FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
22-03-07 12:04  Re: [relacja] F-4E PHANTOM MM NR 1-2/2001
Maciej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po dłuższej przerwie zabrałem się za montaż wlotów powietrza. Tu również roi się od niepotrzebnych uproszczeń, głownie polegających na nieuwzględnieniu przez projektanta układu plam kamuflażu. Części nr 26 mają zielony kolor zamiast piaskowego i piaskowo-zielonego a zewnętrzne części wlotów nie mają żadnego koloru. Korzystając po raz kolejny z rezerwy części sam starałem się dopasować barwy. Pominąłem przy okazji części na 27 oraz 35- Phantomy nie posiadały czegoś takiego. Całość sklejała się całkiem dobrze, na zdjęciach oddzielacze warstwy przyściennej są zamontowane tylko na potrzeby sesji zdjęciowej (nie są do końca wyretuszowane i wymagają pewnych poprawek).

Teraz przyszła kolej na dysze wylotowe silników oraz na hak do lądowania: Mając taki zapas części postanowiłem nieco zmienić konstrukcję dysz. W tym celu porozcinałem części na 28 oraz 36 i nakleiłem je na nierozcięte części nr 28 i 36, następnie odpowiednio je „przybrudziłem”.

Gotowa dysza wygląda tak :

Jeśli chodzi o wygląd haka, to co zaproponował pan Wasiak nadaje się tylko do kosza. Ponieważ nie mam zbyt dużego doświadczenia, samodzielne zbudowanie tego elementu zajęło mi trochę czasu, czy czym wykorzystałem tylko części nr 47 oraz zmodyfikowane nr 48. Efekt nie jest może najlepszy ale przynajmniej przypomina oryginał. Całość po wklejeniu dysz wylotowych wygląda tak:

Przy próbie „brudzenia” dolnych części sterów wysokości wyszła nieoczekiwanie na jaw istotna wada mojej metody. Mianowicie po przetarciu gąbką nasączoną rozcieńczalnikiem do farb olejnych zmieszanym z czarną farba olejną, ujawniły się z całą wyrazistością plamy po kleju polimerowym. Wszelki próby ich zamaskowania spełzły na niczym:


Efekt jak widać na zdjęciach był tragiczny. Mając jedna zapas części po prostu zakleiłem „stare” dolne części nowymi i juz delikatniej i ostrożniej je „przybrudziłem”.


--
Maciej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024