FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
30-11-06 13:18  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Deamon, modelik lux, już za późno ale z tego co widzę pociski wydrukowane były tą samą farbą co w moim ISU, do ich retuszu idealnie pasowała Pactra A118 ;)

Powodzenia w dalszych zmaganiach, pozdrawiam

--
Panther

 
02-12-06 19:38  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dużo nie skleiłem od ostatniego wpisu, jednak po drodze natrafiłem na mały błąd (jest naprawdę mały, a jego skorygowanie to dosłownie minuta). Miejsce zaznaczone do wycięcia we wrędze K5 jest za duże w stosunku do elementu 5a który jest pod nią oraz klap, które te otwory będą zasłaniać. Na fotce lewa strona z widoczną różnicą długości, prawa strona została już poprawiona - wkleiłem po prostu fragment wcześniej wyciętego elementu. Widać też wycięte otwory w pokrętłach mechanizmu przekładniowego (tylko prawa strona).


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-12-06 09:46  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Lenistwo Cię ogarnia czy co? ;)
Popatrz na prawą i lewą przekładnię. Jedne zawory mają kółka wycięte, inne nie (o ile te "kwiatki" to zawory:))

Ładnie Ci wychodzi. Sklejać już potrafisz. Ciągle Cię jednak będę namawiał na pozostawienie standardu samemu sobie i wzięciu się za malowanie i konkretną waloryzację.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-12-06 13:23  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie, żadne lenistwo, lewa strona jeszcze jest nie zrobiona - akurat te zaworki poprawiam. Najpierw zrobiłem pełne, ale Piterpanzer pokazał fotę, gdzie są puste i takie też mi się bardziej podobają. A jako, że kleję tylko wieczorami czy nocami, jak już mały śpi to nie mam jak pierdyknąć te kilka razy motkiem żeby oczka wybić. Ale okazja się nadarzy wcześniej czy później...
Szkoda mi malować tak ładnie opracowany model, myślę aby to zrobić na jakimś starszym wydaniu, np takim Marderze III ; )
A więc może, kiedyś...w ramach eksperymentu.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-12-06 13:34  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No tak, jak znajdziesz temat, który Cię "wkręci", a nie będzie dobrego opracowania, to zostaniesz zmuszony do dużej walorki i malowania. Mnie tak to wciągnęło. Chciałem mieć Su-76 z wnętrzem przedziału bojowego i nieco zwaloryzowałem MM-a (przez przypadek kupiłem go na jakiejś wyprzedarzy). Potem poleciało.....

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (04-12-06 16:01)

 
08-12-06 12:20  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Żeby nikt nie zarzucił więcej, że Bestia nie ma czym strzelać do Shermanów trzeba się było wziąść za działo. Jako, że wolnego czasu nia mam dużo, a element jest skomplikowany praca idzie powoli (cały czas jednak do przodu). Jest to element, który jest bardzo skomplikowany, trzeba go w trakcie pracy połączyć z elementem kadłuba więc trzeba przy klejeniu uważać, aby niczego nie spartolić. Lufa ma możliwość obrotu na boki oraz podnoszenia i opuszczania. Opracowane to jest rewelacyjnie. Standartowo dodałem kilka elementów od siebie - jakieś nakrętki, uchwyty, czy mocowania zasobników i klamry do ich zamykania. Jedną rzecz musiałem zmodyfikować - umiejscowienie prawego zasobnika (widać to na pierwszej fotce). Przyklejenie go we wskazanym miejscu spowodoałoby że nie dałoby się dokleić ściany czołowej - po prostu nie zmieściłaby się - nie "puściły by" jej pociski umiejscowione na stelażach. Na zdjęciach szablony są jeszcze nie pomalowane.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
18-12-06 10:25  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dawno się nie pokazywałem, ale ostatnimi czasy przez różnej maści problemy nie miałem głowy do klejenia. Niemniej udało mi się skończyć wewnątrzkadłubowaą część armaty. Jak na razie to najbardziej złożony element modelu. I tym razem nie obeszło się bez pewnych zmian (nie było to jednak spowodowane błędami modelu tylko moją fanaberią, że coś będzie wyglądało lepiej). Pokrętła zyskały trochę bardziej przestrzenną formę - zostały dodane obręcze naokoło. Dodałem też przewód (ten czarny kawałek ;) ) łączący jakiś element sterowania.

Jak sama nazwa użyta w instrukcji wskazuje - "osłona rurowa" została wykonana z "rur". Wpadł jeszcze pierścień naokoło wylotu łuski z zamka działa, oraz śruby mocujące odbijacz gumowy na tyle osłony.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-12-06 11:59  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Udało mi się wygospodarować trochę czasu na klejenie i w związku z tym jest co pokazać.
Ten środek oklejony wręgami, nad którym siedzę już niemal dwa miesiące zaczyna wyglądać nareszcie jak polujący panzer. Widać też w prawie pełnej okazałości świetne malowanie modelu. Jako totalny daltonista jeśli chodzi o dobieranie farbek do retuszu (co nieraz i nie dwa już pokazałem :( ) miałem problem z kolorem zielonym. Żeby nie skłamać półtora godziny bawiłem się i ciapkałem różnymi farbkami i nie mogłem dobrać niczego pasującego. Lekko zirytowany poszedłem na żywioł i to co udało mi się wypuczyć naniosłem na model, dołożyłem jeszcze jeden kolor....i nawet wyszło! Ja jestem zadowolony.


Dzięki wycięciu wręgi w tylnej części kadłuba o czym pisałem na początku możliwy był do uzyskania następujący efekt:

A tutaj jeszcze widok na obudowany i zasłonięty środek:

A teraz coś o samym klejeniu. Oklejka ściany czołowej pasowała idealnie, natomiast element osłaniający "dziób" pojazdu musiałem skrócić o jakiś 1mm aby nie wchodził na ścianę czołową. Delikatnego podszlifowania wymagały również "zęby" na wręgach między ścianą czołową o osłoną przekładni, ja je po prostu ściąłem na skos. Boki kadłuba i poszycie pokrywy silnika pasowło również bezproblemowo. Bałem się trochę błotników, przewidziane były jako jeden element z długim wąskim paskiem na środku....coż nie zawiodłem się. Po delikatnym przycięciu (jakby powiększeniu otworu na nadbudowę) po około 0,5 mm z każdej strony wszystko pasowało idealnie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-01-07 17:54  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trochę się nie odzywałem, ale jakoś nie miałem głowy ani czau do modeli. Mam nadzieję, że jeszcze max tydzień takiego stanu i wrócę do normalności. Udalo mi się tylko uzupełnić elementy na spodzie kadłuba (jeszcze bez śrub) oraz drugi błotnik.
Zacząłem też powoli dłubać z gąsienicami, mam już wyciętą 1/3 i mam plana, nie wiem tylko czy starczy cierpliwości i umiejętności.
Tak na dzień dzisiejszy "jagd: wygląda od przodu:

a tak od dołu:


btw może ktoś chce kupić Toledo I na wypasie z silnikiem do wymiany lub remontu?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-01-07 10:56  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Muszę przestać myśleć i kombinować przy tym modelu, bo coś i to ostatnio nie idzie. Chciałem zrobić gąsienice w wersji z otworami w najbardziej zewnętrznych fragmantach ogniw. Dzięki uprzejmości QNia dostałem jego ogniwka do Pzkpfw IV. Chodziło mi tylko o "łuki" zewnętrzne. Wprawdzie częściowo uzyskałem efekt, który był zamierzony, ale jednak nie jest to do końca to, a i czas który mi na to zszedł nie daje szansy na skończenie modelu w sensownym czasie. Wiem, że nie kleję na wyscigi, ale przyklejenie dwóch skrajnych elementów zajęło mi 10 minut! Ogniw jest ponad 200, więc chyba raczej odpuszczę...
To jest wersja beta, bez pasków antypoślizgowych na ostrogach i bez malowania.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024