FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
21-09-06 12:20  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
Bodek   

Nabyłem omawiany egzemplarz. Uważam, ze taki właśnie poziom powinien reprezentować MAŁY Modelarz, bo jest przeznaczony dla małych modelarzy.

 
21-09-06 13:32  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Też oglądałem nowego MM , model jest fajnie opracowany, ale jego przeznaczeniem są ręce małych modelarzy. I jako taki bardzo mi się podoba.

 
21-09-06 16:33  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
Berto   

Jak sie tak przygladam rysunkowi smigla i patrze na przekroje A i B to tak sobie mysle ze jesli przy tak prostym rysunku powstal taki blad to co dopiero bedzie w elementach wycinanki. Moze sie myle a nieudolne pokazanie przekrojow smigla to jedyna wpadka.

 
21-09-06 18:27  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
panzer12   

Czy ktos z was zwrócił uwagę na to że na dole okładki płonie matilda II ? w sumie model jest ok.

 
21-09-06 18:42  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

A za Karasiem w dole leci Buffalo :-) (fiński?)
Arkusz z zewnętrznymi częściami skrzydeł ma jednak minimalnie inny odcień zieleni, ale mi to nie przeszkadza.Na czerwonych polach szachownicy zadziałała magia i zniknęły linie podziału blach i nity.





Post zmieniony (21-09-06 19:08)

 
21-09-06 21:20  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
Barbarossa 

 

Chciałem zwrócić uwagę na Matildę i Buffalo, ale mnie ubiegli:)
No i też trochę nawrzucam. Błędna jest też gondola podkadłubowa (okrągłe szybki po niewłaściwych stronach cz.130), brak jest również części numeru seryjnego po numerze typu na bokach kadłuba (przynajmniej w moim egzemplarzu, ale to chyba standard:(
Ogólnie model wydaje mi się opracowywany "na kolanie", dopracowane szczegóły mieszają się z jakże prostymi błędami projektantowymi. Sądzę, że wyląduje w tych po 5 zł:(
Mimo to kupiłem, chciałem mieć wszystkie 3 modele samolotów września od MM'a. Na razie ląduje na dole kupki, może posłuży do testów. I jeszcze refleksja: gdyby Łoś P.Mistewicza był wydrukowany tak jak ten Karaś, to byłby to jeden z najlepszy modeli ostatnich lat, także w przeliczniku cena/jakość, a tak to d...

--
per aspera ad astra...

 
21-09-06 22:00  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

w opracowaniu jest numer typu samolotu 44. ale nie ma juz numeru konretnego egzemplarza, choc na okladce jest 44.121

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
21-09-06 22:06  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Kupiłem dziś ten model z tych samych pobudek co Barbarossa. Podobnie jak zauważył Berto, uważam że przekroje śmigła są dość nietrafione - z takim śmigłem Karaś nie ruszyłby z miejsca. Teraz trochę się przyczepię, ale ten tygrys w godle, wygląda jak narysowany w Word'zie - czy nie jest zbyt uproszczony, szczególnie jego głowa? A jeśli chodzi o spostrzeżenie Radussa, to nie do końca się z nim zgadzam - linie blach i nitynie zniknęły na szachownicach, tylko zostały trochę rozjaśnione - mnie się to wydaje całkiem niezłym pomysłem.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
21-09-06 22:10  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

i jeszcze pozwole sobie "dolozyc" okladce... Jak wiadomo jest to element, ktory ma przyciagac uwage.. Niejako obiecywac swa wspanialoscia nie mniejsze rarytasy w srodku

Dla Autora okladki do Karasia nalezy sie ocena niedostateczna. Pomijajac wszelkie wspomniane potkniecia, ktore wzbudzaja podejrzenia, iz okladka jest kolazem kilku innych rysunkow budzi moje zdziwienie jedenastka na gorze okladki. jest narysowana o niebo lepiej niz karas. Nie ma krzywych sterow (w stosunky do platow) jak na przyklad bufallo :) Nie jest z innej epoki i innego frontu, jak na przyklad matilda :)
Ale ma inny rozkad cieni. Czyli jest oswietlona od innej strony niz Karas. Co moze oznaczac tylko tyle, ze albo pochodzi z calkiem innego projektu, albo autor nie ma pojecia o swiatlocieniu.

Zdaje sobie sprawe, ze opisywane przezemnie niedokladnosci sa malo istotne, jednak jako estete -pedanta (zodiakalna panna :) ) takie rzeczy denerwuja mnie niezmiernie, tym bardxziej, ze darze MM wielka estyma (wychowalem sie na nim) a okladkowa "bylejakosc" rani mnie okrutnie :)

Sam model zas kupilem w 2 egzemplarzach, bowiem nie ma najmniejszej watpliwosci, ze nastepnym po Czapli, ktora wlasnie koncze, modelem bedzie wlasnie ten. Od dawna przymierzalem sie do Karasia, ale nadmiernie rozbudowany (choc PRZEWSPANIALY) model z Fly nie zachecal mnie do szybkiego zabrania sie za niego. Malo Modelarzowy Karas na pierwszy rzut oka wyglada ok, a po uzupelnieniu numeru i poprawieniu oznaczenia typu na stateczniku pionowym (zamazane litery B) wszystko powinno ladnie wygladac :)

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
21-09-06 22:30  Re: [nowość] PZL-23B 'Karaś' MM 9/05
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Chaton- rozjaśnione linie są tylko na białych polach szachownicy (z wyjątkiem tej na sterze kierunku, tu nie ma linii na obu kolorach) a na czerwonych jest pusto. Linie zniknęły również na polu tygryska. Niepełny numer boczny też zauważyłem.
Barbarossa masz rację , cz.130w i 130a powinny być lustrzanym odbiciem.
Martwi mnie nieco inne od dotychczasowych rozwiązanie osłon kół, ale może niesłusznie.Wszystko okaże się w praniu.
Oczywiście niedopatrzenia w malowaniu nie oznaczają, że model jest niesklejalny.Ale denerwują.
Okładka jak widać jest zlepkiem kilku grafik, chociaż na pierwszy rzut oka ładna.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024