FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
28-01-07 20:53  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

;-)))))))

--

 
29-01-07 09:12  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Marcinie, czkaj raczej cierpliwie ;-)- wiesz jak jest...
Nie mogłem odpuścić bo jesteśmy umówieni :-)...i teraz tym bardziej jestem zmotywowany.

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
04-02-07 20:10  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Oto efekty ostatniego tygodnia:
-złożyłem szkielet skrzydeł, po czym zabrałem się za wyposażenie kabiny,
-retusz wykonywany temperami; leżały sobie ze dwa miesiące, jako spadek po poprzednim Oscarze i teraz się przydały. Wystarczy namoczyć pędzelek w wodzie i można retuszować farbą, która zupełnie wyschła. Jak dla mnie to rewelacja. Do temper przekonałem się dzięki Swingerowi (Łukaszu-dzięki ;-))
Po wykonaniu retuszu pociągnąłem wszystko warstwą matowej Pactry. Do malowania płaszczyzn temper raczej nie używam- wolę Pactrę, ale do retuszu krawędzi są w dychę.
Tablicę przyrządów postanowiłem troszkę pod rzeźbić, pokusa okazała się zbyt wielka, aby to tak zostawić. W pracy wykonałem kolorowe ksero, następnie cieniutka folia z opakowania po herbacie podklejona budziem, na to „właściwa” tablica i gotowe. Z drutu 0,2 mm wykonałem także przełączniki (może się ich dopatrzycie;-)). Do wycinania otworów użyłem swojego szablonu, który zawsze przykładam, aby mi się ręka nie omsknęła (co czasem i tak się zdarza). Oznaczenia za dwiema pionowymi kreskami (od 2mm do 4,5 mm) są przyporządkowane wycinakowi rewolwerowemu (fotka nr 4).
Możecie porównać sobie poprzednią kabinę i obecną.
Przy okazji prośba. -Czy ktoś ma fotkę pasów i sposobu ich mocowania w kabinie?-
Jeżeli tak to niech ją tu wstawi, dla dobra mojego ;-))) i ogółu.

,,,
,,,
,,

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
04-02-07 20:28  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Modelik w dechę, zwłaszcza tablica :) Trzymam kciuki z dalsze postępy w budowie!

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
04-02-07 21:32  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

No pięknie. Cieszę się, że relacja ruszyła. Brawo!!!

--

 
05-07-07 18:21  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Minęło 5 miesięcy i ..... zobaczcie sami „psia kostka”, chociaż powinienem napisać „psia łapa”. Takiego ubawu nie miałem z żadnym modelem – normalnie kabaret. Mój przypadek potwierdza, iż powiedzonko „Do trzech razy sztuka” nie jest fikcją i przekłada się na rzeczywistość. Udało mi się kupić trzeci egzemplarz, ponieważ się „wziąłem i zawziąłem”, aby skończyć tego Oscara i zrobię to. Trzymajcie kciuki, aby na trzecim się skończyło ;-)))

, , ,

W międzyczasie wykonałem nowy stojaczek na „różne takie”, korzystając z pomysłu Juniora II. Idąc z Duchem Czasu użyłem ekologicznych materiałów. Zaletą poniższego przedsięwzięcia jest to, że sami sobie możecie tak wszystko ustawić, aby to grało z waszymi nawykami modelarskimi. Zresztą – spróbujcie sami.
Obecnie dalej sprawy zawodowe mnie gnębią, ale ta relacja będzie skończona.

,

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
05-07-07 18:26  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Trzymamy i wielki respekt ;-) Że Ci się chce i masz nadal motywacje, nic tylko podziwiać ten upór :)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
05-07-07 20:35  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Twoja "Sonia" nie daje Ci szans...;-)))

--

 
06-07-07 08:30  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Mam nadzieję, że mój upór będzie konstruktywny. "Pięściarz" natomiast już wie , że jak modelarstwo - to nie ma zabawy, chociaż to wyłącznie moja wina. Jak połozył swoją łapę na kadłubie to tylko mogłem się uśmiechnąć i "pogratulować " sobie wyobraźni. Poza tym powiedział, że woli kość od kartonu ;-)..., aaa i prosił aby Was pozdrowić co niniejszym czynię ;-)))

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
18-08-07 16:39  Re: Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witajcie po przerwie. Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem zdrów na ciele i umyśle;-) (jak to mawiał imć Papkin- Lew Północy). Wyjaśniam dlaczego.
Kiedy porównałem mojego najnowszego (tzn. tego trzeciego) „Oscara” do tego pierwszego (który miał bliskie spotkanie z rurą od odkurzacza i podłogą) zrobiło mi się nieswojo. Pomyślałem-„ ..!..” no, nic miłego ;-) i im dłużej go oglądałem, tym bardziej pogrążałem się w czarnych myślach . Można było przecież na początek dodać małe co nieco w kabinie, itd , a ty gościu poszedłeś na łatwiznę i tylko „standardowy standardzik”, bo inne modele czekają? Prowadząc dialog sam ze sobą podjąłem rozpaczliwą próbę odwrotu:
-„Przecież nie kupię następnego „Oscara” za prawie 40,-PLN (za taką kwotę można go nabyć w pewnym sklepie internetowym), zwłaszcza, jak HAL wydał nowego ,pięknego itd..., chyba, (tu dała znać o sobie modelarska ambicja) że na Allegro będzie za jakieś 20,-PLN, ALE...jak tam wejdę i nie będzie nawet śladu „Oscara” (na co trochę po cichu liczyłem) to dokończę tego trzeciego i finito”-.
Wszedłem- był !&%$#@&*! ;-) za równiutkie 20,-PLN, nikt nie podbił ceny, więc go kupiłem (w końcu umowa to umowa, nawet z samym soba ) i cóż- „słowo się rzekło „Oscarek” u płota”- Przystąpiłem do pracy. Na nowo wytrasowałem linie podziału blach, szablony pod wytłaczanie lotek i stateczników na szczęście już były, szkielet w zasadzie miałem- musiałem tylko wyciąć wręgi kadłuba i zabrałem się za kabinę. Aby uniknąć obłędu psychicznego skorzystałem z pomocy „miszcza” Shorinji Kempo- Kartonfuji ;-) On będzie odganiał złe duchy i pilnował, aby to było moje ostatnie podejście, bez względu na to jak mi będzie szło i co po drodze skiepszczę.
Relacja będzie prowadzona na zasadzie mini-max (minimum słów -maximum zdjęć).


1.2. 3. 4.

5. 6. 7. 8.

9. 10. 11. 12.

13. 14. 15. 16.

17. 18. 19. ...i tak poza tym czuję się świetnie :-))

--


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (05-05-09 14:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024