FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-05-07 10:48  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
Kamil Zoszak   

Galion wyszedł PIERWSZA klasa... Naprawdę po mistrzowsku

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
27-05-07 16:15  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dzięki wszystkim za uznanie dla mojej pracy nad modelem.
Wykonanie figury galionowej zaplanowałem dopiero na koniec budowy modelu, ale często się zastanawiam do sposobu wykonania tego detalu. Najprawdopodobniej będzie ona wykonana metodą kombinowaną z przewagą produktów papierniczych (zamierzam skorzystać z pomysłów Rajkuba, Syzyfa, Jacka Placka).

--

 
29-05-07 08:37  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
Metalmic   

Witaj Andrzeju. Niesamowite odwzorowanie wszelkich detali powoduje u mnie niezły wytrzeszcz. W przypadku podwięzi wantowych ja poszedłem na łatwiznę ale u Ciebie jak widzę nie ma miejsca na kompromisy i to mi się podoba! Nieco przeraziły mnie te "pętelki" z drucików ale na wszystko masz sposób. Fakt prowadzenia relacji w iście instruktażowy sposób tylko podnosi walor tego wszystkiego co robisz, gratuluje. Zauważyłem iż przyklejasz wyblinki na stenwantach czy i wanty zrobisz podobnie, a może pokusisz sie o wiązanie wyblinek?

--
Pozdrawiam

 
30-05-07 00:17  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Metalmic na wantach wyblinka również będzie klejona. Podczas prób wiązania (oczywiście przy zastosowaniu węzłów wyblinkowych) efekt jaki uzyskałem nie był zadowalający (za bardzo rzucały się w oczy zgrubienia węzłów) więc postanowiłem je kleić.

--

 
25-06-07 15:43  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
mariusz w   

witam co tam w stoczni słychać pozdrawiam

 
28-06-07 19:24  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

W stoczni rozprężyła się trochę dyscyplina, jednak prace wciąż idą naprzód.

olinowanie stałe



Od stewy do bukszprytu przebiega sztag bukszprytu zwany również watersztag, zapobiega on złamaniu się drzewca przeciwdziałając sile wytworzonej przez parcie wiatru na sztaksle.



Ciąg dalszy prac nad montażem powięzi, na zdjęciach widoczne okucia zamocowane do burt.



Post zmieniony (28-06-07 23:46)

 
16-07-07 10:04  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

olinowanie stałe



Kolejne etapy montażu podwięzi. Łączenie między okuciami jufersów a okuciami na burtach wykonałem z paseczków kalki technicznej. Następnie wzmocniłem je klejem“super glue”i pomalowałem matowym humbrolem 33.



--

 
30-07-07 19:11  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

olinowanie stałe



Jufersy sztagowe (tzw serca) z założonymi stropami ochwytującymi bukszpryt.



Przygotowałem już stanowisko do wykonania imitacji splotów kablowych na sztagi. Jako skrętek użyję skręconych już wcześniej lin z nici. Po kilku próbach udało mi się dobrać zbliżone średnice lin na sztagi co przedstawia powyższy szkic.
Rzeczywiste średnice sztagów:
forsztag górny – 56,5mm
forsztag dolny – 89mm
grotsztag górny – 64,5mm
grotsztag dolny – 93mm
stersztag – 48,5mm

--

 
30-07-07 20:46  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zabijasz tą dokładnością... chciałbym umieć tak regularnie podtrzymywać prace nad modelem waloryzowanym wg własnych materiałów i wiedzy (której nota bene należy Ci pogratulować). U mnie zdarzają się kilkumiesięczne przerwy w budowie spowodowane totalnymi odpływami chęci.

Poza tym muszę się ustosunkować do Twoich słów: "zamierzam skorzystać z pomysłów Rajkuba, Syzyfa, Jacka Placka"...
Ale mnie w towarzystwie umieściłeś! Jeszcze ktoś mnie uzna za modelarza! ;-)

Pozdrawiam

 
31-07-07 09:10  Re: [relacja z budowy] La Belle Poule 1771 - takielunek
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Andrzej twoja relacja "powala" precyzją i dokładnością. Zarówno od strony technicznej jak i merytorycznej.
Liczę, że do samiuśkiego końca dociągniesz ją na takim poziomie.
To co prezentujesz to jest niezbędne źródło wiedzy dal modelarza którzy marzy o sklejeniu żaglowca, ale się tego boją.
Dzięki tej właśnie relacji wizja zabrania się za taki model staje się mi coraz wyrazistsza i realna.
Bardzo Ci za to dziękuje.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024