FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
03-10-06 10:09  Re: Jeszcze o retuszu - czy to możliwe?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

MarcinieG ! Serdecznie dziękuję za wskazówki!
Z przyjemnością oglądam rezultaty Twojej aktywności modelarskiej! ;-)
Tak trzymać!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-10-06 10:36  Re: Jeszcze o retuszu - czy to możliwe?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja mam już pierwsze pozytywne objawy tej dyskusji :))))

Miałem kłopot ze smugami po matowym lakierze na kadłubie Leutze. Teraz mam na nim wszystko, ale nie smugi. Jak u Pomysłowego Dobromira zaskoczyło mi coś w mojej łepetynie i pomalowałem całość jeszcze raz matowym lakierem, tym razem delikatnie wcierająć go w powierzchnię. Mała ilosć farby (nieco więcej niż przy suchym pędzlu), delikatne wcieranie - i smugi zniknęły.

Podobnie chcę zacząć eksperymentować z malowaniem innymi kolorami.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-10-06 13:42  Re: Jeszcze o retuszu - czy to możliwe?
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Brawo, QN! Praktyka najważniejszą rzeczą jest...Zauważyliśmy kiedyś z kolegami na jakimś konkursie, że niezależnie od porad i wskazówek, każdy sam metodą prób i błedów rozwija i udoskonala podpatrzone techniki. Bo przecież wszystko zawsze można zrobić lepiej - to esencja modelarstwa redukcyjnego :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
05-10-06 15:04  Re: Jeszcze o retuszu - czy to możliwe?
Barbarossa 

 

No dobra, gdy pisałem o "oszczędności w odkrywaniu sekretów" to chodziło mi o info w sieci, bo właśnie przekopałem (przynajmniej tak mi się wydaje:) oba fora i nie było tego za dużo, a na konkursach nie miałem się jeszcze z czym pokazać, ale może niedługo...:)

Skoro już część poradnika jest to jeszcze dwa pytania:
1. Czy przy sklejaniu segmentów w samolotach, czy poszycia Yuki krawędzie retuszowałeś przed sklejeniem, czy może wystarczył suchy pędzel po sklejeniu, bo wydaje mi się, że po dokładnym wycięciu części w modelach Twojego projektu jeśli jest potrzebny, to tylko "delikatny" retusz.
2. Czy lakierujesz części po uformowaniu, czy może coś w rodzaju impregnacji całych arkuszy? No i jakim lakierem, bo matowy Humbrol idzie na koniec, a wcześniej też mat, czy może tak jak Sicore: 2xpołysk i 1xmat? wiele jest pytań o lakier na forum, a temat ciągle nie do końca wyjaśniony - chyba za dużo lakierów jest na rynku, więc jeśli można to prosiłbym też o firmę (choć pewnie jest to lakier typowo modelarski może też Humbrol?:)

Poza tym Marcinie G., jeśli Twoja mała aktywność na forum będzie uzasadniona raczeniem nas takimi cudeńkami jakie do tej pory tworzycie z Marcinem D., to przynajmniej ja mogę ją wybaczyć:)
Pozdrawiam!
Marcin P.

--
per aspera ad astra...

 
06-10-06 15:53  Re: Jeszcze o retuszu - czy to możliwe?
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

a to ty Barbarossa plotek nie śledzisz? :)

 
06-10-06 16:17  Re: Jeszcze o retuszu - czy to możliwe?
sine 

 

chyba własnie słabo śledzi ;)
revell matt, w puszkach 14 ml, efekt - 'revellacyjny' ;)

--
pozdrawiam
Łukasz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024