FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-11-06 18:52  usuń
Q22Q   

Witam Serdecznie. Po pomyślnym zakończeniu budowy P.11c wybór padł na NORTHROP F-5 E TIGER II z MM (6/99). Będzie to mój pierwszy odrzutowiec więc budowa może trochę potrwać. Jedyne co mnie martwi to fakt braku jako takiej instrukcji budowy. W egzemplarzu z modelem są szczegółowe zdjęcia lecz brak jest instrukcji opisowej. Zdjęcia z placu budowy będę wykonywał kamerą internetową ( niestety ale cyfrówka nie była moja). Na razie wykonałem dwa pierwsze segmenty. Model retuszuje plakatówkami. Zapraszam do obejrzenia relacji.
O to i zdjęcie:


Pozdrawiam

--



Post zmieniony (13-08-09 08:43)

 
20-11-06 18:56  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Cześć. Jak ja go sklejałem to pamiętam że wręgi z literką b(?) był za małe. Także uważaj.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
20-11-06 19:02  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam

Tez go kiedys wykonywalem i z tego co pamietam ostani i przed ostatni segment tez cos tam niedomogał...miłej budowy

Pozdrowka serdeczne.

--

 
20-11-06 19:03  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. Matrix OST dzięki że mnie uprzedziłeś co do tej wręgi. Ale tak ogólnie to model wygląda całkiem przyjaźnie myślę że nie będzie większych problemów z budową.
Pozdrawiam.

--

 
20-11-06 19:13  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Model tej ,,rury" z Designu ma dużo rysunków montazowych,mogą ci ulatwić pracę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-11-06 19:37  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dobry obyczaj tego Forum nakazuje poinformować widownię jakiego wydawnictwa jest to model , w jakiej skali ,no i okładka mile widziana ;-)
Z tego co widzę , nie jest to Design...

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (20-11-06 19:39)

 
20-11-06 20:17  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mariusz to jest MM z okolic 1999 roku

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
20-11-06 20:52  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. Koledzy przecież napisałem nazwę wydawnictwa i numer modelu, o co chodzi?
Mogę jeszcze raz przypomnieć Mały Modelarz numer 6\99 skala 1:33. Jeżeli chodzi o okładkę jutro zrobię zdjęcie i prześle.
Pozdrawiam

--

 
20-11-06 21:30  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mariusz nie doczytał - a jako moderator powinien się chyba do tego przyłożyć :)

Btw Q22Q - może znasz ten link, a może nie... http://paperwings.50megs.com/f5/f5.htm Zobaczy i poczytaj co pisał sklejający ;)

--
Sebastian GG: 8445811

 
20-11-06 21:38  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i macie mnie!
Faktycznie , nie doczytałem...
Może zasugerowałem sie tytułem wątku...? Tak jakoś większość relacji z budowy ma takie informacje w tytule wątku...
Przepraszam.

Proponuję remis ;-)

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (20-11-06 21:41)

 
21-11-06 07:10  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. bastyan dzięki za link ułatwiłeś Mi w dużym stopniu poszukiwania. Jeszcze jedno zauważyłem że wręgi od tej "rury" są za małe, poszycie za bardzo się nachodzi.
Pozdrawiam

--

 
21-11-06 08:09  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Grzesiek, jeżeli wręga jest za mała, to może lepiej spróbować ją okleić paskiem papieru, a nie dociskac poszycie do za małej wręgi.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
21-11-06 10:03  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam, Też go robiłem i oprócz wspomnianych już błędów z wręgami/poszyciem miałem niezłe przejści z wlotami powietrza do silników. Radze uważać.

 
21-11-06 20:15  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. Dziś wykonałem kolejne dwa segmenty, co do wręg nie miałem z nimi kłopotów, pasowały. Odzyskałem cyfrówkę więc i zdjęcia będą lepszej jakości od wczorajszych.
O to i one:

Obiecana okładka

Poszczególne segmenty

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
22-11-06 21:00  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. Właśnie przed chwilą zakończyłem składać ostatnie segmenty, po czym je ze sobą połączyłem. Nie jestem zadowolony ze swojej pracy ponieważ podczas łączenia powstało wiele szpar. Na moje oko model jest symetryczny lecz można się doczepić do pierwszego i ostatniego segmentu. Kleić będę dalej lecz przez kilka dni z mniejszą częstotliwością, myślę że najbliższe zdjęcia jakie prześle pojawią się dopiero w poniedziałek. A na razie wygląda to tak:




Pozdrawiam

--

 
22-11-06 22:03  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Wygląda dobrze, i jakie fotki ładne:)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-12-06 19:40  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Model idzie dobrze Trzymaj tak dalej KARTONIAK

 
03-12-06 20:03  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam po dłuższej przerwie. Dziś kontynuowałem budowę "rury". Wykonałem trzy szkielety które będą podtrzymywać poszycie u góry i po bokach samolotu. Od razu mogę powiedzieć że z czasem klejenia zauważam błędy jakie popełnił autor. Jedna z części szkieletu jest za krótka o dokładnie 0.5cm. Ten błąd widać na jednym ze zdjęć. Po za tym wręgi przy wlotach powietrza są przesunięte w lewą stronę ze względu na zbyt krótką i niedopracowaną część IIIP/IIIL również widać to na zdjęciu. Aktualnie model jest lekko upaćkany w kleju ale po nałożeniu poszycia nie będzie ani śladu. Northropa będę kleić dalej nie zwracając uwagi na błędy które można w miarę samemu pominąć z pozytywnym skutkiem.
O to i zdjęcia:





powyżej widzimy błąd dotyczący przesunięcia

Tu natomiast segment powinien stykać się z IIIP

Pozdrawiam

--

 
04-12-06 15:39  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Takei przesunięcia i inne niedokłądności to norma w starszych MMach :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
04-12-06 16:05  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie wspomnę o geometrii. 4 zdjęcie od dołu. Pierwsze 4 segmenty kadłuba na dole tworzą literę W. Nie sądzę, że to jest poprawne. Nie wiem, czy to wina wycinanki, czy wykonania, ale babol jest.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-12-06 17:22  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Nighthawk   

Dawno temu sklejałem ten "wyjątkowy egzemplarz" i mogę powiedzieć tylko jedno (a właściwie kilka rzeczy)
1. Szkoda czasu na Mr. Wasiaka, żyjemy już w innej epoce ...
2. Opracowania tego typu potrafią zmaltretować poświęcenie i serce modelarza.. do białej kości.
3. Czas poświęcany czemuś, co nie rokuje uzyskania pożądanego efektu może być spożytkowany w znacznie lepszy sposób np. dokładając parę złotych możemy zaopatrzyć się
w wiarygodny model; AH, GPM, Answer, Fly Model etc. i nie marnować kleju ...
Życie zbyt krótkim jest, a poświęcenie modelarza zbyt cenne ...

--
... klej by night ...

 
04-12-06 19:32  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Nighthawk -święte słowa, sam się o tym dobitnie przekonałem, model poszedł na makulaturę.

Q22Q - nie zniechęcaj się, ciekaw jestem co da się z tego zrobić? Model fajny ale wydanie do d....

 
04-12-06 19:40  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. Powiem Wam że nie spodziewałem się takiej reakcji i tylu wypowiedzi :). No cóż model jest taki jaki jest i inny nie będzie a ja jedynie co mogę zrobić to dokończyć dzieło i postawić sobie "rurę" na półce i od czasu do czasu zetrzeć z niej kurze :)
Pozdrawiam

--

 
04-12-06 19:56  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Choć nie jestem wielkim znawcą to model jest ok.

 
04-12-06 21:11  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Modele Pana Wasiaka mają to do siebie że są specyficzne, ale jak by nie patrzeć da się je skleić i do nauki obchodzenia się z kartonem są niezastąpione. Zawierają dużo błędów ale tez i wybaczają sporo niedociągnięć modelarzowi. Ja ten model skleiłem i nawet nie wyglądał źle. Owszem, teraz jest już inna epoka i od modeli wymaga się o wiele więcej nić jeszcze tych 6 lat temu. Ale który z ostatnio wydanych modeli nadaje się do szkolenia swoich umiejętności?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-12-06 22:44  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Popieram Kata - w szczegolnosci modele z lat 80-90-tych ubieglego wieku (na nich glownie uczylem sie kleic kartonowki) sa rewelacyjne na poczatek. Nie pamietam, zeby w nich cos szczegolnie nie pasowalo (na mysl przychodza mi PZL P-24, Hellcat i Corsair), a niedokladnosci modelu znosily sie niedokladnosciami modelarza :) Problemem byl jedynie karton i az sie prosi o wydanie serii tamtych opracowan dla naprawde "Malych" modelarzy... Podobno pozniej to sie zaczelo zmieniac na niekorzysc, ale nie zasmiecajmy Koledze relacji i wracajmy do "ef-piatki"...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-12-06 09:59  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Mój F-5 wygląda całkiem nie źle. Można z tego zrobić model ale trzeba dużo się namęczyć. A jak wygra się walkę z takim opracowaniem to zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w następnych modelach. Życze wytrwałości i powodzenia!

 
24-12-06 21:02  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam Serdecznie. Po 4 godzinach (jak dla mnie ciężkich prac) zrezygnowałem ostatecznie z budowy F-5-tki. Powód: brakuje Mi sił do budowy tego modelu. Na każdym kroku napotykałem jakieś nieprawidłowości, miałem tego już dosyć po prostu nie wytrzymałem klejąc tą "rurę". Relacje zamykam w ostateczności.
Przykro Mi z tego powodu, ale jest jak jest :( .
Pozdrawiam Grzegorz

--

 
24-12-06 21:57  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Grzesiek parę oddechów, odłóż go na półkę i w pewnej chwili przyjdzie Ci "wena" na ten model. Nie rób żadnych pochopnych kroków w stylu - walnę nim w ścianę lub do kubła.
Trzymam kciuki i czekam na dalszą relację ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
24-12-06 22:07  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

BeBe - tak jak pisałem relacja jest już ostatecznie zakończona, a model od 2godzin jest w kontenerze SIT-y. Nie żałuję tego , że model zacząłem ale również nie żałuję tego że go wyrzuciłem.
Pozdrawiam Grzegorz

--

 
24-12-06 22:48  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Grzegorz - rozumiem Twoją decyzję i ją popieram :)
Zacznij teraz coś z listy "dobrze opracowanych" modeli które wydał MM, wtedy będziesz miał pewność - że jeśli Ci nie wyjdzie - będzie to tylko Twoja wina :)

Ze swojego doświadczenia wiem że klejenie modeli ma przynosić frajdę i relaks... a nie mordęgę i drogę przez mękę bo to tylko potrafi zniechęcić.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024