FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-11-06 12:01  [Relacja] Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Witam wszystkich w mojej kolejnej mikrorelacji :)
Niedawno skończyłem U-117 - http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=108298&t=108298 w tej samej skali i mi się spodobało :)
Tak więc zaczynam model niemieckiej łodzi latającej który jest w tym samym zeszycie czyli


Na razie mam sklejony szkielet łodzi - jak już wielu z was zauważyło - nie jest to szkielet do którego są przyzwyczajeni ludzie klejący okręty lub samoloty w większych skalach


Model będzie robiony z częścią denną, chociaż jest możliwość zrobienia go w wersji "waterline" - dla mnie będzie to próba zrobienia go na podstawce na której będzie imitacja wody - jednak nie będzie to taka woda jaką zrobiłem w U-117...
Więcej o samym "wodnym" pomyśle będę pisał w miarę powstawania modelu.

Sukcesywnie model będzie rozbudowywany - oczywiście w miarę wolnego czasu... którego jak zwykle jest ciągle za mało :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
18-11-06 14:50  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Kopajt - daj spokój - w tak małej skali samolot??? Toż to nieprzyzwoite. Przerób go na 1:33 :-D i do przewozu kup 3,5-tonówkę :-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
18-11-06 17:48  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Maćku - w tej skali wcale nie będzie taki malutki...
Co do wymiarów w skali 1:400:
Rozpiętość: ok. 15 cm
Długość: ok. 11 cm

Prawie taki jak druciaki w 1:50 :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
18-11-06 20:33  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Albo jak male okrety podwodne ,czy tralowce w tej skali. Mam ten zeszycik i z przyjemnoscia patrze na druga relacje ;] Jesli go wypasiesz tak ja uboota to chyba wstyd mi bedzie kleic moje ;] Aha, wlasnie, zrobiles anteny w ubocie? ;]

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (18-11-06 21:09)

 
18-11-06 23:16  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Anteny? czy linki od kiosku do dziobu i rufy ?
Zrobię dokładne fotki jutro :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
21-11-06 09:58  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Kolejny dzień minął tak więc pomiędzy pracą a snem znalazłem troszkę czasu żeby ubrać "robala" :)



Proszę się nie przejmować brakiem retuszu na części podwodnej - i tak to będzie pod wodą :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
23-11-06 13:47  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Mijają kolejne dni, na pięknej macie mało co przybyło, ale zawsze jest co pokazać :)
Pudełka służące za dźwigary skrzydeł nie są na razie wklejone - tylko włożone żeby mogły cieszyć oczka :)



Za parę dni kolejne odcinki z frontu... :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
27-11-06 10:09  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Weekend minął... chłopaki bawili się na imprezie w Łodzi a ja siedziałem z piwkiem w ręku nad moją latającą łódką...
Efekty prac widoczne na zdjęciach:



Teraz parę słów podsumowania dotychczasowego klejenia.
Zaczęły się schody przy sklejaniu dziobu - jak widać na zdjęciach dokonałem cesarskiego cięcia i redanowe dno na dziobie zostało odcięte AK-3. Efekt będzie niewidoczny ponieważ jak już pisałem w pierwszym wątku - będzie schowany pod wodą. Cięcie było wymuszone problemami z niepasowaniem części oklejek dziobowych. Kolejne problemy dotyczą części która jest na samym nosku - jest za duża i musiałem ją skrócić o jakiś 1 mm, co przy takiej skali jest wartością zgoła monstrualną. :) Męczenie dziobu zajęło mi połowę niedzieli ale teraz wygląda wg. mnie nawet porządnie :) Zdjęcia prezentujące dziób pokażę w następnej odsłonie tej relacji.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
06-02-07 08:25  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Kawał czasu minęło od ostatniej aktualizacji w tym wątku - ale nie myślcie że się poddałem :)

Podczas urlopu który dziś się kończy udało mi się trochę posklejać - efekty można pooglądać na zdjęciach poniżej :)


Podczas prac "urlopowych" poprawiłem ogólny retusz i przykleiłem parę części - zwłaszcza ogon. Przy retuszu skupiłem się zwłaszcza na dziobie, który musiałem kleić z kawałków poszycia - oryginalny za bardzo nie pasował.

Ogon modelu jest dość wymagajacym elementem - nie udało mi się uniknąć lekkiego skoku poszycia na ostatnim elemencie, ale ogólnie jestem zadowolony :)

Do następnej aktualizacji :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
12-02-07 09:56  Re: Łódź latająca BV 238 - 1/400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Wczorajsza niedziela sprzyjała lajtowemu klejeniu tak więc nie przemęczałem się tylko sobie skleiłem ogonek do BV :)
Proszę nie zwracać uwagi na fakt że górna część statecznika pionowego jest niesklejona - tam będzie wchodzić linka anteny, tak więc po zamontowaniu anteny całość skleję :)



--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024