FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
13-12-08 12:18  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Dyl   

Fajne pudlo. Dlaczego nie szary?

 
13-12-08 12:27  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Wojciech Cięciwa   

Lechu, nawet jeśli ten model będzie za "free" to beczułka i tak będzie na Ciebie czekać, a ja jestem zdecydowany kupić/zapłacić za model.

Jesteś jednym z nielicznych którzy pokazują osiągnięcia Nauki i Techniki Polskiej.

I za to właśnie - bardzo, bardzo dziękuję.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
13-12-08 13:11  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"Fajne pudlo. Dlaczego nie szary?"
Dlatego, że we wszystkich dostępnych źródłach napisano, że cały samolot był pomalowany w kolorze "oliwkowozielonym" stosowanym przez P&L. Jeśli ktoś ma inne informacje, proszę o kontakt. Co do malowania: znalazłem informację, że podczas prób w MDL nadano mu numer; czy ktoś wie, czy numer ten był namalowany?
Lech

 
13-12-08 13:34  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Lechu!
Jak będzie za "free" to podaj numer konta. Ja płacę! Powiedzmy na fundusz propagowania polskiego lotnictwa (czymkolwiek by się nie zajmował).

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
13-12-08 14:00  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Dyl   

Przylaczam sie do Sienny. Czy bedzie opcja wykonania zabudowanej kabiny i przedniego stanowiska strzelca, czy tylko odkryte?

 
13-12-08 14:27  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Thunder909 

 

Lechu zamiast drukowac ,sprzedawaj na swojej stronie . Do sciagniecia,moze taniej niz drukowany.Bedzie mniej zalatwiania i latania do drukarni.

 
13-12-08 15:06  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

W dniu 22 czerwca 1934 roku zdemontowany prototyp przewieziono w ścisłej tajemnicy do bazy MDLot w Pucku, gdzie - po zmontowaniu go i dokonaniu kilku zmian w konstrukcji (m.in. dodaniu balastu w celu zmiany wyważenia) - oblatano go w dniu 8 kwietnia 1935 roku (wg innych źródeł w dniu 10 kwietnia). Za sterami maszyny, dla której przewidywano wojskowy numer ewidencyjny (taktyczny) 806 (w brak potwierdzenia tego faktu), zasiadali kpt. mar. pilot Bolesław Filanowicz i bosmat pilot Edmund Piotrzkowski.

A. Morgała "Samoloty wojskowe w Polsce 1924-1939", Dom Wydawniczy Bellona, Warszawa, 2003

 
13-12-08 15:15  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Monster sQbee   

sienna napisał - pozostało tylko skopiować !

Lechu!
Jak będzie za "free" to podaj numer konta. Ja płacę! Powiedzmy na fundusz propagowania polskiego lotnictwa (czymkolwiek by się nie zajmował).

Popieram - podobnie jak wersję ze sprzedaż ze strony internetowej.

Lechu - robisz świetną robotę bo to lubisz - nie ma chyba przeszkód (skarbówka ?!?) abyś miał jeszcze "na waciki" dla żony/kochanki ;-)

P.S.
Ciekawe kto to pierwszy sklei (wariant MISTEL z doczepionym u góry PWS-10, Sępem lub P-7a ;-)))

 
13-12-08 15:18  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Lechu, przyłączam się do Thundera. Powinieneś za modele w sieci brać jakieś, choćby symboliczne opłaty. Przy obecnym poziomie usług płatniczych, nie trzeba wiele by coś takiego ustawić, a dochód mógłby pomóc finansować przyszłe prokekty, których mam nadzieję widzieć jeszcze wiele.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
13-12-08 15:19  Odp: [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"Czy bedzie opcja wykonania zabudowanej kabiny i przedniego stanowiska strzelca, czy tylko odkryte?"
Model przedstawia latający prototyp R-XX; wersja seryjna (R-XXA, nigdy nie zbudowana) miała miec bardziej opływowy kadłub i zakryte kabiny. Zatem: nie będzie opcji zabudowanej kabiny.
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024