FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-08-06 19:35  [galeria] RWD-4 - MM 12/96
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie bacząc na domowe potrzeby (remont) zdecydowałem się zbudować tego RWDziaka, który chodził za mną od jakiegoś czasu. W dziale tematycznym o samolotach Qrchak zasugerował, że to zły wybór. Choć muszę się zgodzić, że projekt modelu p. Wiesława Bączkowskiego jest niechlujny (niesymetryczne, niepasujące części, niedokolorowane elementy poszycia itp.) to mimo wszystko model zbudować się dał, i myślę, że nie jest najgorzej. Poza tym, ponieważ nikt się jeszcze nie pokusił o zaprojektowanie go porządnie, nie miałem wyboru.
Skleiłem go mniej więcej w standardzie, choć podmalowałem szare części na srebrno (rozcieńczoną farbą, żeby symulować "aluminiowy" lakier na płótnie, i czerwone na czerwono, bo mój egzemplarz miał mnóstwo białych ciapek. Oddzieliłem też powierzchnie sterowe i przetłoczyłem żebra w sterach i płacie.

PS. Brakuje jeszcze kilku *bip*ereli jak popychacze lotek, itp., ale na te będę miał czas dopiero za jakiś tydzień.













--

Post zmieniony (15-01-18 11:53)

 
19-08-06 20:17  Re: [zdjecia] RWD-4 MM 12/96
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nie wiem jak innym , ale mnie się bardzo podoba.

 
19-08-06 20:45  Re: [zdjecia] RWD-4 MM 12/96
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

mi też sie podoba, ale co do samolotu to jak pilot mugł patrzeć przed siebie ?

--

 
19-08-06 21:14  Re: [zdjecia] RWD-4 MM 12/96
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pilot nie patrzył przed siebie (bo i po co?). W tamtym czasie było bardzo dużo konstrukcji, które nie pozwalały pilotowi "patrzec przed siebie" i całkiem dobrze (i daleko !) latały.
Lech

 
19-08-06 21:52  Re: [zdjecia] RWD-4 MM 12/96
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Żeby popatrzeć przed siebie musiał się wychylić przez okno ;o)
Wyszedł Ci lepiej niż mój, gratuluję, w dodatku w expresowym tempie.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
20-08-06 13:45  Re: [zdjecia] RWD-4 MM 12/96
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za miłe słowa.
Co do widoku w przód, to jak Lech napisał, rzeczywiście było w tych czasach trochę takich samolotów (np. w Spirit of St. Louis widok w przód był tylko przez peryskop). Ciekaw jestem jak wyglądało podchodzenie do lądowania - czy pilot musiał cały czas lecieć wychylony przez okno, żeby widzieć lądowisko? Przy prędkości podchodzenia ok. 70 km/h, w złą pogodę byłoby to być raczej średnio przyjemne. Oczywiście pilotami w tych czasach byli specyficzni ludzie - raczej nie mięczaki.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
21-08-06 10:47  Re: [zdjęcia] RWD-4 MM 12/96
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Ładnie wykonany model z MM-a. Gratuluję.
Czy kolor czerwony też był jakoś wzmacniany ?

Mój egzemplarz RWD-4 czeka w szufladzie na swoją kolejkę. Z rodziny RWD już wykonałem:
RWD-5 http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=56686&t=56658#reply_56686,
RWD-8 http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=88251&t=86897#reply_88251
i "zatrzymałem" się na RWD-13 - bo nie podoba mi się jednak kolorystya starych MM-ów. Apeluję ponownie do naszych wydawców o odświeżenie samolotów z rodziny RWD !

Pozdrawiam,
Zdzisław


Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..


Post zmieniony (21-08-06 14:34)

 
21-08-06 13:30  Re: [zdjęcia] RWD-4 MM 12/96
stach48 

 

Wspaniały temat i wspaniały model. Tak się zastanawiam (bo mam na półce wszystkie RWD z MM) czy je skleic.
P.S.=uważam że apele o wznowienie trafią w próżnię, chyba że wyda je CARD-PLANE-WAK lub ORLIK inni będą się obawiac jak to się sprzeda za granicą;))))
NAJLEPSZEGO

 
21-08-06 13:36  Re: [zdjęcia] RWD-4 MM 12/96
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Fajny samolocik i fajnie wykonany model. Podoba mi się :)

pzdr Tomek

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
21-08-06 14:28  Re: [zdjęcia] RWD-4 MM 12/96
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Podoba mi się "waloryzacja" malowania. Stąd moje kolejne pytania do Szymona.
Czy było to malowanie pedzlem ? Czy przed wycięciem części z arkusza czy po sklejeniu ?

Pozdrawiam,
Zdzisław

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024