FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-11-06 00:54  TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jako że za pomocą opcji szukaj nie znalazłem nic o tym modelu, mam pytanko do kolegów samolociarzy czy ktoś już próbował tego samolotu. Czy taki sklejacz jak ja w ramach odskoczni od makiety kolejowej i wszelkiej maści drzewek, posypek, żwirków, tuneli i innej masci torowiska da sobie z nim rade. Chodzi mi o model GPM nr 10/2001 Przeraża mnie troche to srebro czy nie bedzie ono schodzic w trakcie klejenia i jak reaguje w kontakcie z klejami oraz lakierem. Nigdy nie kleiłem takiego kawałka ,,metalu" . Model dostałem od znajomogo z prośba JAK DASZ RADE TO MI SKLEJ i jakos mu nie mogłem odmówic.
Posta wpisałem do Cafe karton bo nie jest to jeszcze relacja. jak sie na niego zdecyduje to zaczne tam cos pokazywac>


szukając zdjęć Biesa natknełem sie na takie. może nie za bardzo w temacie ale aż musze zadac to pytanie

CZY TEN PILOT JEST "NORMALNY"
Jak dla mnie to postradał zmysły

no chyba ze ktos zrobił zdjęcie tuz przed jego upadkiem na ziemie




dopisek moda:
To jak najbardziej temat na forum główne. Na głównym nie tylko relacje, ale i takie pytania - zgodnie z opisem u góry strony - są przewidziane.
Hook6
--





Post zmieniony (07-11-06 01:18)

 
07-11-06 09:49  Re: TS-8 Bies
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wydaje mi się , że gdzieś czytałem o sklejaniu tego modelu...
Jeśli nic nie znalazłeś na tym forum, to chyba czytałem to w którymś numerze Kartonowego Fana...
I jeśli dobrze pamiętam , to było tam kilka pułapek ; największa z łopatami śmigła...
Jeśli to odnajdę gdzieś w domu - dam znać!
A model ciekawy , też mam w formacie 2D ;-)
Relację będę zatem oglądał z przyjemnością!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-11-06 09:59  Re: TS-8 Bies
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja w spraaiwe pilota...normalny to on jest..to zdjecie jesty z pikniku lotniczego w Krakowie..fajnie go bylo widziec stojac przy pasie..a jak pieknie silnik gral..mmm..bajka..

Pozdro serdeczne..

p.s. skoro sklejasz biesa to ja poprosze relacje..

--

 
07-11-06 10:14  Re: TS-8 Bies
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Leniuszek http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=52413&t=36422#reply_52413:)
Dasz rade! Model jak model przysiaść cztery litery i skleić tylko łapki często wycierać w czysta szmatkę.

--
Fanatyk Kartonu

 
07-11-06 10:39  Re: TS-8 Bies
Iskra 

 

Podobnie jak buzz, z niecierpliwością czekam na kolejną relację o Biesie! A pilot jest raczej normalny - na pokazach kosiaki na wysokości kilku metrów to standard, a zawsze efektownie wyglądają (no, chyba że są wykonane przez parę lub trójkę Biesów, jak w Góraszce - wtedy "efektownie" to niedopowiedzenie stulecia... Super samolot ! )

Pozdrawiam

Paweł vel Iskra

 
07-11-06 10:55  Re: TS-8 Bies
RAV 

 

Nie widzę tego zdjęcia...

EDIT: OK, już widzę. I powiem Ci, że to jeszcze nic... Oto zdjęcie, które zrobiłem kilka lat temu na pokazach w Radomiu. Świetny pilot, Bolesław Zoń, na koniec pokazów przeleciał tak wzdłuż całego lotniska. W tym czasie zdążyłem sięgnąć po aparat, ustawić (a był to Zenit TTL, nie żadna automatyczna cyfrówka), wycelować i cyknąć. Po tym kosiaku Bies odleciał do Warszawy.

http://www.e-rav.pl/forum/bies.jpg



Post zmieniony (11-11-06 14:18)

 
07-11-06 13:01  Re: TS-8 Bies
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fulcrum, zerknij na też na to:

http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotnicze/zestaw/gpm/ts-8_poprawki/index.html

--

 
07-11-06 13:54  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kiedy dawno dawno temu byłem w wojsku to takie numery wykonywał tylko jeden pilot z ZSSR ale nazwiska już nie pamiętam. Leciał też tak nisko tylko, że był odwrócony do góry nogami i nie był to Bies tylko Su-22

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
07-11-06 14:00  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Rav taki kosiak jest na miejscu owszem ale mnie chodzi o tamta konkretna fotke gdzie od ludzi go dzieli nie wiecej jak 3 metry w pionie i w poziomie
Konradus to juz sciągłem ale dzieki ci

--





Post zmieniony (07-11-06 14:01)

 
07-11-06 15:22  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Panowie ten kosiak to naprawde nic strasznego. Pas w krakowie jest szeroki na dodatek konczy sie linia wyskoiego napiecia..moim zdaniem to kunszt pilotazu.
Na tych samych pokazach byl An-2 ktory krecil najprawdziwsza, poprawna petle (bylo ich wiecej) i to nad miastem po czym powtorzyl kosiaka po Biesie:))) Tak sie poprostu powinno latac na pokazach:))

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024