FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-08-10 10:32  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
mario1970   

A jakby zacząć sklejać porządnie jakieś nowe opracowanie. Sorry, ale czy ten bieżnik będzie, czy nie będzie udany to temu modelowi sprzed 25 lat ze względu na doskonałą z PRL - u poligrafię naprawdę niewiele pomoże.
Oczywiście twój model twoja wola., ale nie szkoda Ci czasu,jest tyle fajnych nowych opracowań.I każde tylko poprawnie sklejone będzie lepiej wyglądało niz model zrobiony z wydawnictwa sprzed 25 lat.
Przeglądam twoje relacje i jeszcze kilku modelarzy i się cały czas zastanawiam nad senesem sklejania modeli, które z przyczyn polgraficznych i tak dobrze nie będą wygladały. Z nowymi opracowaniami nie mają szans , bo jak napisałem wczesniej poligrafia i słaby papier je kładzie. W modelarni mam na to określenie, ale nie chcę go przytaczać.
O ile jeszcze rozumiem, że to wydawnictwo miało by byc podstawą do jakiegoś wiekszego ambitniejszego projektu i planujesz to szpachlować malować,czy dorabiać dodatkowe elementy to jeszcze rozumiem, ale sklejac tak jak jest ?. Jak dla mnie szkoda czasu i raczej efekt będzie nieproporcjonalny do wielkiego wysiłku , który to wkładasz. .

--



 
03-08-10 00:32  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piterski przepraszam za offtop.

Mario1970 popraw mnie jeśli się mylę: czy w modelarstwie zależy ci na szybkim efekcie małym kosztem i poklask, czy może ogromnej satysfakcji za przełamanie oporu materii, rozwiązanie jakiejś ciekawej kwestii, ciągłego dążenia do ideału i włożonego wysiłku w model który ma ci się podobać? Bo z twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że to pierwsze. Mnie ogromnie cieszą kolejne postępy w relacji Piterskiego. Pokazuje chłop co można naprawdę fajnego uzyskać z takich jakby nie było oldtimerów. Powodów, żeby sklejać te wycinanki jest wiele. Przytoczę ci tylko dwa: mam te modele na stanie i nie kupiłem ich, żeby mole je zeżarły. A, że kolorki zżółkły? A co? Nowe opracowania za 2-3lata nie będą podobne? To tylko papier.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-08-10 11:22  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
mario1970   

Chopin

Może to kwestia postrzegania.
Masz rację modelarstwo to przełamywanie barier, ale zrozum i jest o moje zdanie i nie wymagam by się ktoś z tym zgadzał.
Dla mnie Piterski, to doswiadczony modelarz, który , nie przełamuje barier, tylko skleja model, który z powodu opisanego wyżej, niezaleznie od włożonego efektu będzie wyglądał słabo, bo opracowania sprzed 25 lat wyglądają słabiej od nowych opracowań. Inymi słowy efekt zawsze będzie nieporównywalnie mniejszy od włozonego wysiłku. I dla mnie to jest stratą czasu. Czasu, którego nie mam duzo i dlatego go cenię. Jak by ten model zeskanował ,nasycił kolory.wydrukował na dobrym papierze wtedy jest szansa na ładny model. A tak sam na starcie spycha się na margines. A ten model będzie jedynie poprawnie sklejonym modelem sprzed 25 lat i tylko tym. I nic poza tym. A jak coś nie wyjdzie zawsze jest powód do tłumaczenia, że to stary model to nie wyszedł. Dkla mnie to taka modelarska droga donikąd, aczkolwiek tak w kartonie jak i plastiku pojawiło się ostanio kilka osób zafascynowanych starociami.
Że będzie modelem sklejonym BCG, równie dobrze moze byc do tego użyty klej z kasztanów. I co z tego.
Prościej swojego zdania wytłumaczyć nie potrafię.

--



 
03-08-10 17:09  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mario, szanuje twoje zdanie i faktycznie mamy chyba rożne postrzeganie kwestii "modelarstwa". Ja stawiam na "precyzje wykonania" w danej technologii (nieważne czy to papier, plastik lub blacha i balsa). I dla mnie Piterski wykonuje fantastycznie swój 25letni model. Do tego nie tłumaczy się właśnie "że nie wyszło bo "stare"" tylko, że czegoś nie potrafił zrobić lub po prostu "spaprał". I dla mnie to jest esencja modelarstwa. Znane już na forum powiedzonko Kata można lekko sparafrazować i powiedzieć: "niesztuka jest kiepsko skleić dobrze opracowany model. Sztuką jest dobrze skleić model kiepsko opracowany". I proponuje na tym zakończyć nasze offtopowanie i pozwólmy Piterskiemu w spokoju kontynuować naprawdę bardzo ciekawą relacje.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-08-10 22:28  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
mario1970   

No mamy inne zdanie to fakt.

--



 
04-08-10 21:31  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

POPIERDUCHY:
Byłem u Wiedźmy PlePle. Ona przepowiada przyszłość. Mówi,
że wy obaj niepotrzebnie kruszycie kopie o nic, bo kol. Piterski i tak tego modelu nie skończy gdyż tak ma w zwyczaju.
A ponieważ on wie, że tak ma w zwyczaju - to leci po cienkich kosztach lepiąc stare strucle za grosze bo i tak model wyląduje w kiblu.

FRUSTRACJA:
Fajny model ze swojej epoki, kleiłem go w okolicach 86 roku.
Skany drugiego egzemplarza wciągnąłem jakiś czas temu do corela w celu tuningu i przeskalowania do 1:33, niestety już na etapie rysowania ramy wyszły na jaw znaczące nieścisłości i dałem sobie spokój (kol. Astra chyba też zrezygnował na podobnym etapie).
Kibicuję zdolnemu koledze w nadziei że GAZ nie skończy tak jak Zero jako kupa ciężkiej ale bezowocnej roboty.

--

 
05-08-10 06:19  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie no..., Miskowski..., serca nie masz!? Po takim wpisie to tylko na sznur dla Piterskiego trza by się poskładać. Może i nie kończy on modeli, ale;
- (primo) nie tylko on,
- (sekundo) pokazuje na forum kawał porządnej modelarskiej roboty.

Dziadku Piterski, nie przejmuj się. Malkontentom mówimy stanowcze NIE !
Zapodawaj dalej.

--
serwusik

 
05-08-10 09:40  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Chciałem wpisać się dopiero kiedy będę mógł pokazać co tam zmajstrowałem w temacie ale wkurzył mnie wpis kolegi Miskowskiego. Co ja mam w zwyczaju to ja sam wiem najlepiej i proszę mi tu nie wyskakiwać z kiblami. Jeśli tak Cię poruszył los Zera to czemu tych żali nie wpisałeś w tamtej relacji.
Mam już trochę latek na karku i nie lubię jak mi ktoś próbuje wyskakiwać z takimi tekstami i to w dodatku wtedy gdy sam nie pokazał nic.
Ja na krytykę jestem otwarty ale od osób, które pokazują że się na modelarstwie znają. To dzięki ich sugestiom wojowałem z modelem Zera tyle czasu i żal mi włożonej w niego pracy, która nie zaowocowała galerią końcową.
Od potknąłem się przed sama metą, tak się w życiu zdarza. Z drugiej strony ja też mam granicę tolerancji dla brzydoty i efekt jaki uzyskałem po przez nieudolna próbę waloryzacji jest dla mnie nie do przyjęcia.
Model zaś nie skończył w kiblu, kolego Miskowski, tylko trafił do grona zabawek mojej córki.
Może dla Ciebie to jest tożsame z jego zniszczeniem, ale zdziwił byś się bo poza pewnymi uszkodzeniami cały czas funkcjonuje i ma swe miejsce na dziecięcym regale.

Przeczytałem całą dyskusję Chopina i Mario i jeśli zdołam się ogarnąć, z bałaganem po malowaniu, to kilka fotek z obecnego stanu prac zademonstruje jeszcze w tym tygodniu. Potem się urlopuje do września.

Lelum Polelum ja tam miętki nie jestem i się łatwo nie poddaje, zresztą każdy inteligentny widz moich poczynań modelarskich chyba jest w stanie to zauważyć. ;-)

--

Post zmieniony (05-08-10 09:53)

 
05-08-10 11:12  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
mario1970   


Popierduchy .

Tia. Wiele razy było wałkowane. Jak ktoś coś wystawia , to musi być przygotowany na mniej lub bardziej krytyczne oceny. Problem w tym , że do częśc iludzi na forach zwyczajnie to nie dociera i uwazają , że to , czy ktoś ma prawo ich oceniać zależy od wielu czynników jak naprzykład od tego , co sami pokażą.Co więcej generalnie oczekują pochwał. Całkowicie błędne przekonanie. Wystawiasz bądź przygotowany na krytykę. Decydujesz się coś zademonstrować. Pokazuj , ale jest ryzyko , że ktoś zasiądzie w ostanim rzędzie blisko wyjścia i ma komplet uzębienia i nie ma ryzyka wypadnięcia szczęki.

Piterski.

Ja myśle, że Miskowski zwyczajnie spojrzał na twoje zestawienie galerii. Zobaczył jeden ukończony model i kolejnych kilka niepokończonych relacji to doszdł do takich wniosków jakich doszedł. Że nie są nieprzyjemne to fakt, ale nie zawsze jest przyjemnie.
Oczywiście możesz nam mu złość zrobić i jeszcze kilka relacji zacząć.
Co do klejenia starych modeli znasz moje zdanie.
Co do oceny umiejętnosci to poczekam do skończenia . Za duzo widziałem relacji, które zaczynały się od super - hiper wykonanych detali , a potem zapał przeszedł.

W twoim wypadku o czym pisałem wczesnij jest ten problem, że robisz modele ze starych wydawnictw i nawet jak się narobisz to słabe wydawnictwo i tak spowoduje , że odbiór twojego dzieła będzie słabszy. Bo to po prostu słabiej wyglada AMEN.
Żaden styl Vintagę mnie nie przekonuje.

Swoją drogą ciekawi mnie co Cię kieruje , że sięgasz po te starocie.

--



 
05-08-10 11:29  Odp: [Relacja] Samochód terenowy GAZ 69M [część II]
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Mario, niech się więc krytyka koncentruje na wykonaniu modelu, a nie na tym co ja mam lub nie w zwyczaju. To już są personalne wycieczki, na które to mogę pozwolić dobrym znajomym lub modelarzom, których doceniam za dorobek nawet jak ich cechy charakteru mi nie leżą i na innej płaszczyźnie bym się z nimi nie dogadał.

Obiecywałem dziecku, że Curtissa sklejam dla niej inaczej pewnie już dawno bym go wystawił na allegro lub komuś oddał, a nie brał na warsztat przy tylu niesklejonych modelach. Skoro tak mi się podwinęła noga na Zero to zaproponowałem wymianę i zostawiłem sobie co niektóre elementy na przyszłość do nowego wydania tego modelu. Jeśli dla kogoś to jest wywalaniem modelu do kibla to o czym mam dyskutować i gdzie tu krytyka mojej pracy?
Gdybym miał w zwyczaju to co sugeruje Miskowski to już dawno by te relacje, o których piszesz, znikły i to po cichu bez tłumaczenia się przed widownią.

Kleje to co mi akurat podchodzi i co czuje się zrobić na siłach, nie dla poklasku.
Relacje starałem się robić na wzór tych, które mi się bardzo podobały, ale po tych kilku latach odchodzę od takiej formy i będzie krócej bardziej ascetycznie i nie dla poklasku.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024