale na zewnątrz, już powinno szybko pójść ;)








Pozdrawiam

--
Panther

 
13-04-07 22:01  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ostatnio odkryłem taki oto specyfik, to jeden z klejów typu BCG ale wśród dotychczas testowanych ma najlepsze właściwości klejące, niestety ten specyfik jest bardzo drogi...... 2,30PLN, BCG(90gr) Oto jego wygląd:


--
Panther

 
13-04-07 22:41  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

specyfik ten zakupiłem w sklepie papierniczym, gdzie zwykle zaopatruje się w kleje, ten klej jest dość gęsty, szybko łapie, trzyma bardzo mocno dodatkowo aplikatorem jest kulka, co ułatwia rozprowadzanie na dużych powierzchniach, wygodny kształt ma też buteleczka, łatwo z niej nabierać klej ...

--
Panther

 
18-04-07 20:35  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
pora na ciąg dalszy, ostatnio mimo zbliżającego się końca roku szkolnego relacja nabiera tempa, popracowałem troszkę nad wieżą, przerobiłem kilka elementów, tak jak to miało miejsce przy kadłubie przerobiłem wizjery, wstawiłem "szybkę", było trochę zabawy ale efekt uważam to w całości rekompensuje. Widoczne są jeszcze pewne braki, niedoróbki, braki w retuszu ale to zostawiam sobie na sam koniec budowy. Tak to obecnie wygląda:








Czas na wykończenie lufy i osłony jarzma, myślę ze fotki wkrótce;

Pozdrawiam

--
Panther

 
18-04-07 20:57  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piter, wiem o tym, ze powinno być 7 peryskopów ale w standardzie nie da się tego poprawić niestety :(:( Ale błąd poważny...

--
Panther

 
06-05-07 11:11  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołgiem !
Weekend majowy już praktycznie za nami, dla mnie poza innymi rozrywkami stanął pod znakiem produkcji "butów" do Panthery. Wyrobiłem się... obecnie Panthera posiada już obydwie gąsienice. Oto kolejne etapy ich powstawania:

Wycięte elementy*, razem z narzędziami tnącymi:

Wklejone rdzenie z tektury 1mm



Połączone i wyretuszowane ogniwa (retusz to najgorszy etap, ogniwa były bardzo niewygodne do retuszowania a trzeba było tą czynność powtórzyć ponad prawie 170razy ;/)

Gotowa gąsienica, tuż przed założeniem

"Kot w butach" ;)


*Zdjęcia przedstawiają budowę 1 gąsienicy, 2 powstała już jakiś czas temu.

Budowa Panthery zbliża się ku końcowi, pozostał drobne prace wykończeniowe, poprawki itp. Za około tydzień powinien nastąpić finisz ;)

Pozdrawiam.

--
Panther

 
06-05-07 12:29  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zastanawiałem się nad osłonami (schurzen) czy je zakładać, stwierdziłem, że jednak założę, myślałem też nad zdejmowanymi ale sposób ich mocowania zniechęcił mnie (cierpiała na tym jakość) i ostatecznie będą założone w całości na stałe.

--
Panther

 
09-05-07 22:38  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
jak śpiewa pewna wokalistka All Good Things Come To An End... tak i ta relacja dobiegła do końca. Model jest skończony. Dziękuję wszystkim którzy kibicowali tej relacji przez te prawie 8 miesięcy, którzy wspierali materiałami, radami. Budowa tego modelu znacząco podniosła jak sądzę moje umiejętności, od początku do końca dawała wiele radochy, choć trzeba tutaj zaznaczyć ze jest to model z "wysokiej półki" wymaga sporo cierpliwości, dokładności ale efekt, jaki pozwala osiągnąć wszystko rekompensuje. Model został wydany już kilka lat temu, posiada kilka błędów, w niektórych miejscach uproszczenia, ja próbowałem z tego opracowania zrobić ciekawy model, jak wyszło sami oceńcie:





Kilka detali:



Moja półeczka :)


a więc KONIEC!

Za kilka dni zacznę nową relacje, na razie to niespodzianka ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

--

Panther



Post zmieniony (10-05-07 00:13)

 
10-05-07 23:09  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję bardzo za te miłe słowa, z tym mistrzem to duża przesada, ja jestem tylko skromnym, ciągle uczącym się na błędach sklejaczem. Wasze pozytywne komentarze zapewne zmotywują mnie do jeszcze lepszej, dokładniejszej pracy nad sobą i modelami.
Zanim zacznę kolejny większy projekt skleję 1-2 modele "odpoczynkowe". Jeden z nich już zacząłem, relacja w najbliższych dniach.

Pozdrawiam i dziękuję.

--
Panther

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024