FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
27-12-06 16:23  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Toni, to może być to samo ale niekoniecznie, zależy jak się trafi, jedne lepią dobrze a inne niczym się nie różnią od śliny modelarskiej ;)

Piter, do tej pory też tak sądziłem ale BCG daje dużo mocniejszą spoinę i nie pozostawia po sobie zupełnie śladu, jedyny minus to to, że trzeba chwilkę potrzymać element zanim klej "złapie" ale to też ma swoje dobre strony ;)

Pozdrawiam

--
Panther

 
27-12-06 17:56  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cyjan też daje mocną spoinę (ale chyba modele kartonowe nie służą do prób wytrzymałości) i nie zostawia śladów, przynajmniej u mnie. Ja po prostu dozuję kropelkę kleju np. na zużyty skalpel modelarski (wtedy klej mam tylko na samym koniuszku) i nakładam na miejsce klejenia- nie leję prosto z tubki albo za pomocą grubego patyka- główka pracuje;-)). Zresztą oglądnij sobie moją relację z budowy T-34. Tam skrzynię sklejałem 90% cyjanoakrylem. A poza tym nie lubię kleić klejami zrobionymi na bazie wody i do tego jeszcze szkolnymi, bo do takich trzeba BCG zaliczyć. Nie mam do nich przekonania, bo może się okazać, że za kilka lat części złapane takim klejem mogą zaczać odpadać...



Post zmieniony (27-12-06 18:00)

 
27-12-06 19:39  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piter- ja też nie lałem prosto z tubki ;), nakładałem szpileczką a nadmiar ścierałem palcem to dobry sposób ale klejenie BCG jakoś bardziej mi pasuje, co do trwałości tego konkretnie kleju nie mam większych obaw ze względu na jego sposób działania.

Podsumowując naszą wymianę zdań: Każdy klei tak jak mu jest wygodniej i jak uważa że jest lepiej to tylko i wyłącznie sprawa modelarza ;)

Pozdrawiam

--
Panther

 
27-12-06 19:54  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziękuję bardzo obu kolegom za przybliżenie mi techniki Waszego klejenia a teraz siadam cichutko i czekam na ciąg dalszy.

PS.
Oglądam także Piter Twoją relację i czuję się coraz bardziej zdołowany


Pozdrawiam

 
06-01-07 18:35  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam noworocznie !
ostatnio miałem mało czau na klejenie a i dużo do zrobienia, dlatego nie było wcześniej fotek. Na dzień dzisiejszy mam ukończony tył "kotka", pozostało już tylko kilka korekt już na sam koniec budowy. Tył jest polakierowany 2 warstwami lakieru mattowego:





Kilka detali podczas budowy:





Mam pytanie i jednocześnie prośbę, poszukuję zdjęcia listwy, na której były montowane ogniwa zapasowe w tylnej części kadłuba, interesuje mnie konkretnie takie zdjęcie, które ukazuje sposób przymocowania ogniwa do listwy. Jeśli by ktoś miał zdjęcia klamer i uchwytów mocujących osprzęt na kadłubie to również bardzo by mi się przydały.

P.S wydaje mi się że przy okazji kolejnej porcji fotek spotkamy się w II części ;)

Pozdrawiam serdecznie.

--
Panther

 
06-01-07 18:44  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Bardzo ładnie ci wychodzi ten modelik. :-D

 
06-01-07 22:07  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Jak zwykle kawał dobrej roboty.Nie myślałeś o jakichś siatkach na wylotach chłodnic,bo taki pomysł chodził mi po głowie ale z tego co widzę całkiem dobrze to wygląda i zrobię chyba tak samo.

Do zobaczenia w części drugiej

Pozdrawiam Toni

 
06-01-07 22:14  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ta wersja nie miała zdaje się siatek na wylotach...zresztą podoba mi się w takiej wersji
Toni koniecznie zamieść na forum efekty swojej pracy ! ;)
Pozdrawiam

--
Panther

 
06-01-07 22:54  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

No to sprowadziłeś mnie na ziemię bo już bym przekombinował;- Chylę czoła przed Twoją znajomością tematu bo ja dopiero zaczynam go zgłębiać m.in. dzięki temu Forum.
Co do fotek to ciągle nad tym pracuję ale przy Twoim tempie marne mam szanse żeby Ciebie dogonić(kończę dopiero wyposażenie wnętrza) .
No to do zobaczenia w drugiej odsłonie i dziękuję za poradę.


Pozdrawiam Toni

 
06-01-07 23:03  Re: [relacja]PzKpfw V Panther Military Model 1-2/2002
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Toni, klej spokojnie, to nie są wyścigi ;) A fotki jak nie chcesz na forum to mi możesz na pw wysłać ;)

Pozdrawiam

--
Panther

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024