FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
17-10-06 18:44  Re: [Relacja] PaK 40 GPM'260
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nadszedł czas na koniec przygody z PaKiem. Miał to być model rekreacyjny przygotowujący do czegoś większego i tak też się stało - powstał w niecały miesiąc. Wykonywałem go w standardzie, ale troszeczkę wzbogaconym. Do opracowania dodałem ze swojej strony śruby na obręczach kół, uwypukliłem nity, dodałem kilka detali na sprzęgu lemieszy zawartym w opracowaniu oraz dorobiłem od 0 sprzęg na samym mońcu lemieszy. Dodatkowo przyrządy celownicze zostały wzbogacone w okular. Dla osób planujących popełnić ten model mam kilka uwag.Elementy 11jL oraz 11jP są zamienione - wystarczy je przykleić odwrotnie. Pomocny w określeniu, które jest które może być element 11i. Elementy oznaczone na instrukcji jako 15d i 15f jako cześci są opisane 16d oraz 16f. Kół lepiej nie osadzać na stałe przed zmontowaniem w całość górnej części działa - lufy, zamka, a zwłaszcza tarczy osłonnej. Jej szerokość (tarczy) uniemożliwia osadzenie kół tak głęboko na osiach jak powinno to być wg. ogranicznika. Natomiast zagadką jest dla mnie element 16d, jest to dodatkowa tarcza mieszcząca się pomiędzy dwoma tarczami właściwymi. Na zdjęciach modelu widać ją w postaci wystającego zaokrąglonego fragmentu na środku górnej krawędzi tarczy. Element ten został wklejony zgodnie z instrukcją i wydaje mi się, że w jedyny możliwy sposób. Nie widać go natomiast na zdjęciach modelu na okładce wycinanki oraz niestety w orginałach, których fotki przeglądałem.... Jak tak naprawdę miałbyć zamontowany nie wiem, natomiast wiem, że w tym modelu tak już pozostanie. I to by było chyba wszystko na temat zastrzeżeń co do modelu.
Pozwolę sobie przedstawić zdjęcia gotowego modelu oraz moją wariację na jego temat na ostatniej fotce. Nie wiem czy taki zestaw był w rzeczywistości używany, ale chciałem zobaczyć jak działo będzie wyglądało z czymś ciągnącym je.
Dziękuję wszystkim za uwagę, pozdrawiam i zapraszam do kolejnej relacji, która mam nadzieję nastąpi wkrótce.











--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-10-06 18:51  Re: [Relacja] PaK 40 GPM'260
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Gratulacje! Muszę powiedzieć, że cała relacja i efekt końcowy, robią wrażenie!

--
Buka :-]

 
17-10-06 18:51  Re: [Relacja zakończona] PaK 40 GPM'260 + galeria końcowa
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajny modelik, jednak razi troszkę kiepsko dobrany retusz (zbyt jaskrawy żóły), czekam na kolejną relację,

pozdrawiam

--
Panther

 
17-10-06 19:37  Re: [Relacja zakończona] PaK 40 GPM'260 + galeria końcowa
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

śliczna armatka ;] czy retus zrazi? hm no moze troche . moze powinien byc nieco bardziej piaskowy ale moze to jest przeklamanie aparatu... ja w swoim Emdenie mam milion odcieni żółtego retuszu a jednak jakos to sie nawet nawet prezentuje... Gratulacje.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
17-10-06 20:54  Re: [Relacja zakończona] PaK 40 GPM'260 + galeria końcowa
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piękna harmata i tyle.Demon może zamiast walczycz doborem odcienia użyj techniki suchego pędzla i Humbrola 53 i zrób slady otarc na malowanych elementach i w okolicy.
Swoją drogą nadajemy na podobnej fali.Zobacz co zrobiłem z flakiem Marcina Grygla i Oplem Paulusa

Chciałoby sie powidzieć więcej takich "zaprzęgów".
Raz jeszcze gratuluję modelu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-10-06 08:47  Re: [Relacja zakończona] PaK 40 GPM'260 + galeria końcowa
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Szczere gratulacje!
Relacja i sklejanie ekspressowe , a efekt świetny!
Już mi chodzą po plecach ciarki emocji , co też następnego skleisz...
Czekam z utęsknieniem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-10-06 05:02  Re: [Relacja zakończona] PaK 40 GPM'260 + galeria końcowa
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki ze wszelkie dobre słowo oraz słowa krytyki (wiem, że jest coś nad czym można popracować)
Coś mi tak w kościach, powietrzu i wodzie mówi, że następny model będzie miał przedrostek "Jagd" w nazwie ; ) chociaż do końca się jeszcze nie zdecydowałem.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024