FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-01-07 20:08  [relacja] C-130 Hercules
slady82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie. Po 8 latach przerwy postanowiłem znowu zacząć kleić modele, spowodowane to było nadmiarem wolnego czasu (tylko 2 dni zajęć). Mój dorobek "artystyczny" nie jest za wielki razem to by sie uzbierało z 20 modeli sklejonych.
Mój powrót postanowiłem rozpocząć od sklejenia C-130 (do którego zawsze miałem słabość) czyli odrazu z grubej rury (teraz jednak stwierdzam ze troche mnie poniosło i trzeba było jednak coś mniejszego wybrać)

Że nie lubię się rozpisywać to przejdę do konkretów.
Model po sklejeniu będzie miał wymiary:
Długość - 90cm
Rozpiętość - 122 cm
Wysokość -34cm

Na początku wyglądało to tak:


po przeszło 120 roboczo godzinach wygląda tak:


odrazu chciałem zaznaczyć ze moje zdolności modelarskie nie są za wysokie, a w modelu też z pasowaniem części jest różnie (podobnie z kolorystyką w modelu), wiec czasami mi wychodzi tak jakbym chciał, wiec prosze o wyrozumiałość i umiarkowanie w słowach krytyki.
Narazie tyle, jak coś nowego powstanie to sie pochwale.

--

 
11-01-07 18:41  Re: [relacja] C-130 Hercules
slady82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pewnie w dzisiejszym opracowaniu model byłby jeszcze lepszy, milej by go sie kleiło człowiek by sie nie denerwował ze mu coś nie pasuje i nie było by takich niedokładności w różnych odcieniach malowania (czy nawet pomyłki w malowaniu co widać u mnie na ostatnim zdjęciu) , pewnie by kosztował nie wiele więcej niż teraz zapłaciłem zamawiając go z GPM. I ja też mam nadzieję ze może kiedyś ktoś zacznie znowu wydawać takie kolosy jak c-130 czy b-52.

I chciałem się spytać ukasso czy posiadasz może jeszcze swojego c-130, bo może byś podesłał jakieś zdjęcia już sklejonego, co ułatwiło by mi działanie bo instrukcja sklejania do tego modelu zmieściła się na kartce A4 (trochę to dla mnie mało jak na taki model :)) Rysunków jest za to cała "kupa"
Pozdrawiam

 
11-01-07 22:13  Re: [relacja] C-130 Hercules
slady82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W gpm za to wydanie dałem 99zł!!! na Allegro szukałem i cena jest taka sama. Wiec ciekawe ile w wydaniu AH by kosztowało pewnie odpowiednio więcej.

 
12-01-07 23:01  Re: [relacja] C-130 Hercules
slady82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No wiec robie rampe i przednie drzwi otwarte. Z kolorami jest różnie a ja jeszcze przez nieuwagę swoją dołożyć musiałem kolejny odcień zielonego (przykleił mi sie paluch z super glu do części i trzeba było jakoś zakleić) i to na widocznej części ogonowej.A z tym poszycie to dopiero bede przyklejał jak skrzydła zrobie bo mi też coś nie pasowało. Zresztą większość wręg mam coś za dużych chyba przez to ze wikolem naklejane były.

A tyle wymodziłem wczoraj i dzisiaj bo ciężkich bojach :)
Znowu troszku spartolone no ale cóż lepiej narazie nie potrafię :)



Teraz niestety mi tępo prac zmaleje bo sesja na studiach sie zbliża i trzeba by projekty porobić ale jak coś dorobie nowego do modelu to sie odezwę.
Aha jak by ktoś mógł podesłać jakieś zdjęcia sklejonego modelu byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.

 
23-01-07 23:23  Re: [relacja] C-130 Hercules
slady82 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobry.
Dzisiaj chciałem pochwalić się co zmajstrowałem przez ostatni 2 tygodnie w wolnym czasie miedzy robieniem projektów na studia. W sumie nie za wiele ale zawsze coś i pomału przybliża to do końca budowy tego "potwora ". A odcienie malowania dalej są różne :)
Co do zdjęć to sie poprawiłem ale nie wiem czemu na białym tle mój aparat czasami gubi ostrość. Trzeba coś w nim pogrzebać i pozmieniać mu opcje.



Po zamocowaniu na sucho przedstawi sie to tak:



i porównanie z "poczciwym dziadkiem" Mustangiem



i ogólnie całość co zdziałałem do tej pory



Narazie tyle jak coś znowu zdziałam to sie odezwe. Pewnie znowu za jakiś czas (końcówka semestru)
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024