FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-04-07 22:33  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Enzo - powiedz, gdzie ten specyfik nabyłeś i na czym polegają jego lepsze właściwości? Jego gęstość jest większa? Szybciej łapie? POdaj proszę jakąś dodatkową garść danych:) A Pantera jak malowana, kibicuję:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-04-07 22:41  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

specyfik ten zakupiłem w sklepie papierniczym, gdzie zwykle zaopatruje się w kleje, ten klej jest dość gęsty, szybko łapie, trzyma bardzo mocno dodatkowo aplikatorem jest kulka, co ułatwia rozprowadzanie na dużych powierzchniach, wygodny kształt ma też buteleczka, łatwo z niej nabierać klej ...

--
Panther

 
13-04-07 23:01  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Osz Ty - burzuazja normalnie ;-) Co do Panterki to wyglada bardzo ladnie, wszystko czysto klejone i, jak w przypadku Berghepantery Janka, kibicuje dalszej budowie. Tez bym chetnie skleil tego kociaka, ale neistety - umiejetnosci poki co nie te ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
18-04-07 20:35  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
pora na ciąg dalszy, ostatnio mimo zbliżającego się końca roku szkolnego relacja nabiera tempa, popracowałem troszkę nad wieżą, przerobiłem kilka elementów, tak jak to miało miejsce przy kadłubie przerobiłem wizjery, wstawiłem "szybkę", było trochę zabawy ale efekt uważam to w całości rekompensuje. Widoczne są jeszcze pewne braki, niedoróbki, braki w retuszu ale to zostawiam sobie na sam koniec budowy. Tak to obecnie wygląda:








Czas na wykończenie lufy i osłony jarzma, myślę ze fotki wkrótce;

Pozdrawiam

--
Panther

 
18-04-07 20:38  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Podoba mi sie ta Panterka... dziwne, ale jednak :-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
18-04-07 20:55  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Enzo, chyba zdajesz sobie sprawę, że ten model ma poważny błąd w postaci za małej liczby peryskopów wieżyczki dowódcy- konkretnie o jedną sztukę za mało...

--

 
18-04-07 20:57  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piter, wiem o tym, ze powinno być 7 peryskopów ale w standardzie nie da się tego poprawić niestety :(:( Ale błąd poważny...

--
Panther

 
06-05-07 11:11  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołgiem !
Weekend majowy już praktycznie za nami, dla mnie poza innymi rozrywkami stanął pod znakiem produkcji "butów" do Panthery. Wyrobiłem się... obecnie Panthera posiada już obydwie gąsienice. Oto kolejne etapy ich powstawania:

Wycięte elementy*, razem z narzędziami tnącymi:

Wklejone rdzenie z tektury 1mm



Połączone i wyretuszowane ogniwa (retusz to najgorszy etap, ogniwa były bardzo niewygodne do retuszowania a trzeba było tą czynność powtórzyć ponad prawie 170razy ;/)

Gotowa gąsienica, tuż przed założeniem

"Kot w butach" ;)


*Zdjęcia przedstawiają budowę 1 gąsienicy, 2 powstała już jakiś czas temu.

Budowa Panthery zbliża się ku końcowi, pozostał drobne prace wykończeniowe, poprawki itp. Za około tydzień powinien nastąpić finisz ;)

Pozdrawiam.

--
Panther

 
06-05-07 12:24  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Bardzo ładne te gąski, gratuluję cierpliwości przy budowie, modelik będzie pierwsza klasa. Czy układ jezdny będzie przysłonięty fartuchami, czy może zostanie odkryty?

 
06-05-07 12:29  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zastanawiałem się nad osłonami (schurzen) czy je zakładać, stwierdziłem, że jednak założę, myślałem też nad zdejmowanymi ale sposób ich mocowania zniechęcił mnie (cierpiała na tym jakość) i ostatecznie będą założone w całości na stałe.

--
Panther

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024