FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
02-03-07 09:05  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dokładnie tak jak piszesz Kari myślę, że oszklenia do modeli zaczną się poprawiać może nie będzie to od razu szyba jak w samochodzie, ale zawsze jakieś krok do przodu. Nie wiem jak tam w F-14, ale w maszynach z czerwoną gwiazdą w rzeczywistości oszklenie zdecydowanie nie jest idealnie przejrzyste, więc znów jest oki ;-)
Martinflash bardzo dziękuję.

Wczoraj poskładałem do kupy jedną dyszę dziś druga retusz i wklejenie dwóch drobiazgów, które znajdują się z tyłu.




Tak na marginesie pan od sprzątanie nadal pracuje i właśnie jest obok mnie :-) dziś piątek dzień sprzątania. Przypomniałem mu wywalenie pasów …uśmiechną się i powiedział ..”wywaliłem to, bo to takie jakieś małe było” i jak tu nie lubić Pana Karola :-)
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-03-07 10:28  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
kari   

Tak patrzę na te detale obu dysz i nasuwa mi się jedno: a mianowicie, trochę za duże szczeliny powstały po montażu.
Tych "szparek" nie powinno w ogóle być; elementy końcówek dysz w naturze zachodzą na siebie jak "rybie łuski". Jest duża różnica między skrajnymi położeniami (min.max.) ale nie powstają tam takie szczeliny.
Prawdopodobnie jest to błąd autora modelu.
Przy takiej średnicy dysz jest to kwestia szerokości ok. 0,05 mm / element.
Sądzę, że nie ma co poprawiać. Dla mnie i tak jest "bomba".
Pozdrawiam.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-03-07 11:21  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wisa dziś odwiedzę modelarski i zakupie ten specyfik i maznę nim tu i tam :-)

Kari jesteś dla mnie znawcą i za to Cię na maxa szanuję !!! Wiedziałem, że dokładnie Ty zwrócisz na to uwagę :-)
Oczywiście masz racje w tym, co piszesz też zwróciłem uwagę na te szczelinki. W rzeczywistości listki schodzą się razem próbowałem to wykonać, ale kiedy poskładałem je tak by wszystkie były razem to brakowało mi jakieś pól listka żeby zamknąć całość w okrąg. Nie wiem, dlaczego tak mi to wyszło próbowałem formować je w łódeczkę i na inne sposoby i tak nie pasowało.
Myślę, że to ja jednak dałem ciała nie autor tak wynika z foto zamieszczonego na stronie wydawnictwa, tam wszystko jest idealnie.
No nic musimy przyjąć, że dysze są właśnie w momencie końcowego składania się i dlatego te szparki, ….a nie.. one na siebie zachodzą …..:-( buu. Przykleiłem je na amen „glutem”, ale jak zwykle dziś zmierzę się z problemem i postaram się jeszcze raz sprawdzić to i poprawić chodź będzie to okrutnie, okrutnie trudne:(



Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-03-07 11:39  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
kari   

Sądzę, że wiem gdzie tkwi błąd.
Ty przyklejałeś "listki" do pierścieni dysz praktycznie na styk (tak przynajmniej widać na fotkach), a na fotce Wyd.AH wyraźnie widać, że listki wklejone są (jakby) do wnętrza pierścienia. Stąd różnica (na obwodzie), a co za tym idzie, ..."szparki".
Pozdrawiam.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-03-07 12:12  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Kurrrcze Kari oświeciłeś mnie ! Dokładnie masz rację! Niestety czytając instrukcje budowy i przeglądając rysunki montażowe nie znalazłem wzmianki o tym a sam nie skumałem tego .. trudno popracuje nad tym by to poprawić. Ajjjj wiedziałem, że coś tam jest nie tak :-)…

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
05-03-07 08:41  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Ze swojej strony chciałem przeprosić autora opracowania F-14:-).
Opis montażu poszczególnych listków składających się na wylot dyszy jest zamieszczony i dokładnie opisany w wycinance!!
Błąd, który powstał u mnie to brak mojej uwagi a nie brak odpowiedniego opisu.
Sorrki :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-03-07 10:09  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Wczoraj tak z ciekawości poprzeglądałem zdjęcia F-14, które ma zgromadzone i na co się nadziałem :-)?. Fotki, które wykorzystałem do stateczników zaćmiły mnie i nie dały obrazu dysz hhiihhiii nie ma jak zasugerować się czymś innym ….
Dysze zostaną zrobione podobnie jak na zdjęciach po wcześniejszym oderwaniu tego, co już przykleiłem. Zobaczymy czy wygram z dyszami.





Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
03-04-07 11:23  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Hej :-)

Urlop i wyjazd w Alpy minął w mgnieniu oka ….czas wrócić do modelu :-). Tu moje pytanie zanim znów coś skopię ...czy nowe wykonanie listków zrobić w takim samym kolorze co końcówka wylotów dysz czy tez wykonać je minimalnie ciemniejsze. W wersji z wycinanki wszystko jest w tym samym odcieniu natomiast na zdjęciach oryginału listki są ciemniejsze „ przepalone, okopcone” Jak zrobić ?

A tak wyglądał odpoczynek od modeli i innych codziennych spraw :-)



Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
03-04-07 12:41  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Spóźniłem się, ale wtrącę tu swojego grosza na temat polepszania jakości oszklenia - może komus się jeszcze przyda.
Otóż nalezy wykąpać osłonę w... Sidoluxie. Kilkakrotnie, za każdym razem czekając aż wyschnie. Sido to nic innego jak błyszczący lakier akrylowy z jakimiś tam dodatkami.

Pomysł zaczerpnięty z modelarstwa plastikowego i sprawdzony na polistyrenowych osłonach. Działa.

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
03-04-07 13:39  Re: [Relacja]..'Just do it'.. F-14 A Tomcat KA 1:33 CZĘŚĆ IV
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Skoro Twój (czytaj mój) samolot jest jak nie używana "nówka", to po co chcesz go "kopcić"???
Ma być taki prawdziwy wojskowy, czyli ładny i czysty ;-D
Pokaż lepiej swoją "face" z bliska (na zdjęciach) co bym mógł ocenić Twój urlop ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024