FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-10-06 10:11  Pomoc-sklepy w Poznaniu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Cześc!
Nasz kartonowy Kolega z Czech,Berni prosi o pomoc w zlokalizowaniu sklepu z kartonowkami w Poznaniu.Może ktoryś z Kolegów oprócz podania opisu jest w stanie zamiescic zeskanowaną mapkę?
Prosimy o pomoc,z góry dziękując. ;-)
P.S. Jeśli to nie ten dzial proszę o pozostawienie na jakiś czas tutaj tego postu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-10-06 12:43  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Swego czasu [Krzys] opisał problem w temacie:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=102231&t=102231#reply_102231

niestety, nie wiem czemu wskazany w powyzszym opisie link:

http://dws.ozone.pl/forum/viewtopic.php?t=7493&sid=74d09a4cc3115e1150a3ee3b038060a5

aktualnie nie dziala

Postaram sie wieczorkiem cos naskrobac o wiadomych mi sklepach.

--
Pozdrawiam,
Piotr

 
04-10-06 12:48  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Sklep PANTERA w Poznaniu ma coś na wzór strony internetowej :-)
Ale mapka jest.

http://www.pantera.pl/index.php

--

Pozdrawiam,
Piotr

Post zmieniony (04-10-06 12:49)

 
04-10-06 12:49  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jest chyba sklep na ul. Sw .Marcina ,ale proszę o potwierdzenie tej informacji .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-10-06 12:54  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Na pewno był jakiś czas temu bo sam do niego zaglądałem.
Czy aktualnie jest - nie wiem; wstyd się przyznać, dawno nie byłem w centrum miasta w którym mieszkam.
Chodzi mi jednak po głowie myśl, że to właśnie była Pantera, która teraz jest na w Kupcu Poznańskim - geograficznie w zasadzie można powiedzieć, że jest na końcu (od centrum licząc) ulicy św.Marcin.

[Krzyś] jest niezłym ekspertem w tej sprawie; jak przeczyta posta na pewno coś doradzi więcej.

--
Pozdrawiam,
Piotr

 
04-10-06 12:54  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na ulicy Św. Marcin była kiedyśwłaśnie Pantera, która przeniosła się do Kupca Poznańskiego - mapka w linku powyżej

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
04-10-06 13:07  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dzięki za już i czekamy na pomoc Krzysia.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-10-06 16:41  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?t=7493 oto aktualny link.

A to cały wątek dla leniwych
Spacerkiem po Poznaniu
czyli
Pyrlandia okiem modelarza.


Stolica Wielkopolski to całkiem ładne miasto słynne z koziołków, pyr z gzikiem, rogali marcińskich itp. Nas modelarzy interesuje zupełnie co innego, choć dobrym ciachem i piwem nie pogardzimy. W Poznaniu znajduje się kilka ciekawych sklepów. Dlatego postaram się tutaj je przybliżyć.

Zacznijmy wiec naszą wycieczkę. Właśnie wysiedliśmy z pociągu na Dworcu Głównym w kieszeni portfel z kilkoma złotymi i pusty plecak, który w czasie spaceru będziemy zapełniać. Stoimy sobie pod Tablicą przyjazdów i odjazdów schodzimy schodami i skręcamy w prawo. Dzięki temu manewrowi zmieniamy dworzec z Głównego na Zachodni wychodzimy na ul. Głogowską i skręcamy w lewo. Po prawej mamy obiekty Międzynarodowych Targów Poznańskich po lewej budynki pocztowe. Idziemy sobie wzdłuż ulicy i podziwiamy budynki gdy dochodzimy do nowoczesnego biurowca a naprzeciwko nas widać, po drugiej stronie ulicy, restauracje grecką skręcamy ostro w lewo. Znajdujemy się na ulicy Gąsiorowskich. W oddali widać już czerwony szyld sklepu Pantera. W padamy do niego i naszym oczom ukazują się półki pełne modeli:
- kartonówki – całkiem sporo
- dodatki Gomix
- dużo plastików
- sporo kolejek
- trochę literatury i akcesoriów
Jeśli już napatrzyliśmy się i nasz plecak zaczął się zapełniać wracamy do ul.Głogowskiej i dalej podążamy w kierunku od dworca. Mijamy park Wilsona i dochodzimy do ul.Strusia, zakręt w lewo potem w prawo kawałek prosto i znów w lewo.

Dochodzimy do Łukaszewicza tą uliczką spacerujemy ostrożnie, patrząc pod nogi. Po kilku minutkach po prawej stronie zauważamy szyld Hobby i to jest kolejny sklep. Co prawda kartonówek tu niewielu ale jest sporo planów modelarskich, ogromne ilości modeli latających i narzędzi. Znajdziemy tu tez spory wybór drutów, rurek, blach i drewna o najprzeróżniejszej grubości i średnicy. Ja po jednej wizycie w tym sklepie zapomniałem o prostowaniu drutów za około 0.9zł mamy metrowy odcinek idealnie prostego drutu.

Teraz czeka nas powrót na dworzec Główny. Tym razem wychodzimy głównym wejściem i marszem na wprost docieramy na ul. Św. Marcin skręcamy w prawo. Idziemy podziwiając Aule UAM pomnik Mickiewicza, Pomnik Krzyży, Zamek Cesarski – jedyna ocalała siedziba A. Hitlera, budynki Poczty, kilka biurowców z późnego Gierka.
Cały czas idąc św. Marcinem. Naszym oczom ukażą się budki z kurczakami (na wprost), paskudny pasaż z płyty obornickiej ( z lewej) to skręcamy w prawo i po schódkach w dół mamy raj dla kolejarzy, nam przydatne mogą się okazać wszelkiej maści podsypki i maty imitujące trawę itp.

Kolejny punk wycieczki to ul. Paderewskiego, podążamy za tramwajem linii np. nr 2 czyli tak jak szliśmy, skręcamy w lewo w Al.Marcinkowskiego i dochodzimy do Hotelu Bazar – nazwa znana każdemu to tu zaczęła się zwycięska wielkopolska granda. Tu znajduje się sklep ze sporym wyborem modeli niestety wycinanek jak na lekarstwo i tylko po zapytaniu są wykłądane.

Na naszej liście odhaczyliśmy kolejny sklep i podążamy w duł ul. Paderewskiego przed samym starym rynkiem skręcamy w prawo(przy ohydnej nie wyremontowanej kamienicy) . Zachęcam do odwiedzenia baru mlecznego który jest po drodze i posileniu się naleśnikami z nadzieniem serowo – truskawkowym, bita śmietaną i musem truskawkowym. Wszystko w ceni jednosilnikowego modelu w skali 1:50. Po posiłku udajemy się w kierunku na Kupiec Poznański(Taki duży sklep bez jednego narożnika!!) na jego 3 piętrze znajdziemy kolejną... , tak drogi czytelniku Panterę!! Wybór kartonówek spory, trochę literatury no i sprzęt wędkarski.

Opuszczamy Kupca Poznańskiego i idziemy chwycić rączkę roweru Starego Marycha podobno przynosi szczęście! Idziemy sobie ul. Półwiejską szerzej znaną jako deptak mniej więcej w połowie jej długości nad bramą z prawej strony wisi proporczyk sklepu. Sklepik jest niewielki ale wybór spory a do tego często zdążają się perełki za śmiesznie niskie pieniądze bo Pan prowadzi komis.

To był ostatni sklep modelarski w naszej wycieczce ale nie ostatnie ciekawe modelarska miejsce. Raźnym krokiem wracamy na Stary Rynek idziemy wzdłuż jego północnej ściany, mijamy „Pikolo” czyli tania spageterie i skręcamy w lewo. Za momencik zauważymy targowisko takie zwykłe z zieleniną i skarpetkami tj. właśnie Plac Wielkopolski i tu znajduje się najgenialniejsza księgarnia dla modelarza! Liczbą pozycji dotyczących militariów (bardzo szeroko pojętych) bije na głowę wszystkie wcześniej odwiedzone sklepy a do tego posiada komis gdzie możemy zaopatrzyć się w stare gazety takie jak. „Lotnictwo”, „SP” itp.
Teraz czytelniku zależy wszystko od tego ile masz czasu:
Jeśli jest go mało to biegniesz na pociąg jeśli sporo możesz udać się nad Maltę albo spacerkiem na Cytadele i w śród zieleni przeglądać nowe modele.

I jeszcze mapa
http://www.icpnet.pl/~kokoc/obrazki/Mapa.jpg

Jeśli kolega Berni ma w planach spacer po sklepach w godzinach popołudniowych w ten czwartek lub w przyszłym tygodniu słuze pomocą od 16.00
--

Fanatyk Kartonu

Post zmieniony (04-10-06 17:14)

 
04-10-06 17:08  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Jak już mówiłem Krzys to ekspert, a do tego FULL SERVICE :-)

Ja tylko dodam, że PANTERA w Kupcu Poznańskim trochę się skurczyła, na szczęście powierzchniowo tylko (w ofercie w zasadzie ubytków nie stwierdziłem) i zmieniła trochę współrzędne lokalizacji wewnątrz budynku.

Jeżeli Krzys i kolega Berni nie mają nic przeciwko to chętnie dołączę do wycieczki (o ile będzie w zasięgu czasowym dla mnie)

pozdrawiam

--
Pozdrawiam,
Piotr

 
04-10-06 17:14  Re: Pomoc-sklepy w Poznaniu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Krzys pięknie dziękujemy.
Wykonałeś kawał cięzkiej pracy.Mam nadzieję,że Berni choć część zrozumie po polsku.
Ja porozumiewam się z Nim po angielsku.Dziękuję również za gotowość bycia przewodnikiem,ale do Poznania raz w tygodniu przyjezdza kierowca z firmy Berniego.
Raz jeszcze pięknie dziękujemy.

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (04-10-06 17:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024