FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
05-02-07 17:28  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kolejny weekend za nami...

Prace tym razem szły powoli ze względu na ograniczoną ilość dostępnego czasu. Oto co mi się udało wyskubać:



Nakleiłem i skleiłem boki karoserii, z których jestem umiarkowanie zadowolony. Poza tym mają miejsce przygotowania do sklejenia dachu, szyb bocznych oraz szyby przedniej z obramowaniem, jak również listw bocznych...

Ciąg dalszy nastąpi...

--

Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

Post zmieniony (07-02-07 06:57)

 
05-02-07 18:32  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
butterfly222   

Ładnie za nie długo sam zaczynam tego potworka. Zobaczymy jak mi wyjdzie. Pozdrawiam.

 
12-02-07 07:58  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Oho, relacja zleciała na drugą stronę forum czyli trzeba odświeżyć temat...

Nie było ostatnio zbytnio czasu żeby poskubać przy modelu, jedynie w sobotę udało mi się zasiąść i nieco podgonić robotę... W ramach relaksu przykleiłem listwy boczne na boki nadwozia, po czym wziąłem się w końcu za wykończenie budy, czyli przyklejenie dachu i ramy przedniej szyby.



No cóż, po raz kolejny potwierdza się fakt, że zdjęcia wyciągają wszelkie niedociągnięcia. Klejenie krawędzi u mnie jeszcze nieco kuleje, samo dopasowanie też mogło by być nieco lepsze, a tak wyzierają tu i ówdzie szpary i dziury.

Teraz wkroczy do akcji szklarz, czyli pora na oszklenie budy. Potem kolejne wyzwanie, czyli reflektory i pas przedni...

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
12-02-07 09:08  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Myślę że z bocznymi szybami nie powinno być większych problemów - kwestia wkomponowania szybek w otwory i zaklejenia ich ramkami. Ale jak to zwykle bywa - łatwo powiedzieć, trudniej zrobić ;D.

A z przednią szybą faktycznie może być niewielki zgryz... Co do techniki jej przyklejenia, muszę się nad tym zastanowić. Najpierw muszę wyciąć ostatnią ramkę przedniej szyby (cz. 33b) i zgrać ją z tym, co już jest sklejone, potem odpowiednio wyciąć samą szybę no i jakoś to dopasować i skleić... Dumam nad zastosowaniem tutaj paseczków taśmy dwustronnej.

Zobaczymy...

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
06-03-07 07:27  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam po przerwie :)

Po otrzymaniu setek maili i telefonów z prośbami, komentarzami, pogróżkami i tak dalej... postanowiłem wznowić proces sklejania Poloneza. Dodatkowo niemożność pokazania większego zaawansowania na spotkaniu Gekonów... a właściwie nie pokazania niczego (prawie jak u Kononowicza) spowodowała u mnie chęć powrotu do pracy. Wystarczy tego lenistwa :)

Przez ostatnie dwa dni udało mi się wprawić szybki do kabiny samochodu. Proces rozpocząłem od wklejenia tylnych prostokątnych szybek. Próba przyklejenia tychże za pomocą pasków taśmy dwustronnej nie udała mi się zbytnio tak więc wróciłem do pierwotnego założenia, czyli użycia kleju. Postanowiłem też przed przyklejeniem szyb w drzwiach przykleić szybę przednią. I tu sprawdziła się metoda z użyciem taśmy dwustronnej, z tym że niestety tak do końca nie jestem zadowolony z efektu, głównie z powodu wyzierającej gdzieniegdzie białości.

Najpierw przykleiłem ramkę przedniej szyby (cz. 33b) na taśmę dwustronną i użyłem tej części jako szablonu do wycięcia kształtu tejże ramki. Podklejoną ramkę nakleiłem na już przygotowaną i wyciętą folię oraz dla poprawienia odbioru wizualnego tego elementu maznąłem tu i ówdzie po krawędzi czarnym pisakiem.



Jak widać na fotce powyżej, na przygotowaną w ten sposób szybę mogłem nakleić w odpowiednie miejsca po drugiej stronie folii paseczki taśmy dwustronnej. Później to tylko nic tylko przykleić szybę do budy. Nie do końca wyszło mi dopasowanie tej szyby, poza tym mogłem lepiej podretuszować ramkę pod spodem szyby. A tak, to wyziera tu i ówdzie białe... albo z taśmy, albo z niedoretuszowania. Trudno...

Później tylko szyby w drzwiach...



... i gotowe.



Na jednym zdjęciu specjalnie błysnąłem aparatem w okienko, żeby nie było że ściemniam. Dzisiaj jak czas pozwoli zacznę klejenie reflektorów. Kolejne wyzwanie - trzymajcie kciuki :)

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
06-03-07 07:37  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Super Ci wyszło.Trzymam kciuki i czekam na reflektory.
Pozdrawiam Janek

 
22-03-07 13:04  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam po przerwie :)

Tydzień temu złapała mnie angina i musiałem przesiedzieć w domu parę dni. A że po paru dniach poczułem się nieco lepiej, wykorzystałem ten czas żeby trochę przy modelu poskubać. Wziąłem się za wspomniane wyżej reflektory.



Po sklejeniu klosza pomalowałem go srebrną farbką. W miejsce żarówki wkleiłem "kulkę" z torebki zbierającej wilgoć typu "Do not eat", natomiast kierunkowskazy, również na błotnikach wyciąłem z pomarańczowego opakowania po tik-takach.

Później czas nadszedł na wykonanie klosza - z braku innych pomysłów oszklenie reflektorów zostało wykonane ze zwykłej taśmy klejącej - po prostu okleiłem naokoło klosz, a że taśma klejąca jest klejąca, trzymało się to wszystko kupy.



W końcu nadszedł czas wklejenia reflektorów i wpasowania w to wszystko przedniej atrapy z obramowaniem przedniego oświetlenia. Z tej okazji że maska jest sklejona jak jest nie obyło się bez szpar i dziur - ale tu już więcej zrobić nie dałem rady.



Przy okazji skleiłem rynienki przy dachu, wspomniane kierunkowskazy na błotnikach i klamki na drzwiach... Wg instrukcji powinienem jeszcze skleić lusterka boczne, wycieraczki i światła przeciwmgielne, ale na to przyjdzie jeszcze czas. Teraz pora wziąć się za tył samochodu.

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
22-03-07 13:17  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Z rozpędu jedziemy z tą relacją hurtem...



Wziąłem się w końcu za tył samochodu. Pod nożyczki poszły osłony tylnego podwozia - nie było z tym większych problemów. Podczas klejenia tylnych świateł dokonałem niewielkiej modyfikacji. Żeby sobie ułatwić oklejanie elementu 48a podkleiłem go 1mm tekturą, a dodatkowo dla uzyskania "szklanego" efektu nakleiłem na ten element - przed wycięciem - przezroczystą taśmę klejącą. Po takim manewrze można było spokojnie wyciąć element 48a i okleić go później obramowaniem 48. Efekt taki jak widać na zdjęciu powyżej.

Przygotowania do klejenia budy (czyt. nadwozia specjalnego) rozpoczęte...

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
27-03-07 06:47  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 



Raport z wczoraj...

Przygotowałem i wyretuszowałem elementy tylnego nadwozia, zdążyłem też przykleić cztery ścianki na samochód. Mam lekkie obawy co do dopasowania zewnętrznych elementów ze względu na lekkie krzywizny samochodu jako całości. Zobaczymy co z tego wyniknie - z bokami może nie będzie większych kłopotów, mam też nadzieję że dach uda mi się też dopasować bez metrowych szpar wokoło.

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
27-03-07 08:09  Re: [Relacja] Polonez Poltruck - Straż Pożarna
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Jak do tej pory to świetnie Ci wychodzi ten Polonez.
Czekam na dalszą relację.

Pozdrawiam Janek

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024