FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-12-06 17:05  [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Tę relację zamieściłem u sąsiadów i w zasadzie nie miałem zamiaru jej dublować tutaj, ale...ponieważ Marcin z Łukaszem (chłopaki- pozdrawiam!!!) wystartowali ze swoimi relacjami pomyślałem, że zestawienie i porównanie trzech Oscarów może być ciekawe..., a tak to się zaczeło...
Zabrałem się za Oscara, chociaż w planach było coś innego. Wszystko przez HALa ;-), ponieważ po wydaniu nowego opracowania, moja motywacja do tego, aby skleić to obecne zmalała by do zera. Nie jest to pełna relacja, ponieważ tego modelu u HALa już nie kupicie i pokazywanie poszczególnych etapów, element po elemencie mijało by się z sensem, ale dla tych z Was, którzy mają go jeszcze na swoich półkach, być może będzie to jakiś materiał poglądowy, a dla innych powtórka z rozrywki.
Zacząłem od silnika, potem kadłub i skrzydła. Założyłem, iż będę go robił prosto z „pudełka/okładek” ;-), ale coś mi odbiło i się zaczęło :-/.....linie podziału blach, otwory w komorach podwozia (tych czarnych kropek nie mogłem zostawić), lotki, stateczniki (szablony na zdjęciach- wykonane z kolorowego ksera, naklejone na karton – taki specjalny ;-))) z pudełka po pewnym programie antywirusowym). Dobrze, że na te pomysły wpadłem po sklejeniu kabiny ;-), bo pewnie z miesiąc bym się nad nią pastwił.
Części są dobrze spasowane i nie napotkałem na jakieś trudności, do póki nie zachciało mi się tego subtelnego wyoblenia na brzusiu. Spód skrzydeł mi się rozjechał i Oscar miał wylądować w koszu. Wtedy wyszedłem z siebie i stanąłem obok ;-). Następnie wpadłem na pomysł, aby czymś to zakryć. To „coś” to 200 litrowy zbiornik paliwa, którego zadaniem będzie ukrycie mojej fuszerki.
Nastawcie się na długi serial, ponieważ.... praca, dom....itd.


1.
2.3.4.
5.
6.7.8.
9.
10.

Chciałbym po zakończeniu naszych relacji umieścić fotki gotowych modeli w odrębnym wątku, np. pt.: Trzej przyjaciele z lotniska...;-)
Marcinie i Łukaszu! Co Wy na to? ...i co na to NATO?

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
12-12-06 17:21  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

"Ja, jeśly Pan pozwoly, z przyjemnościom...." Fajnie będzie zestawić fotki wszystkich trzech japońców już po sklejeniu. Jak ostatnio miałem okazję oglądać Twojego Oskara to był to jedynie silnik. A teraz proszę! Napisz może coś Ty mu tam z lotkami dokładnie zrobił...Wyciąłeś dziury i na tak powstały szkielet nakleiłeś elementy wydrukowane na papierze?

Pozdrowienia ;)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
12-12-06 17:34  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Ne psze Pana;-) Poprostu końcówką chromowanego pióra wytłoczyłem "to wszystko" na szkielecie i jakoś wyszło ;-). Trzyma się samo ;-))))

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
12-12-06 18:03  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

A juz myślałem, że bardziej się bawiłeś.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
12-12-06 18:29  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Hej, chopaky;-))))
ufff, już jestem;-))))) Noooo, zapinamy krawaty i jedziemy w tany;-)))

Bardzo się cieszę że będziemy pocić się w trójkę przed wiarą modelarską... A na finisz wszystkie trzy razem.... heh, tylko musimy się gdzieś spotkać aby zdjęcia zrobić;-))))
Może w stolicy? hehehehe...

Ale trochę to nie sprawiedliwe - Darek już prawie kończy;-)))

Oj, ale mi się to podoba, ale mi się podoba...
Pozdrawiam Was serdecznie;-))

--

 
12-12-06 18:47  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

"Prawie"- robi wielką różnicę.... ;-)))
Dogonicie mnie spokojnie,bo mam w pracy jak na wojnie... ;-), a z tym spotkaniem to niezła myśl. Kto wie....

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
14-12-06 22:07  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Możecie spotkać się w stolicy (bez he,he).Chętnie zobaczymy wasze skośnookie cuda na stole w naszej jaskini na Chocimskiej. QWKAK stawi się na sesję zdjęciową.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
18-12-06 09:20  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki za zaproszenie. Pogadam z chłopakami. Trzy (może cztery) stojące obok siebie Oscary - to była by fajna fotka ;-)
Obecnie wykańczam (a one mnie) skrzydła. Jak się z nimi uporam wstawię zdjęcia.
Pytanie do wszystkich.
Czy ktoś może wstawić zdjęcie Oscara z pojedynczym zbiornikiem paliwa pod kadłubem?
Łukasz zasiał pewną wątpliwość odnośnie takiej opcji, a ponieważ nie jestem specjalistą od "Japsików" proszę o pomoc.
W "Aero in detail" znalazłem tylko rysunek, a to troszkę mało jak dla mnie ;-)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
18-12-06 10:31  Re: Ki-43
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Trochę szukałem, Darku ( m. in. tutaj znajdziesz fajne zdjęcia Oscara - http://www.ijaafpics.com/jbwki431.htm, ale nie znalazłem nigdzie maszyny z pojedyńczym podkadłubowym zbiornikiem...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
18-12-06 10:39  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

W Monografii Lotniczej nr.48 (Aj-Press) na stronie 41 jest fotka Ki-43-II Ko z 59 Sentai kpt. Shige Nango, na którym jest samolot ze zbiornikiem pod kadłubem. Ale zdaje się, że nie jest on podwieszony centralnie w osi samolotu, tylko lekko z lewej strony.

--


 
18-12-06 17:48  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

nie byłem pewien, ale tak mi się wydawało, że Oscary nie przenoszą centralnie pod kadłubem zbiornika tylko lekko z lewej strony... sądzę że mógł przenosić pod kadłubem dwa typy zbiorników (ten "spłaszczony" i okrągły),

pozdr. Łukasz

--

 
18-12-06 18:04  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Osobiście sugerowałbym się zdjęciem oryginału, a nie rysunkiem. Na nim widać, że zbiornik jest centralnie pod kadłubem. heh... może ktoś pomoże????



--

 
18-12-06 18:18  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Tak, to ta fotka. ;-)
Według mnie wyrażnie (?) na niej widać, że zbiornik nie jest w osi samolotu, ale lekko z lewej.Przecież w tym typie Ki-43 centralnie był chwyt powietrza, który przeszkadzał by w podwieszeniu zbiornika. Widać ,że zbiornik jest prawie pod silnikiem, a nie tak daleko pod kadłubem jak to było np. w Zerze.
A rysunek jak to rysunek, interpretacja rysownika. ;-)

--


 
18-12-06 20:38  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Na tej fotce zdecydowanie widać, że zbiornik przesunięty jest sporo w lewo!
Te dwie czerwone krechy, które namalowałem leżą na tej samej płaszczyźnie prostopadłej do ziemi i osi samolotu (czyli patrzac z boku zlewaja sie w jedna kreche) Patrząc jednak od przodu, czyli równolegle do osi samololtu są sporo przesunięte. Jedna kreska leży w płaszczyźnie symetrii samolotu, druga w płaszczyźnie zbiornika.
Niepotrzebnie sie rozpisuje, to chyba dobrze widac na zdjeciu:)
[URL=www.fotosik.pl][/URL]

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
18-12-06 20:42  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

czyli na zdjeciu jest generalnie tak jak na rysunku:)

 
18-12-06 21:09  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Być może masz rację, że ten zbiornik na fotce jest w pobliżu goleni podwozia.

--


 
18-12-06 23:25  Re: Ki-43
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

To z pewnością tak wygląda w widoku od przodu:




I jeszcze to:



--




Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

Post zmieniony (18-12-06 23:27)

 
19-12-06 08:23  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

dzięki Marcin;-))) rozwiązałeś problem, tyle tylko, że zbiorniki na zdjęciu odpowiadają temu przy goleni na rysunku... a gdzie było mocowanie podkadłubowe??? Czy rysunek to fantazja rysującego???

Łukasz

--



Post zmieniony (19-12-06 08:30)

 
28-01-07 20:01  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam po dłuższej przerwie.
Problem dodatkowych zbiorników rozwiązał się sam. Nie wiem czy się cieszyć, czy złościć?
Przez moje gapiostwo podczas prac porządkowych Oscar wylądował na podłodze. Zostawiłem model na skraju biurka i stało się...Być uszkodzonym przez machnięcie rurą od odkurzacza ;-).... zaałaamkaaaaa!!!
O to efekty upadku
-,,


Tego było już za dużo. Jeśli dodać tę fatalną szparę na brzuchu to wniosek nasuwa się sam- kosz. Ruszyłem do swojego magazynu i wyłuskałem jeszcze jeden model.
Relacja rusza od początku. Będę teraz pokazywał etap po etapie. Tym razem ograniczę się tylko do oddzielnych lotek i sterów . Troszkę je uplastycznię i w tym celu wykorzystam zrobione wcześniej szablony. Podział blach sobie odpuszczę z uwagi na brak czasu (jest jeszcze tyle modeli do zrobienia;-)) Poniżej pierwsze fotki:

-,

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
28-01-07 20:17  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Brawo za wytrwałość, Darek! Ja bym chyba odpuścił po takiej katastrofie... :) Czekam niecierpliwie na dalsze postępy w budowie.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
28-01-07 20:53  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

;-)))))))

--

 
29-01-07 09:12  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Marcinie, czkaj raczej cierpliwie ;-)- wiesz jak jest...
Nie mogłem odpuścić bo jesteśmy umówieni :-)...i teraz tym bardziej jestem zmotywowany.

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
04-02-07 20:10  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Oto efekty ostatniego tygodnia:
-złożyłem szkielet skrzydeł, po czym zabrałem się za wyposażenie kabiny,
-retusz wykonywany temperami; leżały sobie ze dwa miesiące, jako spadek po poprzednim Oscarze i teraz się przydały. Wystarczy namoczyć pędzelek w wodzie i można retuszować farbą, która zupełnie wyschła. Jak dla mnie to rewelacja. Do temper przekonałem się dzięki Swingerowi (Łukaszu-dzięki ;-))
Po wykonaniu retuszu pociągnąłem wszystko warstwą matowej Pactry. Do malowania płaszczyzn temper raczej nie używam- wolę Pactrę, ale do retuszu krawędzi są w dychę.
Tablicę przyrządów postanowiłem troszkę pod rzeźbić, pokusa okazała się zbyt wielka, aby to tak zostawić. W pracy wykonałem kolorowe ksero, następnie cieniutka folia z opakowania po herbacie podklejona budziem, na to „właściwa” tablica i gotowe. Z drutu 0,2 mm wykonałem także przełączniki (może się ich dopatrzycie;-)). Do wycinania otworów użyłem swojego szablonu, który zawsze przykładam, aby mi się ręka nie omsknęła (co czasem i tak się zdarza). Oznaczenia za dwiema pionowymi kreskami (od 2mm do 4,5 mm) są przyporządkowane wycinakowi rewolwerowemu (fotka nr 4).
Możecie porównać sobie poprzednią kabinę i obecną.
Przy okazji prośba. -Czy ktoś ma fotkę pasów i sposobu ich mocowania w kabinie?-
Jeżeli tak to niech ją tu wstawi, dla dobra mojego ;-))) i ogółu.

,,,
,,,
,,

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
04-02-07 20:28  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Modelik w dechę, zwłaszcza tablica :) Trzymam kciuki z dalsze postępy w budowie!

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
04-02-07 21:32  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

No pięknie. Cieszę się, że relacja ruszyła. Brawo!!!

--

 
05-07-07 18:21  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Minęło 5 miesięcy i ..... zobaczcie sami „psia kostka”, chociaż powinienem napisać „psia łapa”. Takiego ubawu nie miałem z żadnym modelem – normalnie kabaret. Mój przypadek potwierdza, iż powiedzonko „Do trzech razy sztuka” nie jest fikcją i przekłada się na rzeczywistość. Udało mi się kupić trzeci egzemplarz, ponieważ się „wziąłem i zawziąłem”, aby skończyć tego Oscara i zrobię to. Trzymajcie kciuki, aby na trzecim się skończyło ;-)))

, , ,

W międzyczasie wykonałem nowy stojaczek na „różne takie”, korzystając z pomysłu Juniora II. Idąc z Duchem Czasu użyłem ekologicznych materiałów. Zaletą poniższego przedsięwzięcia jest to, że sami sobie możecie tak wszystko ustawić, aby to grało z waszymi nawykami modelarskimi. Zresztą – spróbujcie sami.
Obecnie dalej sprawy zawodowe mnie gnębią, ale ta relacja będzie skończona.

,

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
05-07-07 18:26  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Trzymamy i wielki respekt ;-) Że Ci się chce i masz nadal motywacje, nic tylko podziwiać ten upór :)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
05-07-07 20:35  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Twoja "Sonia" nie daje Ci szans...;-)))

--

 
06-07-07 08:30  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Mam nadzieję, że mój upór będzie konstruktywny. "Pięściarz" natomiast już wie , że jak modelarstwo - to nie ma zabawy, chociaż to wyłącznie moja wina. Jak połozył swoją łapę na kadłubie to tylko mogłem się uśmiechnąć i "pogratulować " sobie wyobraźni. Poza tym powiedział, że woli kość od kartonu ;-)..., aaa i prosił aby Was pozdrowić co niniejszym czynię ;-)))

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
18-08-07 16:39  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witajcie po przerwie. Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem zdrów na ciele i umyśle;-) (jak to mawiał imć Papkin- Lew Północy). Wyjaśniam dlaczego.
Kiedy porównałem mojego najnowszego (tzn. tego trzeciego) „Oscara” do tego pierwszego (który miał bliskie spotkanie z rurą od odkurzacza i podłogą) zrobiło mi się nieswojo. Pomyślałem-„ ..!..” no, nic miłego ;-) i im dłużej go oglądałem, tym bardziej pogrążałem się w czarnych myślach . Można było przecież na początek dodać małe co nieco w kabinie, itd , a ty gościu poszedłeś na łatwiznę i tylko „standardowy standardzik”, bo inne modele czekają? Prowadząc dialog sam ze sobą podjąłem rozpaczliwą próbę odwrotu:
-„Przecież nie kupię następnego „Oscara” za prawie 40,-PLN (za taką kwotę można go nabyć w pewnym sklepie internetowym), zwłaszcza, jak HAL wydał nowego ,pięknego itd..., chyba, (tu dała znać o sobie modelarska ambicja) że na Allegro będzie za jakieś 20,-PLN, ALE...jak tam wejdę i nie będzie nawet śladu „Oscara” (na co trochę po cichu liczyłem) to dokończę tego trzeciego i finito”-.
Wszedłem- był !&%$#@&*! ;-) za równiutkie 20,-PLN, nikt nie podbił ceny, więc go kupiłem (w końcu umowa to umowa, nawet z samym soba ) i cóż- „słowo się rzekło „Oscarek” u płota”- Przystąpiłem do pracy. Na nowo wytrasowałem linie podziału blach, szablony pod wytłaczanie lotek i stateczników na szczęście już były, szkielet w zasadzie miałem- musiałem tylko wyciąć wręgi kadłuba i zabrałem się za kabinę. Aby uniknąć obłędu psychicznego skorzystałem z pomocy „miszcza” Shorinji Kempo- Kartonfuji ;-) On będzie odganiał złe duchy i pilnował, aby to było moje ostatnie podejście, bez względu na to jak mi będzie szło i co po drodze skiepszczę.
Relacja będzie prowadzona na zasadzie mini-max (minimum słów -maximum zdjęć).


1.2. 3. 4.

5. 6. 7. 8.

9. 10. 11. 12.

13. 14. 15. 16.

17. 18. 19. ...i tak poza tym czuję się świetnie :-))

--


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (05-05-09 14:19)

 
18-08-07 19:41  Re: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Zetor   

Dyzio gratuluję silnej woli nooo i nerwów! Również tego modelu nie skończyłem,oddałem sklejony kadłub wraz z pozostałymi detalami koledze, już nie pamiętam dlaczego, hmmm :) Ciekawe czy kolega Scros go ukończył? Jeśli nie to fatum, lecz tego w świetle Twojego uporu raczej nie powinienem mówić, jak sądzę :).
Trzymam kciuki!!!



Post zmieniony (18-08-07 19:41)

 
19-08-07 12:12  Re: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Zetor- dzięki za wsparcie. Coś musi być na rzeczy z tym fatum.;-) Źle wkleiłem drążek (u sąsiadów zauważył to Laszlik) i konieczna była poprawka.


--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
19-08-07 13:18  Re: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dyziu jesteś niesamowity!!! Nie dość, że trzecie podejście to jeszcze taaaki wypas!!! Szczerze Cię podziwiam.

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
02-09-07 16:03  Re: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Hayabusa- dzięki za komplementy, ale może "Nie chwalmy dnia..." itd ;-)...zobaczymy co to będzie, a.... i Twój podziw jest oczywiście odwzajemniony, bez fałszywych uprzejmości :-)
Teraz czas na kadłubek. Nie jest jeszcze dopieszczony (brakuje kilku detali i polakierowania) i jak zwykle mogło być lepiej, ale jest jak jest – wykaz baboli zamieszczę na końcu relacji.
Z Oscarów nr 1 i nr 3 zrobiłem jednego i będzie robiony równolegle z „najmłodszym”. Nie jest to w każdym bądź razie „atak klonów” ;-). Oscar o roboczej nazwie „Jeden z dwóch” poleci pod sufit ze schowanym podwoziem.

1.2.3.4.
5.6.7.8.
9.10.11.12.

--


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (03-09-07 10:02)

 
02-09-07 18:08  Re: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Pięknie, kibicuję dalej:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-09-07 22:24  Re: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Zetor   

Otoż to!

 
09-09-07 22:52  Re: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Dyzio,

Miło jest popatrzeć na konsekwencję, zwłaszcza uwieńczoną takimi efektami :). Niestety dręczą mnie podobne problemy jak Ciebie (mam na myśli nasilenie zajęć w pracy). Sęk w tym ,że dość skutecznie zatrzymało mnie to w miejscu. Cóż przynajmniej nacieszę się efektami kolegów. Mam nadzieję, że dotrwasz do końca. Będę kibicował. model wart jest skończenia, świetnie się już prezentuje ze swoim zgrabnym korpusikiem :)

Pozdrowionka,

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
10-09-07 09:51  Re:
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Jawka! - Ty żyjesz ?! ;-))) Dotrwam do końca - chcem i muszem!!!
Przepraszam za OT we własnej relacji (wkońcu miało być mini-max), ale trudno się powstrzymać, kiedy "wpadają z odwiedzinami" starzy forumowi znajomi ;-)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
10-09-07 23:17  Re: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

W życiu bym sobie nie darował nie pooglądać.....he,he. Powiedziałby "żyje, ale co to za życie..." Nie ma dnia bym nie spojrzał na słoik w którym zabezpieczyłem etap swojej pracy. Wkrótce zacznę kończyć co zacząłem, choćby nocą :-). tym czasem będe tu zaglądał :-)

Serdeczne pozdrowionka

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
09-11-07 14:50  Odp: [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dyziu, przy okazji wstawienia mojego Oscara z MM odkurzyłem Twoją relację i ... zapytowywuję-ruszyłeś coś do przodu?:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024