FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-12-06 10:16  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Cieszę się z możliwości podpatrzenia Mistrza przy pracy.Pierwsze rzędy zajęte, zajmuję więc ostatnie wolne miejsce i pilnie wysłuchuję dalszego ciągu zajęć.
Pozdrawiam

 
13-12-06 18:26  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam wszystkich! Dziś kolejna część relacji - prace przy modelu idą bardzo sprawnie. Po oklejeniu kabiny pilota przyszła kolej na segmenty z przodu kadłuba oraz za kabiną. Tu postanowiłem zmienić nieco kolejność montażu i zamiast na tym etapie skleić skrzydła, wpierw zajmę się sekcją ogonową wraz z usterzeniem. Przy okazji pokażę w jaki sposób zawsze wzmacniam poszycia w modelach. Na tapetę idzie jeden z segmentów kadłuba.



Wycięty element odrysowuję na czystym kartonie

Jak pokazałem linią przerywaną na drugim zdjęciu element odrysowany wycinam dostawiając paski łączące z tyłu i na dole, a zabierając z przodu. Należy pamiętać o zaznaczeniu osi symetrii.


Następnie odrysowaną część wycinam i obie formuję zgodnie z ich docelowym kształtem



Poszycie rozkładam na płasko i przy linijce lub krzywiku igłą trasuję wszystkie linie podziałowe



W Oskarze postanowiłem spróbować odtworzyć delikatne pofalowanie blachy prawdziwego samolotu, ponieważ tak naprawdę nigdy nie jest ono idealnie gładkie. Po pewnym czasie w trakcie eksploatacji maszyny blachy ulegają wykrzywieniu na skutek pracy poszycia - widać to dobrze np. tutaj:


Wszystkie elementy wyginam na każdej linii nitów w ten sposób


Nie widać tego na zdjęciach, ale patrząc pod światło na sklejony do tej pory fragment kadłuba efekt jest rewelacyjny! Falowanie nie jest wyraźne, ale zauważalne, w każdym razie w skali 1:33 wystarczające :)

Tak wygląda segment po sklejeniu z warstwą wewnętrzną i wklejeniu wręgi:


A tak wygląda model na chwilę obecną:


--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
13-12-06 18:45  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Po prostu bajka, brak mi słów. Patrzę w ekran jak zaczarowany. Muszę też taki sposób klejenia segmentów wypróbować.
Jeszcze raz wyrazy uznania.

Pozdrawiam zetpt

 
13-12-06 18:59  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

świetna robota

 
13-12-06 19:40  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

wooooow!! jestem pod wrażeniem!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-12-06 20:42  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Uff... troszkę ochłonąłem, mam pytanko takie malutkie, skrzydła też tak wzmacniasz? jeśli to nie problem to prosiłbym o podobny instruktaż budowy skrzydeł.

 
13-12-06 20:46  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Metoda banalnie prosta i skuteczna, tylko trzeba umieć na takie coś wpaść. ;) W takie właśnie sposoby objawia się geniusz. ;)

Czy mógłbyś spróbować uchwycić na fotce efekt tego gięcia wzdłuż nitowania? I przynieść model na wystawę na Morenie w niedzielę, hihihi? ;)

 
13-12-06 20:58  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Zetpt, Swinger coś takiego przy skrzydłach opisał w relacji z budowy Ju 88 na Kartonwork. Pofatyguj się tam, a nie pożałujesz :) Ja przy swoim Junkersie na razie nie siedzę, ale z pewnością go dokończę. Kadłub jest wzmocniony dodatkowymi dwiema, a nie jak małe samoloty jedną warstwą wewnętrzną. W końcu będzie to kawał kloca i trzeba go będzie trzymać za kadłub przy wielu okazjach, dlatego wzmocnienie jest jak najbardziej pożądane. Łukasz, fotkinie pokazują dobrze tych pogięć (przynajmniej ja nie potrafię takich zrobić), więc zabiorę ze sobą Oskara na Morenę :)

Obecny stan Junkersa


--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
13-12-06 21:14  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

A mnie już korci Oscar na kredzie. Mam i z pewnością niedługo zacznę. A laserowe wręgi do niego!!! Miodzio!!! Wykonane - nie skłamię - rewelacyjnie;-)

--

 
13-12-06 22:50  Re: [relacja] Ki-43-II Hayabusa KA 4/2006
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

czesc

moj pierwszy wpis na tym forum...widzisz Marcin zmusiłeś mnie :)

model GITarrra...sposoby jeszcze lepsze...ale pytanie w właściwie kilka :

jak robisz z wręgami?? odrazu wycinasz je o zmniejszonej średnicy?? czy może piłujesz papierkiem ściernym??

no i tutaj co do wręg masz komfortową sytuacje, bo są pojedyncze, ponieważ samolot ma generalny kształt rury...ale kiedy szkielet jest bardziej skomplikowany to jak to robisz?? Np. w hawker hurricane z AH część kabinowa i za płytą pancerną jest zbudowana z żeber i podłużnic..jak tam rozwiązałeś problem z podklejonym poszyciem??

troszeczkę zagmatwałem, ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi i odpowiesz na dręczące mnie pytania :)

pozdrawiam



Proszę o stosowanie wielkich liter w odpowiednich miejscach.
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024