FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-12-06 15:02  [R/G] Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam w mojej nowej relacji.

Plany nieco się zmieniły. Miał być waloryzowany i poprawiany T-34/76 od Hala, ale postanowiłem w ramach odpoczynku od walorki skleić jakiś prosty model w standardzie. Wybór padł na replikę niemieckiego samolotu- pocisku Daimler-Benz F z Modelika:



Model rzeczywiście jest bardzo prosty. Jak już wspomniałem wykonam go w standardzie. Poprawię tylko wlot i wylot silnika, ale o tym później.
Na razie zrobiłem nos samolotu, mieszczący zbiorniki paliwa i materiał wybuchowy w ilości 3 ton (sic!). Jak dotąd wszystko pasuje znakomicie:







Dziś skleję tył kadłuba wraz z kabiną i zabiorę się za silnik.

Pozdrawiam



Post zmieniony (08-04-07 10:48)

Post zmieniony (08-07-10 11:15)

 
12-12-06 21:46  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kadłub gotowy. Wszystko sklejało się bez problemów:







W dalszej kolejności zająłem się silnikiem BMW-018. Postanowiłem zwaloryzować wlot i wylot, wykonując wirniki sprężarki i turbiny wylotowej. Niestety przy budowie posiłkowałem się tylko jednym rysunkiem- przekrojem. W ogóle dokumentacja do tego silnika jest bardzo skąpa. Dlatego skorzystałem też z dokumentacji starszego silnika BMW-003, stosowanego powszechnie min. na He-162. Zresztą po porównaniu obu typów wywnioskowałem, że wloty i dysze wylotowe BMW-003 oraz 018 są konstrukcyjnie niemal w 100% identyczne.
Tak przebiegała budowa środkowego segmentu i wlotu powietrza:













I całość zmontowana na razie na sucho:



Następnym elementem do zrobienia będzie dysza wylotowa.

Pozdrawiam



Post zmieniony (16-12-06 18:24)

 
12-12-06 22:01  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Niezupełnie. Podstawowy segment to papierowa oklejka, co widać na zdjęciach. Do środka włożyłem natomiast i kawałek gumki do mazania i kawałek plasteliny, bo gumka już mi się skończyła, a chciałem czymś wypełnić środek ;-)

 
13-12-06 10:57  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jak już wspomniałem model będzie w standardzie, oprócz wlotu i wylotu silnika, bo te rzeczywiście wypadają najgorzej. Projektant przewidział, że cały, zielony dziób będzie podzielony na siedem segmentów i tego się trzymam. Nie chciałem tutaj nic zmieniać. Po prostu to ma być szybki w klejeniu modelik oraz mała odskocznia i jak na razie taki jest . Poza tym, na żywo, dziób nie rzuca się tak w oczy, ale dzięki Chaton za zwrócenie mi uwagi :-)

 
13-12-06 16:14  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Podstawkę to model będzie miał, a właściwie wózek startowy, zaopatrzony dodatkowo w pomocniczy, startowy silnik rakietowy Waltera. Autor modelu po prostu zafundował nam kompletny pocisk z zestawem startowym. Sama makieta wózka startowego jest bardzo podobna do tej, jaka jest w modelu zestawu Mistel 5 z Fly-a, autorstwa Pana Pacyńskiego.



Post zmieniony (13-12-06 16:17)

 
17-12-06 12:29  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Silnik gotowy. Budowa dyszy wylotowej przebiegała analogicznie jak wlotu powietrza, więc nie ma sensu pokazywać drugi raz tego samego. Największą wadą tego modelu jest odwrócona swastyka, z lewej strony silnika, co widać na zdjęciach. Tym się jednak nie przejmuję.







Kolejnym etapem budowy będą skrzydła. Właściwie jedno już jest gotowe, więc następne fotki już niebawem.

 
18-12-06 19:28  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Prace nad modelem przebiegają szybciej niż się spodziewałem. Za jednym razem wykonałem skrzydła, stateczniki poziome, osłonę kabiny i przyrządy celownicze. Najwięcej problemów sprawił mi montaż osłony kabiny, która w ogóle nie chciała się wpasować do reszty. Jestem z niej średnio zadowolony, ale jakoś to wyszło.
Tym samym model pocisku jest gotowy:-):












Do wykonania pozostał jeszcze wózek startowy.

Pozdrawiam

--

 
18-12-06 22:01  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki za miłe słowa:-).
Model jest faktycznie wielki. Oto jego podstawowe wymiary (mierzone na szybko linijką):
długość: 40,3cm;
rozpiętość: 28,5cm;
wysokość: 9,6cm.
Do tego dojdzie jeszcze wózek startowy, więc całość będzie ogromna. No ale w końcu trzeba było gdzieś pomieścić te zakładane w projekcie 3 tony trotylu;-)

 
19-12-06 21:30  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Budowa wózka startowego trwa. Do tej pory wykonałem główne ramię wózka, oś wieszaków kół jezdnych oraz, w tylnej części, podstawę silnika rakietowego:





 
30-12-06 13:52  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wózek powoli staje o własnych siłach. Sklejony lewy zespół podwozia głównego:





Pozdrawiam

--

 
30-12-06 20:05  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki za słowa uznania:-) Koła to 10 warstw tektury 1mm, zalane cyjanoakrylem, wyszlifowane i pomalowane.



Post zmieniony (30-12-06 21:22)

 
12-03-07 08:56  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Na razie model ma przerwę, ale niedługo wstawię kolejne zdjęcia.

--

 
08-04-07 10:47  Re: [R] Model odpoczynkowy: Daimler-Benz F (Modelik 17/04)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam po dość długiej przerwie.

Czas wreszcie odkurzyć model i dokończyć relację.

Uporałem się już z wózkiem startowym:
Przednia goleń podwozia:



Prawy zespół podwozia głównego:



Pomocniczy silnik rakietowy Walter’a, używany podczas startu:



Przednie podpory:



Tylne podpory:



Kompletny wózek startowy:



I na koniec sesja zdjęciowa całego zestawu, zamykająca tą relację:





Tym samym relacja z budowy tego ciekawego, moim zdaniem modelu, dobiegła końca.

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024