FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-09-06 23:26  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Nie miały pirackiej flagi ?
Toż to granda... ja się tak namęczyłem żeby zrobić dwystronnego Jolly Rogera o wymiarach 2x1,33 mm a Ty mi piszesz że nie miały :(

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
14-09-06 23:45  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Ja tam bym się nie upierał ani przy Jolly Rogerze, ani przy proporczykach, bo to przecież był "tylko" stawiacz min, a potem mleczna krowa (milchkuh). Szczególnie, że w swojej karierze uszkodził tylko 2 statki. ;)

http://uboat.net/boats/u117.htm

A najciekawsze jest to, że okręty typu XB miały tylko 2 wyrzutnie torped i to na rufie, a zapas torped aż 15 sztuk!

--
Pozdrawiam
___________________________

 
15-09-06 08:39  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

tak czy inaczej- JR mieli brytole a u-booty trójkatne proporczyki na których wypisywano co zatopil i ile ton.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-09-06 09:53  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

A ciekawe czy amerykańce mieli jakieś proporczyki, flagi? Bo że na kiosku umieszczali miotłę po udanym "wymieceniu" wroga to wiem z książki O'Kane'a pt. "Wahoo" (sorry za oftop).

--
Pozdrawiam
___________________________

 
15-09-06 10:09  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Trudno - Mój ubocik będzie miał zdobycznego Jolly'ego :D
Wczoraj wieczorem został przyklejony i bardzo mi się podoba - więc zostaje tak jak jest. Zdjęcia jutro - jak poprawię pachoły bo te które są na zdjęciach bardzo mi się nie podobają... tak to jest jak na model patrzy się przez makro...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
15-09-06 12:52  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

ja bym jednak zawiesił linke na peryskopie i powiesil proporczyki a JR dał na jakis aliancki op z JSC [dzik? sokół? orzeł?] ... ale jak chcesz...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-09-06 13:07  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Proporczyki musiały by mieć krawędzie o długości 0,1-0,2mm - nie jestem w stanie tego wykonać bez lupy... przynajmniej tak mi się wydaje :)

Przy okazji - ma może ktoś z was w swoich zbiorach jakieś zdjęcie lub rysunek typu XB przedstawiający reling na pokładzie - czy był obok kiosku i działa?

--

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

Post zmieniony (15-09-06 13:13)

 
15-09-06 14:26  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
AT-ST vel. Jacek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

pomysł z fotką wody - fajny. ale jest też inna metoda - ja podstawkę oklejam na Hermol pogniecioną i wyprostowaną z powrotem folią alu do pieczenia. potem póki hermol mokry, a troche to trwa bo nie ma gdzie parować) wbijam igłę i podnoszę odkosy dziobowe. tylko igła dość cienka i długa - ale nie ciądgnąć zbyt mocno bo przerwie się folia. troche bąbli za rufą i malowanie - 6-8 kolorów zieleni i niebieskiego plus białe grzywy fal i już.

--

UCZESTNIK PROJEKTU łSM - USS MISSOURI 1/100

Post zmieniony (15-09-06 14:27)

 
15-09-06 16:16  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

relingi na XB
Tu zapewne po przebudowie na mleczną krowę, bo coś nie widać wyrzutni min.
--

Pozdrawiam
___________________________


Post zmieniony (15-09-06 16:20)

 
15-09-06 16:56  Re: [relacja] U-117 1:400 - JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

jak bede mial chwile czasu to wrzuce zdjecie [bo skanera nie mam] instrukcji od XB w 1:100

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024