FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-01-07 14:45  [relacja/galeria] PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w części drugiej ;)
CZ. I
ostatnio na klejenie mogłem przeznaczyć bardzo mało czasu, dlatego postępy niewielkie, przerobiłem listwy mocujące ogniwa zapasowe na podstawie zdjęć wyszperanych w necie. Oryginalna listwa jest biała, moja wygląda tak:


Zrobiłem też pojemnik na wycior:

i obydwie części w całości:

Dodam tylko, że pojemnik przerobiłem w taki sposób, ze teraz jest możliwość otwierania, zaprezentuje to jak zrobię wycior ;)

Pozdrawiam

--

Panther



Post zmieniony (13-01-07 14:48)

 
13-01-07 19:14  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witaj Enzo w części drugiej o efekcie Twej pracy nie będę się wypowiadał bo jest jak zwykle na najwyższym poziomie. Skąd dorwałeś takie oryginalne łańcuszki przy listwach.
Fotki postaram Ci się wysłać gdy tylko moja panterka stanie na własnych łapkach a ta chwila jest tuż tuż.;( nie myślałem tylko że pożyczenie aparatu może okazać się aż takim problemem); - Ja swój model robię w 100% standardzie czyli tylko z tego co zawiera wycinanka więc będziemy mieli niezły materiał poglądowy na temat różnic między standardem a modelem rasowanym.Miałbym przy okazji wielką prośbę do czytających tę relację jeżeli ktoś mógłby zeskanować dno wanny i przesłać mi go byłbym bardzo wdzięczny.
Czekam na dalszy ciąg i te Twoje "debeściakowe" gąski.


Pozdrawiam

 
13-01-07 23:36  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
newerror 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękna robota.

--
w stoczni: Bismarck

 
14-01-07 01:10  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
piotras 20   

Super model super wykonanie !!!!! Będe śledził twoje dokonania pozdrawiam.

--
butapren, potęga modelarzy

 
14-01-07 10:37  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Koledzy moja prośba z ostatniego postu jest już nieaktualna,z pomocą przyszedł mi sam autor tej relacji za co pragnę mu z tego miejsca gorąco podziękować.




Pozdrawiam

 
04-02-07 13:28  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ponownie, chwilę to trwało ale oto nowe fotki, na dzień dzisiejszy mam już skończony praktycznie kadłub(pozostały tylko niewielkie poprawki i kilka drobnych detali jak anteny, łańcuszki). Teraz zbliżają się ferie, więc będę mógł zabrać się na poważnie do gąsienic, no chyba że moje nerwy nie wytrzymają to zacznę wieżę ;) ;P
Co do detali na pancerzu nie ma się co rozpisywać, generalnie wszystko pasowało, dorobiłem jedynie wieszaki na narzędzia ( w wycinance autor proponuje przyklejanie narzędzi bezpośrednio do kadłuba....) Włazy, co widać na zdjęciach otwierają się, uchwyt na lufę również jest ruchomy ;) To by było na tyle mojego gadania, teraz fotki:




Kolejne fotki prawdopodobnie dopiero, gdy kociak dostanie "kapcie" ;) ;P

Pozdrawiam

--
Panther

 
04-02-07 13:34  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pięknie i czysto - jak zawsze:)
Opisane przez Ciebie praktyki autorów opracowań odnośnie narzędzi przyklejanych bezpośrednio do kadłuba są jedną z najgorszych zmor w modelach pojazdów - i to niezależnie od ich ceny czy stopnia trudności. Tutaj jeszcze jest luz, bo nie ma zaznaczonych białych pól z obrysem danego narzędzia. A przynajmniej w tak zaawansowanych modelach jak ta Pantera warto by było takie detale dopieścić (mowa o projektantach:).

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-02-07 20:00  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dla mnie bomba , koniec i kropka.
Oj ubożuchna ta moja panterka ale już stoi na kapciach;-fotki będą jak zapełza do fotografa.


Pozdrawiam Toni

 
04-02-07 20:08  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Enzo, mam nadzieję, że uzupełnisz zestawy noktowizyjne o niezbędne przewody., tym bardziej, że w modelu zostały po cześci odwzorowane ich złącza, a same kable są dość grube w podziałce 1/25. Dobre rysunki noktowizorów można znaleźć w monografii Panthery, Pana Trojcy.

 
04-02-07 20:41  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002 cz. II
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za miłe słowa, staram się ;)
Tak, Piter kable będą, jak już napisałem zostało do zrobienia kilka detali i kable do nich należą, nie zrobiłem ich do tej pory, ponieważ będę je robił hurtem jak już wszystkie 3 zestawy będą gotowe ;)

--
Panther

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024