FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
17-12-06 21:08  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Niezłe tempo Yogi! Ale przy tym tempie moja relacje szybko przestanie być dla Ciebie wzorem ;-).
Niestety ale szybkie tempo nie pozostaje bez wpływu na dopieszczenie wykonanych elementów nadbudówki rufowej. Nie mam pewności ale wydaje mi się, że ścianka osłony przeciwodłamkowej w górnej częsci po prawej stronie przejścia jest zapadnięta, efekt pogarsza szpara pomiędzy tą częscią a boczną. Myślę, że te widoczne niedoróbki łatwo będzie usunąć bez obawy o uszkodzenie detali wewnątrz osłony.
Doradzałbym przeszlifowanie drobnym papierem ściernym typu 800-1000 tych elementów, na których widoczne są paprochy lub kłaczki. Mnie też przy malowaniu takie się zdarzają ale staram się je wypatrzyć i usunąć bo bardzo psują efekt.

W sumie to szkoda, że robisz model w tym samym stanie zamiast ten z 1930 roku, byłoby ciekawie porównać wygląd obu Wichrów.

 
31-01-07 18:52  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Relacja powraca do życia.Trochę musiałem przystopować bo od nowego roku mam małą córeczke co troche rozregulowalo pracę w stoczni:)
Jhradca!Obawiam sie że te niedociągniecia są po prostu wynikiem mojego braku doświadczenia i słabym warsztatem(drobny papier ścierny!)nad którym pracuję, ale wiem ze będzie lepiej ,bo jak oglądam czasami moje statki z przed paru lat to aż wstyd:)Ale co chyba najważniejsze żeby sklejanie cieszyło i dawało satysfakcję:)Wiem napewno że jak ktoś pokazał by mi wtedy zdjęcia z tej relacji to powiedziałbym, że ja tak nigdy nie będę sklejał!Wiec jestem dobrej myśli:)Monografia Wichra jest super(zdjęcia!), dzięki za info!Obiecuję też nanieść wszelkie poprawki na rufowej nadbudówce.
A oto kilka fotek z prac nad jeszcze nie skonczona nadbudówką reflektora.

I jeszcze pytanie- jak pomaluję humbrolem(79) stalowy drut (szpilke) to czy po pewnym czasie nie zacznie rdzewieć?!
Pozdrawiam!



Post zmieniony (31-01-07 18:55)

 
01-02-07 12:38  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Yogi ! Tempo budowy jest niezłe, podziwiam . W ogóle jak widzę Twoje zdjęcia to mam deja vu, tym badziej że z elementu na element coraz lepiej Ci idzie ( u mnie też tak jest). Ale własnie ze względu na powyższe mam uwagę. Kształt relingu jest jak dla mnie nie do przyjęcia! Widać, że starasz się detalizować model (zrobileś nawet zaczep na linke niestniejącego juz wówczas dużego masztu oraz uchwyt na osłony otworów entylacyjnych) a tutaj chcesz pójść na niepotrzebną łatwiznę. Już lepiej wyglądałoby gdybyś zrobił słupki pionowe. Zrobienie relingu zbliżonego do rzeczywistego nie jest trudne. To że słupki wychodzą z brzegu podestu też nie nie jest problemem bo zrobiłeś go z grubej tektury. Jeśli odpuścisz teraz to dobrze przemyśl wygląd uproszczeń relingu pomostu nawigacyjnego a szczególnie na częściach relingu, który przechodzi w poręcze trapów, bo model może bardzo na tym stracić. Obecnie ten reling przypomina mi reling stosowany w ubootach z tyłu kiosku i będzie sie rzucał w oczy każdemu kto zna sylwetkę Wichra i Burzy, czyli chyba wiekszości okrętowców.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (01-02-07 13:32)

 
01-02-07 20:53  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jhradca!Ten reling zaczynał mnie już drażnić więc dlatego zdecydowałem się (jak widać zbyt pochopnie) na takie uproszczenie.Zastanawiałem się czy nie zaznaczyć przed wklejeniem tamtych fotek ,iż reling zostal uproszczony, ale postanowiłem puscić sprawę własnym biegiem.No i lawina spadła:)Twoja krytyka zmobilizowała mnie i jak mi sie wydaje przełamałem lody co do walki z drucikami do osiagnięcia jak najbardziej satysfakcjonującego efektu.Mam nadzieję ,że lepiej to wyglada teraz -



Dzięki za krytykę .Pozdrawiam.



Post zmieniony (01-02-07 20:56)

 
01-02-07 23:10  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Yogi! Fakt, że moja "krytyka" wpłyneła na Twoją mobilizację i zmianę relingu sprawia, że mam mniejsze wyrzuty sumienia, iż ją wyraziłem. Wyszedłem jednak z założenia, że skoro zakupiłes plany i monografię a nadto po części wzorujesz się na moim modelu, to chyba po to, żeby Twój model wyglądał bardziej realistycznie a nie w sposób uproszczony. W końcu to skala 1:100 a więc granica odwzorowania modelu jest wyżej ustawiona niż w modelach 1:200 czy 1:300. Jesli masz w tej mierze wątpliwości to poglądaj sobie relację Batonusa.

 
18-02-07 20:40  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolejne elementy nadbudówki reflektora:

 
19-02-07 00:14  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mimo iż w wykonaniu widać trochę pośpiechu lub chwilowe wyczerpanie cierpliwości, to prezentuje się bardzo ciekawie. Niestety Jhradca tak podbił poprzeczkę w tym modelu że całkowita satysfakcja będzie ciężka do osiągnięcia ;-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
19-02-07 07:43  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Trochę off topic.
Jakby ktoś potrzebował ten model, to widziałem go ostatnio w Kielcach w sklepie przy Placu Wolności. Ceny dokładnie nie pamiętam, ale chyba oscylowała wokół 30 PLN.

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024