FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
15-06-07 00:06  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
many1944   

hej , Piter. co tam z tym modelem? Co jakiś czas sprawdzam Twoją relacje i od pół roku nic sie nie dzieje. a relacja Twoja była bardzo pouczająca i ciekawa

 
15-06-07 09:57  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

:-) Już niebawem zobaczycie, że warto czekać tyle czasu na dalsze efekty pracy. Piotrek to nie modelarz ..to magik, czarodziej sam już nie wiem jak mogę trafnie nazwać to, co wykonuje z papierem. Wykracza to wszystko poza wszelkie ramy wyobraźni (przynajmniej mojej). Nie widziałem wszystkich modeli papierowych, jakie powstały, ale jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że powstanie jeden z najlepiej wykonanych modeli na świecie (standard) …serio takie jest moje prywatne zdanie.

Pozdrawiam i cierpliwie czekam na efekty prac.

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
15-06-07 10:08  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Mniemam, że po tym mającym nastąpić "pokazie" nastąpi koniec forum konradusa, innych podobnych oraz zanik wszelkiej kartonowej działalności w kraju i na świecie z powodu głębokiego załamania nerwowego... :P. Powiedz kolego BERP (bo chyba co nieco widziałeś) chociaż ile tego modelu już zostało zrobione, żeby można się było jakoś tak mentalnie przygotować na ten cios ;))...

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
15-06-07 23:06  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam po dłuuuuugiej przerwie!:)
Kolejny raz muszę poidziękować za słowa uznania! BERP! naprawdę mnie oniesmielasz, wcale nie zasługuję na takie słowa:) Robal, mam nadzieję, że efekt będzie przeciwny do tego, który przedstawiłeś, czyli zachecę może kogoś do klejenia:)

Muszę też się troche potłumaczyć. Prace modelarskie są bardzo spowalniajne przez różne zyciowe wydarzenia:) Na szczęście w wiekszości są one bardzo pozytywne, jednek bardzo skutecznie pochłaniają większość wolnego czasu. Model nie poszedł broń Boże w zapomnienie! Nie "zdradziłem" go dla innego modelu, lub innego hobby.

Ostatnio wyskrobałem trochę wolnego czasu i powoli kończe pewien kolejny etap budowy. Zapały niecierpliwych obserwatorów niestety muszę troche ostudzić... Do końca jeszcze baaaardzo długa droga.

Nie przygotowałem jeszcze kolejnego odcinka relacji, ale postopniuje trochę napięcie jednym zdjęciem. Jest to bardzo prosta obrazkowa zagadka, której rozwiązanie zdradza jaką część samolotu obecnie "wziąłem w obroty":)



Obiecuję niedługo pokazać efekty całej pracy, jednek muszę jeszcze podociągać co nieco!
Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
15-06-07 23:58  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Skrzydła :)

--
Yasiu
4446759

 
16-06-07 07:52  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Te amerykańskie cuda z Hala są świetne a tym bardziej w rękach kogoś takiego jak ty...świetnie

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
17-06-07 00:12  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
OzzY 

 

yasiu... nie skrzydlo a statecznik...
lewy w dodatku [cz. 48bL]

 
18-06-07 23:24  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No i czas na zapowiadane zdjęcia. Chciałem przez weekend zrobić więcej, ale niestety tylko na planach się skończyło. Aby odetchnąć od mozolnego dłubania wnętrza kabiny wziąłem na warsztat ogon Dauntlessa. Już sam szkielet mówi, że jest to spore wyzwanie dla dzielnego modelarza:)



A oto już efekt „kilkuwieczornego” dłubania:











A teraz odrobinka techniki... Czyli jak uniknąć „schodka” podczas klejenia części „na płask”. Ciężko opisac słowami o co chodzi, ale zdjęcia wyjaśnia o co chodzi:

Krawędź części przed operacją szlifowania:


Wspomniana operacja:



Krawędź po oszlifowaniu i ukształtowaniu części:


A tu już skutecznie wymolestowana część przyklejona do modelu w ekstremalnym zbliżeniu na raster:



Na koniec zdjęcie, którym coś chcę przekazać. A mianowicie, że części (zwłaszcza poszycia) należy kształtować tak długo, by praktycznie same „leżały” na swoim miejscu. Wiem z doświadczenia, że w innym wypadku mogą nastąpić spore problemy z przyklejeniem jej później na swoje miejsce! Tu taka część sobie „leży” lekko przesunięta by pokazać, że jeszcze nie jest przyklejona:)





To na razie tyle, może niedługo pokażę coś jeszcze, a później niestety długo, długo nic.... Być może aż do „powakacji”.
Jest mi naprawdę przykro, że tak gramolę się z tą relacją, a jak juz coś pokaże, to wciąż są to jakies tam wyrwane z kontekstu części. Mam nadzieję, że nikogo tym nie obrażam:P Po raz kolejny obiecuje jednak, że relacje doprowadzę do końca chyba że śmierć (ze starości chyba) mi w tym przeszkodzi:) Mam tez kolejnyraz nadzieję, że jako prawdziwi modelarze, ktorych główna cnota to cierpliwość.... poczekacie:)

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
18-06-07 23:36  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

hhhhhhm. nie mogę oddychać;-P .... 8-).
Coperfield przy Tobie Piotrze to raczkujący magik;-)))

Oglądam i podziwiam... słów brak....

Łukasz F.

--

 
29-06-07 20:10  Re: [Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Świetna robota. Z wielkim zainteresowaniem zamierzam śledzić ten wątek. z największym podziwem oglądałem zdjęcia osłony silnika. Pisałeś, że jest tam położona gruba warstwa lakieru. Pamiętasz może ile tych warstw położyłeś?

--
Lotnictwo, czołgi

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024