FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
18-11-06 17:53  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
jacko1971   

Cudeńko !!! , a ja tyle kasy wywaliłem na Allegro.... za fly'a. Gratulacje ! strzał w 10 !
Pozdrawiam
Jacko1971

A teraz Bristol Beaufighter !!! pod choinkę ....

 
19-11-06 18:53  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miałem tą surówkę w ręce. Powiem tyle - coś fantastycznego! Już się nie mogę doczekać, aż się pojawi. Jagdpanzer zdaje się pójdzie w odstawkę...

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
19-11-06 19:35  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Super , wreszcie opracowany na poziomie ( same fotki zdopingowały mnie do ukończenia mojego MMowskiego :) . Poza tym fajnie wyszły dwa przedostatnie zdjęcia - padające plamy światła i cienia utworzyły na nim łaty kamuflażu :D

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-11-06 09:08  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Model bardzo ładny, mój syn będzie zachwycony.

A tak przy okazji, Orlik, czemu po każdym zdaniu ładujesz wykrzyknik. Rozumiem, że się cieszysz, ale wygląda to jak reklama z Media Markt ;-)

--

Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

Post zmieniony (20-11-06 12:57)

 
20-11-06 11:16  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
AWOT   

Jakoś wytrzymam te kilka dni, choć chciałbym mieć ten model już u siebie.

--

AWOT

 
20-11-06 20:14  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

A tu jeszcze kilka zdjęć surówki tego pieknego modelu - prosto z wystawy w Przeciszowie:




Sam już nie wiem - zrobił na mnie takie wrażenie że chyba go kupię.

--
PozdrawiamKojak

 
04-12-06 22:22  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Ja już mam ten model. Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia. Długo czekalem na porządnego "komara", a tymczasem mamy dość przecietny (jak na samego autora i jego konkurencje) model. Stopień skomplikowania i szczegółowości wydaje się być zadawalający (choć kabina nie powala detalami, brak np wewnetrznej strony drzwi wejsciowych, pokrętełka i wskaźniki na bum-boxie [cz.11] przyprawiają o śmiech przemieszany z goryczą, brak podwieszeń podskrzydłowych [mimo że są widoczne na okładce]). Zaczyna poważnie niepokoić ciagły spadek jakości wydruku u Orlika zbliżajacy się do poziomu Modelika sprzed ok. 2 lat (ju 86, arado 196, Mewa). Zieleni jak w P-47 kilka odcieni, spod szarego prześwitują białe plamy wielkości ziarenka piasku ( na zielonym zresztą też), nadto druk jakis taki blady i nienasycony, a kontur miejscami przerwany i zgubiony. Na niektórych elementach na przejsciach zieleni i szarego pojawila się cienka brązowawa linia, a jak sie patrzy na karton pod światło to widać iz ma on mikro wgłębienia i rysy. Ogólnie - słabe 4.

małe sprostowanie, wewnetrzna częśc drzwi rzeczywiscie jest, zainteresowanego i autora przerpaszam, nie zauwazyłem. Resztę uwag podtrzymuję.



Post zmieniony (05-12-06 08:53)

 
04-12-06 22:53  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Poprosimy o jakieś zdjęcia omawianej nowości.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
05-12-06 07:44  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

hm... skoro w pewnym sensie zostałem wywołany do tablicy, postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cara sugestie...
Car, drogi projektancie, rozumiem, że oglądałeś ten model późną porą i w świetle lampki nocnej wiele rzeczy może umknąć... rozumiem.
piszesz: "Stopień skomplikowania i szczegółowości wydaje się być zadawalający (choć kabina nie powala detalami, brak np wewnetrznej strony drzwi wejsciowych..." jeśli popatrzysz na cz. 15P i zjedziesz swoim zwrokiem w dół jakieś 5 cm zobaczysz cz. 15a, 15b, które jak by nie było SĄ ELEMENTAMI WEWNĘTRZNEJ STRONY DRZWI WEJŚCIOWYCH!!! Zresztą ich kształt o tym świadczy!!!

Car pisze: "Zaczyna poważnie niepokoić ciagły spadek jakości wydruku u Orlika" - hm... chyba gdzieś to już słyszałem...

Niestety nie mam przy sobie skanera bo z miłą chęcią pokazałbym kilka części. Jeśli ktoś ma ten model proszę o wstawienie;-)

Jak zauważysz modele które projaktuję w założeniu powinny cieszyć podczas sklejania, nie tworzę ilości elementów na wyrost, gdyż uważam to za zbyteczne. Co innego jeśli dostanę takie zlecenie - wtedy naładuję tyle ile jest w oryginalnej maszynie...

Co do druku - tę kwestię pozostawiam Wydawcy.

Mam nadzieję, że choć po części odpowiedziałem na nurtujące Cię problemy.
Z Twojej "słabej czwórki" cieszę się... ;-)



Post zmieniony (05-12-06 10:39)

 
08-12-06 09:38  Re: [zapowiedź Orlik 36] De Havilland Mosquito FB VI
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Czy ktoś jeszcze nabył to cudo i może potwierdzić problemy z drukiem?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024