FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-08-06 21:04  modele kartonowe - warsztaty zajęciowe.
rom   

Uczę dzieci upośledzone umysłowo kreatywności.
Sam zajmowałem się modelarstwem przez bardzo wiele lat.Dziś moje palce są już tak niesprawne, że nie mogę sobie poradzić z najprostszymi modelarskimi czynnościami.
Zamierzam jednak, z bardzo wielu względów pedagogicznych, robić to z dziećmi (ok. 17 lat). szukam więc prostych na poczatek modeli, na dodatek możliwych do skserowania, bowiem pieniędzy na kształcenie tych dzieci nie ma. Bedę wdzieczny za wszelką pomoc i radę. Proszę naprawdę na początek o bardzo proste modele. Nie byłem ongiś przewidujacy i nic sobie z modeli nie zostawiłem.
Pozdrwaiam serdecznie.



Krzys
Pozwoliłem sobie zmienić temat na troszkę bardziej czytelny.

 
14-08-06 21:34  Re: modele kartonowe
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Zajrzyj na początek na http://www.modele-kartonowe.com, są tam do pobrania modele darmowe.
Potem zajrzyj na http://jsc.pl i poszukaj; są ładne modele budynków Gdańska (Katalog -> Architektura -> 1:200), chociaż kserowanie nie byłoby mile widziane. Ale te akurat modele są tanie.
...i odezwij się na priv, przeszukam starannie archiwum, ale nic nie obiecuję...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-08-06 21:57  Re: modele kartonowe
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Rom jesli masz mozliwosc drukowania to mozesz pobrac modele z tej strony - sa o roznym poziomie trudnosci, dzieki czemu mozesz stopniowac zlozonosc wraz z rozwojem wychowankow oraz dostosowywac ich zlozonosc do umiejetnosci konkretnej osoby - powodzenia w pracy pedagogicznej

--

Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

Post zmieniony (14-08-06 21:57)

 
14-08-06 22:08  Re: modele kartonowe
maniek   

Na temat wykorzystania modelarstwa w celach rozwoju kreatywności u dzieci uposledzonych skontaktuj sie z krzysiem (ps krzyś) on już podejmował pewne próby w tym kierunku może ci pomoć w kwestich technicznych-a wiem że są pewne hmm trudności

--
08/15

 
15-08-06 10:56  Re: modele kartonowe
rom   

Na razie bardzo wszystkim dziękuję, nie spodziewałem sie takiej reakcji.
Bardzo dużo z tego bedę mógł wykorzystać. Nie wiem tylko jeszcze jaką grupę dzieci dostanę, ale to juz niedługo się wyjasni. Bardzo żałuję, że nie zachował się ani jeden mój model. Ostatnim był Victory kapitana Nelsona. Piękny żaglowiec, ale wydałem go. Dziś żałuję.
Pozdrawiam wszystkich.

 
15-08-06 11:46  Re: modele kartonowe
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Rom witam!
Życzę Ci powodzenia!
O truizmach typu nożyczki i noże pisać nie trzeba;)
Z tego co zauważyłem to największą frajdę sprawia dzieciakom same wycinania. Kształtowanie już im się tak nie podoba, może to wina ograniczeń związanych wyobraźnią przestrzenną?
Co do modeli, sprzęt wojskowy jest fajny ale z obserwacji mogę Ci poradzić zwierzątka, im prostsze i bardziej kolorowe tym lepiej, właśnie te ze strony canona są bardzo dobre ale te prostsze. Ja się kiedyś przejechałem na lwie (dziękuje MZX jeszcze raz) ze strony Toyoty (nawet opiekunowie mieli z nim problemy)!
Dużą frajdę dało też dzieciakom zrobienie prościutkich samolotów z napędem gumowym (udało nam się dostać kilkanaście sztuk od sklepu modelarskiego), zwłaszcza ich obloty! Poszukaj w sieci firm produkujących takie zestawy i zapytaj się czy nie udostępnili by jakiś uszkodzonych itp. potem z 2-3 złożysz jeden kompletny i frajda na maksa!

--
Fanatyk Kartonu

 
15-08-06 14:12  Re: modele kartonowe
rom   

myh na tej stronie jest naprawdę wile modeli, tylko nie mogę ich drukowac, potrzbna jakaś wtyczka, poradż gdzie ją znaleźć.

 
15-08-06 14:47  Re: modele kartonowe - warsztaty zajęciowe.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

rom - chyba chodzi o wtyczkę Adobe Reader, jest do pobrania ze strony http://www.adobe.com/products/acrobat/ w dziale Downloads (nie podaję dokładnego linka, jako że nie wiem, jaką masz wersję Windows), po zainstalowaniu restartuj przeglądarkę, powinno zadziałać :-)

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (15-08-06 14:48)

 
15-08-06 18:56  Re: modele kartonowe - warsztaty zajęciowe.
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Rom dokladnie tak jak mowi Sturmovik - potrzebny do tych modeli jest Acrobat Reader - jak go zainstalujesz nie bedzie najmniejszego problemu z drukowaniem, jesli chcesz to moge jeszcze na dysku poszukac jakichs prostszych modeli, bo swego czasu kolekcjonowalem to co bylo na darmowych stronach dostepne, a wiekszosc opracowan byla bardzo prosta

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
16-08-06 12:30  Re: modele kartonowe - warsztaty zajęciowe.
rom   

Mam Acrobat Reader 6 i mimo to przed drukowaniem dopomina się o jakąś wtyczkę.
Chętnie skorzystam z Twich zapasów. Acha, Winows to XP.
Pozdrawiamserdecznie i czekam na pomoc.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024