FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-07-06 10:46  [Relacja] Zamek w Nowym Wiśniczu - GPM
kl-9 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Postanowiłem się z powrotem ujawnić żeby nie było, że stałem się modelarzem teoretykiem:D
2 moich ostatnich dzieci wiszą już pod sufitem jeden to Camel z MM a mój ostatni twór to Brewster B-239 Buffalo


Jako że mieszkam w ładnej miejscowości zwanej Nowym Wiśniczem postanowiłem skleić miejscowy zamek
Więc oryginał z mojego okna prezentuje się następująco:

A jego mniejsza wersja na moim stole prezentuje się tak:
Front:

Dziedziniec:

i Widok pod skosem z góry:

Do tej pory podkleiłem wszystkie części jakie trzeba było podkleić i wszystkie z wyjątkiem okrągłych wręg wyciąłem (okrągłych nie wycinałem gdyż czekałem na cyrkiel olfy) W niedzielę okleiłem dziedziniec, a następnie wkleiłem ściany zamku.
Model idzie powoli gdyż jak ktoś napisał "Wakacje nie sprzyjają modelarstwu" czyli ciągnie mnie na zewnątrz prościej mówiąc.
Mam problem z retuszem kremowych powierzchni (to znaczy wszystkich ścian zamku:D) gdyż żadna z pasteli nie pasuje idealnie najbardziej zbliżona jest Pentel NO.46 Yellow Gray Chyba czeka mnie mieszanie w terpentynie.
Kolejne zdjęcia postaram się robić w dzień choć prace posuwają się powoli do przodu głównie wieczorami w nocy. Postaram się na bierząco relacjonować budowę.
Uwagi i słowa Słusznej krytyki mile widziane

Następne zdjęcia będą lepszej jakości

Dodane:
Wykonałem 2 wieże
Przy pierwszej z nich byłyproblemy z odpowiednim kształtem dachu ale nie wyszło chyba najgorzej




___________
Zachęcam do rejestrowania się na:
www.sklejmy.com
7435807

Post zmieniony (25-07-06 11:07)

 
25-07-06 11:05  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=58078&t=57954#reply_58078
Może Ci pomoże :)
Juz widzę, że popełnileś błąd i wkleiłeś dziedziniec wewnętrzny zgodnie z instrukcją, czyli odwrotnie. Balkony powinny być po stronie północno - wschodniej. Zresztą - przejdź sie i popatrz na oryginał.
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
25-07-06 11:14  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
kl-9 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ups taka wpadka na początku na usprawiedliwienie powiem że nie byłem na zamku od 3 lat
chyba muszę się przejść i porozglądać
Dzięki za zwrócenie uwagi Mała Mi tylko żeby teraz obrócić dziedziniec muszę rozebrać pół zamku zastanawiam się czy warto? Zobacze co się da zrobić i postaram się naprawić błąd.

___________
Zachęcam do rejestrowania się na:
www.sklejmy.com
7435807

Post zmieniony (21-08-06 15:36)

 
25-07-06 16:16  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
Bartek1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kl-9 warto iść na zamek, ja u mnie w mieście jestem co rok i to nawet trzy razy w miesiącu, a jak chcesz zamienić ściany to zacznij sklejać katapulty i rycerzy itp.
Jak będziesz szedł na zamek to zabierz aparat bo może pod koniec budowy nakleisz na niektórych miejscach trawy, krzaki itp.

A wieża to ładna, najlepsza moim zdaniem ta druga.

Pozdrawiam i Życzę miłej budowy.

P.S. Kl-9 zrób aktualizacje na forum:


V V V V V V V V V V V V V V V

--

 
26-07-06 23:03  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
kl-9 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wybrałem się dziś na zamek co sprawiło że doszłem do wniosku że model prypomina zamek w 40% :D Ale trudno nie przeroię całego zamku. Zgodnie z uwagami obróciłem dziedziniec. Od ostatniego postu wkleiłem tylko 2 wieżę na swoje miejsce oraz jestem w trakcie budowy 3 z wież




___________
Zachęcam do rejestrowania się na:
www.sklejmy.com
7435807

Post zmieniony (21-08-06 15:36)

 
29-07-06 11:12  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
kl-9 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poniżej zdjęcie kolejnej wieży model idzie bardzo powolutku i prawie wyłącznie nocami
Dach wieży będzie jeszcze formowany więc jego kształtem nie należy się przejmować:D

 
02-08-06 22:17  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
kl-9 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po małej przerwie ciąg dalszy dokleiłem kolejną wieże i wykonałem kilka elementów na frontową ściane. Poniżej zdjęcia nowych elementów i widok ogólny na dotychczasowo wykonane prace








Zachęcam do komentowania i do pomocy w znajdowaniu błędów.

___________
Zachęcam do rejestrowania się na:
www.sklejmy.com
7435807

Post zmieniony (21-08-06 15:36)

 
02-08-06 22:54  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na pewno niezbyt Ci wyszła kopuła na jednej z wież. Nie widać, zeby była retuszowana, a jeśli tak, to niedokładnie. Poza tym mogłeś dłużej popracować nad kształtem tej kopuły, bo nie wygląda dobrze.

Ale ogólnie kibicuję:) Tak trzymać, klej, klej, klej:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-08-06 23:30  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
kl-9 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do kopuły jest to element modelu z którego jestem najmniej zadowolony. Teraz żałuje że nie wykonałem skanu tej części i nie zaczołem ok sklejenia skanu żeby sprawdzić jak wyjdzie. Co prawda aparat bardzo wyostrzył błędy co nie zmienia faktu że zbyt ładna ona nie jest. Można się pocieszać że następnym razem będzie lepiej w końcu w poruwnaniu do PZL mojego pierwszego modelu zrobiłem olbrzymie postępy:D
Jeśli ktoś miałby ten model i mógł podesłać mi skan tej kopuły (część 31a) to byłbym bardzo wdzięczny kl-9@wp.pl

 
21-08-06 15:31  Re: GPM Zamek w Nowym Wiśniczu
kl-9 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Relacja ruszy ponownie w czwartek gdy odzyskam aparat.

--
___________
Zachęcam do rejestrowania się na:
www.sklejmy.com
7435807

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024