FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-09-06 09:18  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Najpierw pójdzie podkład. Kolejne kolory będą malowane aerografem, najjaśniejszy, maskowanie, ciemniejszy, maskowanie i tak do najciemniejszego. Maskowac będę taśmą Tamiyi i czymś co się nazywa Friskett (folia samoprzylepna, matowa, półprzezroczysta do maskowania). Przy Navy Blue będzie najwięcej zabawy z uwagi na efekt przenikania się kolorów.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
19-09-06 09:09  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to mam poważny problem.
Kupiłem w OBI farbę w sprayu "ogólnego stosowania" i trysnąłem na kadłub w celu sprawdzenia miejsc wymagających jeszcze ewentualnych poprawek. Zrobiłem je i następnie znów trysnąłem, ale już farbą Tamiyi w sprayu... No i zaczęło się. Otóż farba "zwarzyła" mi sie. Gdybym zauważył to od razu zebrałbym ją, ale niestety po pomalowaniu zostawiłem do wyschnięcia i porobiła mi się mozaika - bardzo twarda i praktycznie niemożliwa do zeszlifowania bez uszkodzenia kartonu i kształtu kadłuba.
Może macie jakies pomysły jak sobie z tym poradzic? Inaczej czeka mnie budowa ab initio.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
21-09-06 10:55  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cienka warstwa szpachlopodobnego podkładu i szlifowanie, cienka warstwa... I tak kilka razy. Na szczęscie zadziałało i kadłub zaczyna już jako tako wyglądać. Jest jeszcze kilka miejsc wymagających dopieszczenia - miejscami linia wodna i gruszka dziobowa, ale generalnie zaczynam być zadowolony z efektu.

Na zdjęciach kadłub jest pokazany tuż przed nałożeniem warstwy farby dla sprawdzenia efektów ostatniego szlifowania.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
21-09-06 11:43  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Miałem podobny problem z farbą w spray-u. Tylko tyle, że u mnie gryzła się ze szpachlą Wamodu. Nałożenie szpachli na warstwę farby powodowało powstawanie gęsiej skórki. Jakoś udało mi się to zaszpachlować (drobne ubytki), wyszlifować, ale przy zdejmowaniu taśmy maskującej miejscami odrywala ona wierzchnią warstwę w tych miejscach.

Uważaj zatem przy dalszym maskowaniu i malowaniu. Użyj porządnej, łatwo schodzącej taśmy do maskowania (np. Tamiyi). Ja użyłem zwykłej malarskiej i kląłem, poprawiałem już pomalowany kadłub.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-09-06 15:03  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jestem w nią zaopatrzony, jak i w inne specjały. Zanim jednak dojdę do malowania, troche czasu jeszcze upłynie. Poki co chcę wyprowadzić kadłub "na prostą".

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
27-09-06 16:08  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wyprowadzanie kadłuba na prostą zbliża się ku, mam nadzieję, szczęsliwego końca. Pozostały drobne poprawki na linii wodnej. Poźniej ostatnie malowanie podkładem. Zastanawiam się nad lakierem samochodowym w sprayu. Jak myślicie to dobry pomysł?

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
18-10-06 10:03  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kadłub w stanie surowym ukończony. Czeka teraz na uzupełnienie o blachy kadłuba, śruby, stery, stępkę przeciwprzechyłową i inną drobnicę. A to musi nieco zaczekać, aż dotrą do mnie dodatkowe materiały. W międzyczasie powalczę z olinowaniem Berbice.
Stan na dzis:

Część dziobowa.

Część rufowa.

Dno (aż tak to chyba nie jest źle ;-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
19-10-06 17:28  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli chodzi o farby w sprayu : pracowałem kiedyś w liczącej się w Europie firmie produkującej spraye. Producenci zawsze zalecają stosowanie własnych podkładów i własnych szpachli, to znaczy jeśli pierwszą warstwę zrobiłeś farbą producenta X, to drugą radzę zrobić farbą tego samego producenta.To samo dotyczy szpachli, najlepiej malować farbą tego samego producenta co użyta szpachla.
Każda z firm stosuje do produkcji własne składniki, nie wiedząc przy tym, co stosują inni producenci, i dlatego czasami wychodzą takie hocki-klocki.
Generalnie kupuję farby w sprayu w marketach, ale tylko dlatego,że wiem mniej więcej co i jak. Pamiętajcie,że sprzedwacy w markecie rzadko mają odpowiednią wiedzę na dany temat, po prostu mają za dużo do zapamiętania.
Więcej na ten temat można znaleźć na
www.motipdupli.pl
Pozdrawiam

--
Nazar

 
05-06-10 04:58  Odp: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Do Moderatora:

Relacja do usnięcia. Kadłub pozostały w Polsce uległ zniszczeniu.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
05-06-10 22:58  Odp: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Hator   

O jasny gwint! Wielka szkoda! Zapowiadał się bardzo ciekawy model.
Może lepiej niech ta relacja zostanie, nawet jako zamknięta. Zawiera w sobie wiele przydatnych informacji.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024