FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
13-12-06 15:08  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Chi-Che" bardzo ucieszyłby me serce... W sumie z japońskich czołgów to w kartonie wyszły tylko "Ha-go" i "Ka-mi"... reszta to tabula rasa...

 
13-12-06 15:54  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Stachowitz, wątek jest o HMS Victory...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-12-06 16:44  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widziałem i jestem bardzo mile zaskoczony. Model dość szczegółowy, a co za tym idzie nie jest przeznaczony dla początkujących. Autor w kilku miejscach zrezygnował z lini obrysu części (burty). Jedyne co mi się nie podoba to pokład - podobny do pokładu Cutty Sarca. Żagle wydrukowane bez przesunięć. Na pierwszy rzut modeel bardzo ciekawy.

--
Na warsztacie:
AAV7

Pozdrawiam

 
15-12-06 20:10  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Marian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

A ja osobiście uważam że okładka jest poprostu zepsuta przez dziwne plamy graficzne niby imitujace wybuch no i brak dział też robi swoje model oceniam w skali 1-6 na 3+

--
Cale zycie z wariatami...

Marcia bardzo cię kocham i dziękuje za cudownego synka :-)

 
15-12-06 20:38  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
kari   

Staszkov napisał:
<Kurcze zawiera aż trzy numery :-/ teraz znów będzie trzeba czekać tak długo :-( >

Nie zapominaj Staszkov, że tym numerem Wydawca kończy dopiero rok 2005.

Teraz powinien "uderzyć " ze zdwojoną, a nawet z potrojoną siłą :-) bo jak tak dalej pójdzie to w 2010 roku będzie mieć trzyletnie opóźnienie :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
15-12-06 22:36  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wtrącę swoje trzy grosze na temat Victory'ego i niestety mam krytyczne uwagi pod adresem autora. A mianowicie w modelu brakuje mi schematu olinowania, bo ten rzut z boku trudno uznać za pomocny. Już kolejny raz przekonuję się, że braki w instrukcji potrafią powalić całkiem fajny model. Nie podoba mi się takie podejście autora wycinanki, który zakłada, że model będzie sklejany przez takiego speca od okrętów jak on sam. Kupując model z zamiarem jego sklejenia, chciałbym aby w nim znajdowała się dokładna dokumentacja rysunkowa ( w tym przypadku ) olinowania stałego i ruchomego ( np. 3D ). Mnie osobiście nie odpowiada taka sytuacja, żebym musiał wertować inne źródła w poszukiwaniu dokumentacji, a następnie studiować co i jak dopasować. Może ktoś uznać to moje stwierdzenie jako przejaw lenistwa, ale to na zdrowy rozum tak to powinno wg mnie wyglądać.

Pozdrawiam Wojtek.

ps. właśnie wszedłem na niebieskie forum i przeczytałem, że podobne uwagi na temat Victory'ego mam nie tylko ja.

Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (15-12-06 22:51)

 
16-12-06 00:52  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

"Victory" i ja dzisiaj obejrzałem z nudów na asyście przy otwarciu sklepu w Bielsku:))) Potwierdzam, że dla laika, takiego jak ja w temacie żaglowców wygląda bardzo ciekawie, a poligrafii nie można wiele zarzucić:)

Wpisałem się tutaj też po to, aby stwierdzić, że określenie "Chi-Che" nie istnieje:) Tak naprawdę chodzi o czołg "Chi-He":)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-12-06 00:56  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Hook6   

 

Wiem już... Zobaczyłem na innym forum. W czołgach (a juz szczególnie japońskich) to ja laik zupełny jestem... Nie przyszło mi do głowy, że redaktorzy MM też.

--

 
16-12-06 12:24  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Mam nadzieję, że pomyłka w nazwie tego czołgu, to nie zły omen. Model będzie wydany i przynajmniej dobrej jakości, na co wskazuje nazwisko projektanta.
A laikiem jestem w żaglowcach, więc się nie wypowiem. ;-)

--


 
16-12-06 20:08  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

I ja go dziś przejrzałem . Pierwsze wrażenie - okładka . Jak na moje oko reprodukcja obrazu przerobiona w photoshopie ( lub podobnym programie ) , jedynie galion został względnie nie ruszony ( okładki p.Wasiaka były dla mnie bardziej urokliwe )
Sam model w środku nie wyglada źle , nie widać specjalnie różnic w odcieniach a całość zapowiada się ciekawie ;) Schemat olinowania ( a raczej jego ubogość ) specjalnie nie zaskakuje , trzeba się będzie planami np. z Modelarza ratować ( czyli stricte standardu raczej nie będzie ;)
Co do skali , ciekawie by wyglądał stojąc obok np. KG V :)

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (16-12-06 20:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024