FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
10-12-06 15:34  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Misja STS-88, moduł Unity był wynoszony przez wahadłowiec Endeavour (OV-105)
http://science.ksc.nasa.gov/shuttle/missions/sts-88/mission-sts-88.html
znaczy się robisz totalne S-F?

Mój Atlantis będzie dostarczał moduł Destiny do stacji ISS i mniej więcej będzie wyglądać to tak:

Unity jest to ten mały moduł do którego przycumowany jest Atlantis

[edit] Acha, bym zapomniał ;-P, pojawił się nowy moduł na stronie - śluza powietrzna "hamerykańska" o nazwie Quest ;-D
http://marcopolo.marscenter.it/eng/veicol.asp?pa=6055

--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (10-12-06 15:40)

 
10-12-06 15:42  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Skoro jest tak jak mowisz to nie wiem co dam do srodka :) Jezeli dowiem sie co wywozil na orbite wahadlowiec Columbia STS 107 to zrobie wlasnie to. Jezeli nie, to pozostane przy opcji z modulem Unity. Tak wogule ten wahadlowiec robie wedlug instrukcji Endeavour'a wiec tam pisze ze moze byc modul Unity. :) Zreszta kto tam wie co bylo w srodku, co ma byc a co nie :D

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
10-12-06 16:53  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nic prostszego ;-)
http://science.ksc.nasa.gov/shuttle/missions/sts-107/mission-sts-107.html
Dlaczego akurat na tę misję się zdecydowałeś, nie była ona najszczęśliwsza ;-(
Wydaje mi się, że mógłbyś zamiast ładunku wkleić zdjęcia astronautów którzy zginęli w tej misji...
[edit] Tu są zdjęcia całej załogi
http://science.ksc.nasa.gov/shuttle/missions/sts-107/images/high/
--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (10-12-06 17:21)

 
10-12-06 18:12  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dlaczego akurat na STS 107?

Ponieważ w tym samym roku kiedy Columbia przestała istnieć byłem tam skąd odlatywała, patrzyłem w niebo i myślałem sobie o tych ludziach, którzy nieświadomi zagrożenia zadowoleni wracali do domu.. i byli już tak blisko, a jednocześnie tak daleko. Poznałem dokładnie historię Kennedy Space Center.

Ten lot przypadł mi do serca. Mam nawet na plecaku przyszytą oryginalną naszywkę STS107 z logiem misji.


Twój pomysł BeBe z wklejeniem zdjęć 7 członków załogi nie jest zły. Tylko nie bardzo wiem jak zrobić aby to ładnie wyglądało.
Myślę także o wywierceniu w podstawce otworków na malutkie żaróweczki które będą oświetlały stojący wahadlowiec tak jak to widać, gdy czeka na start.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
10-12-06 18:48  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Może wudrukować malutkie (ale nie za małe), połączyć w łańcuch i podwiesić w ładowni

lub na ramieniu (cała załoga mogłaby być poza wahadłowcem)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-12-06 19:07  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A może by tak zrobić mały kwadracik z fotkami, nazwą wahadlowca i logiem misji o wymiarach jakieś 8cm x 8cm i ładnie go umocować pod kątem na podstawce pod wahadlowcem?

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
10-12-06 19:17  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Twój model, Twoja misja, Twoja wola, my będziemy podziwiać ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-12-06 17:48  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Model ukończony w 98%.
Pozostało mi go pomalować bezbarwnym lakierem.





--

Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM


Post zmieniony (16-12-06 17:50)

 
02-07-11 20:26  Odp: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam po kilkuletniej przerwie :)

Temat leżał i leżał a wahadłowiec stał na mojej półce. dopiero pół roku temu odgrzałem kotleta i postanowiłem sprawdzić czy wreszcie ktoś zrobił platformę dla tego modelu.
Ku mojemu zdziwieniu znalazłem całkiem fajnie odwzorowany modelik tej bestii która zawozi wahadłowiec na start i części która służy jednocześnie za spodnią część platformy do startu.
Wszystko dostępne jest tutaj: http://www.axmpaperspacescalemodels.com/MobileLaunchPlatform.html

Jedyna niezgodność to skala mojego wahadłowca a skala platformy- ja mam 1:100 a platforma opracowana jest w 1:144. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło- platforma w 1:100 nie zmieściła by się na żadnej z moich półek :D
Wahadłowiec nie wygląda na pierwszy rzut oka źle. Jeśli ktoś nie jest w temacie to nie zauważy różnicy. Musiałem tylko zmodyfikować rozstaw otworów pod silniki aby wahadłowiec mógł w nich samodzielnie stać.

Wczoraj i dzisiaj zabrałem się za dorobienie podestów części górnej. Prawdopodobnie nie stało by się to gdyby nie paskudna pogoda która nie daje szans na wyjście z domu od przeszło 2 tygodni... Dorobiłem też rury paliwowe (z boku). Pozostało dorobić rury z drugiej strony i kilka bzdetów.

Model z platformą prezentuje się tak:






Nie jest to modelarski majstersztyk jak większość na tym forum ale na półce robi wrażenie. Nie retuszowałem części ponieważ detale nie są na tyle dokładne aby robiło to jakieś znaczenie wizualne.
Pozdrawiam :)

Post zmieniony (02-07-11 20:29)

 
02-07-11 22:54  Odp: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny! Podoba mi się!

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024