FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
03-02-07 00:22  Re: [R] He 111 GPM
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witaj,
He-111 to piękny samolot, mój ulubiony z "hakenkreuz-em" :) więc pilnie obserwuję postępy; zwłaszcza, że mam go, w bliżej nie określonej przyszłości, w planach.

Model nie powinien się rozpadać przy braniu do ręki, może powinieneś pomyśleć o jakichś wzmocnieniach we własnym zakresie, bo modelik jest pokaźnych rozmiarów. Kadłub się rozpadł idealnie na łączeniu segmentów, więc chyba za słabo zostały sklejone ze sobą.

Zdjęcia wnętrza kabiny - rewelacyjne :)

--
Pozdrawiam

 
03-02-07 10:42  Re: [R] He 111 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Powodem rozpadnięcia się kadłuba był marnej jakości klej butapren firmy VOKE w czerwonej tubce - niestety nie nadaje się on do niczego nawet podklejone nim wręgi miały tendencję do odklejania się od tektury. Pzrestrzegam wszystkich przed tym klejem. Nie wiem jak model przeżyje lakierowanie skoro spoiny są takie słabe.

 
07-02-07 21:41  Re: [R] He 111 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Coraz bliżej do końca być może już w tym tygodniu dołączy do kolekcji sklejonych latadełek. Oto stan obecny:


A oto kilka zbliżeń wymęczonego ( więc proszę o wyrozumiałość) podwozia

 
07-02-07 22:35  Re: [R] He 111 GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

mniam;] fajny ten model, bardzo fajny;] mam go i jak tak patrzę na Twoją relację to nabieram ochoty go pokroić:D

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
07-02-07 23:06  Re: [R] He 111 GPM
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

No ,No nieźle.Jeśli się nie mylę to zacząłeś model gdzieś kolo grudnia w tym samym czasie co ja swojego Dorniera.Ty już kończysz ,a przede mną jeszcze oszklenie kabiny, podwozie jeden silnik ,stateczniki pionowe i duperele (miesiąc bity jak liczę). Po Dornierze miałem zamiar skleić coś małego nie skomplikowanego i szybkiego ale jak tak patrzę na twój model to rence już mnie zaczynają świerzbić do tego modelu.Tylko gdzie ja to wszystko postawie? przecież to są kolosy i takim następnym modelem juz zawał u żony gwarantowany.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za ukończenie

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
08-02-07 09:25  Re: [R] He 111 GPM
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak dla mnie wychodzi Ci to świetnie. Klej klejem, ale nie dało się zrobić większych oklejek na wręgi ?? u mnie staram się żeby były co najmnej po 2 cm szerokości. W sumie to nic nie szkodzi, a zdecydwanie usztywnia newralgiczne punkty.

Sam projekt na 5- , a minusa daję tylko za brak obłości w pierwszym segmencie kabiny.

Uproszczenie konieczne jak się to skleja z jednego kawałka folii, ale jak już jest tłoczona to to po prostu widać, wygląda trochę nienaturalnie.

No i gratuacje za wnętrze kabiny !!

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
11-02-07 15:45  Re: [R] He 111 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

No cóż człowiek całe życie się uczy - bazując na renomie projektanta użyłem orginalnych oklejek - teraz mam nauczkę.
Oto ostatnia już porcja zdjęć z relacji tego samolotu







 
12-02-07 00:32  Re: [R] He 111 GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Piękny model pięknego samolotu, gratuluję ukończenia (szybko to poszło;]). Swoją drogą to przed chwilą zaparkowałem takim w wieżę kontrolną w gierce 'Sturmovik':D Ten Me-109 z jakiego jest wydawnictwa? Też ładnie Ci wyszedł:D pozdr

--

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (12-02-07 00:32)

 
04-09-12 17:24  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
Hologen   

Ten Bf jest od hala i jest w malowaniu tego diabła nazistowskiego Gallanda. Mam go sklejonego bo kupiłem a nie interesuje sie kto na czym latał, i w ogóle nie interesuj sie samolotami ani czołgami. Sklejam tylko modele, żeby czas zabić. . Dopiero niedawno się dowiedziałem....... kto to był galland.
Heinkel średnio sklejony.

Post zmieniony (04-09-12 17:25)

 
04-09-12 17:49  Odp: [Relacja/Galeria] He 111 - GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pięknie idzie, dla ,mnie bomba! Czy będziesz retuszował/podmalowywał ? Bo jeśli tak to dobrze byłoby wyrównać linię rozgraniczająca kolory w ostatnich trzech segmentach ogona /pod sterem kierunku/ - wiać to na jednej z wcześniejszych fotek i nie wiem czy to przekłamanie zdjęcia ale część przeszklona dziobu "ucieka" lekko w lewo albo tak mi się tylko zdaje. Ogólnie jestem pełen podziwu, po rozmiarach widać, że to będzie kolos.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024