FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
02-08-06 23:19  Re: Pytanie o okręty podwodne
Hook6   

 

Autor wątku prosił o opinię o modelach. Dyskusja ucieka jakby do innego działu... Było by dobrze, gdyby wróciła.

--

 
03-08-06 09:17  Re: Pytanie o okręty podwodne
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Kadłub żywy to część podwodna (w Wilku czerwono-czarno-zielona), martwy to nadwodna (tu szara).
Wyrzutnie torpedowe, o których ktoś wspomniał, są ruchome, nie było z nimi problemu i nawet jeszcze się nie popsuły, mimo że tym okrętem dość często bawią się moje Dzieci.
Pozdrawiam,
Tomek

 
03-08-06 20:04  Re: Pytanie o okręty podwodne
Alberto14 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

.............................................................................................................................................




Teksty na forum piszemy z zastosowaniem zasad i pisowni języka polskiego. Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś i nie masz ochoty się dostosować to proponuję ograniczenie obecności do czytania.
Teksty takie, jak tu był (brak początków i końców zdań, dużych liter, interpunkcji, masa literówek i błędy) będą kasowane.

Hook6



AlBeRtO ;D

 
03-08-06 22:56  Re: Pytanie o okręty podwodne
Tomek 

 - 2

Co do okrętów podwodnych, to kleiłem jedynie ORP Orzeł i to tak z MM jak i Halińskiego. U Halińskiego (chyba, że z ułomności ludzkiej zgubiłem) źle jest zaprojektowana armata 105 mm (nie było podłogi wieży). W obu nie zgadza się poszycie w części rufowej (po sklejeniu nie zgrywają się linie kolorów, zaś pas linii wodnej ucieka w nieznane. Moim zdaniem lepszy jest MM ze względu na obrotowe wyrzutnie torped. Jest jeszcze model od Halińskiego ORP Orzeł w skali 1:200, ale jest on pomniejszoną kopią tego w skali 1:100, ale tego (1:200) jeszcze nie kleiłem. Moim skromnym zdaniem nieco kłopoptu sprawia poprawane sklejenie wieży 105- tki. Opis w MM jest, ale bez oglądania się na plan generalny i rysunek montażowy nie na wiele się zdaje. Wszystkie opinie są moim indywidualnym odczuciem. Zaznaczam, że modelarz ze mnie nie najlepszy, stąd i błędy mogą być dziełem mojej ignorancji. A! W opisie jest uwaga, aby pomiędzy poszyciem burtowym i dennicą pozostawić 1 mm szparkę. Jak byś kleił model, to radziłbym ,aby na linii dennicy przykleić 1 mm tekturkę (taki pasek o grubości i szerkości 1 mm wzdłuż kadłuba). Na to nakleić burty i lekko je odgiąć tak, aby były równoległe do poszycie dannicy i zchowywały ten millimetrowy prześwit. Popatrz na zdjęcia Orła choćby u Pertka. tam dobrze widać ten prześwit. Jak ktoś ma lepszy pomysł ode mnie, to słuchaj lepszych rad. Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiego ukończenia Pioruna i spokojnej budowy Orła.

 
07-08-06 22:18  Re: Pytanie o okręty podwodne
Alberto14 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dzieki z góry za wszystkie porady ale nadal nie widziałem żadnych zdjęć a to mnie najbardziej interesuje jak by co to podam jeszce wszystkie dane modelu Podwodny stawiacz min z [mm] 1997r. niestety zautora nie mogłem znajść ;-/ wiec poprosiłbym o jakieś fotki i jeszce jedno pytanie czy jak mówiliście że kadłub jest na długi o 6mm. to trzeba bedzie przykrucic go troszkę na dzibie czy rufie co wydaje mi sie mało sensowne ;d

--
AlBeRtO ;D

 
07-08-06 22:43  Re: Pytanie o okręty podwodne
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Podejrzewam, że jedyną radą może być:

Pomyśl, pomyśl, pomyśl, wytnij dopasuj i sklej.

Nikt Ci przecież nie napisze, że obciąc należy aa,bb mm od wręgi X w kierunku Y, bo pasując indywidualnie cześci takich zapisków raczejsie nie prowadzi. Poza tym dochodzą przecież indywidualne błędy w wykonaniu, których ciężko się ustrzec, a na które nie ma recepty tego typu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
08-08-06 11:23  Re: Pytanie o okręty podwodne
Alberto14 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

.......................................................

Skasowane za niechlujne pisanie
Hook6


--
AlBeRtO ;D

 
11-08-06 19:56  Re: Pytanie o okręty podwodne
Gregor   

Jeśli chodzi o ORP Orła i wilka z MM to sa niedociagniecia w poszyciu kadluba albo sa zakrótkie albo jakieś krzywe a na dodatek w orle czarne linie na poszyciu krzywo sie schodza choć ogólnie modele te sa bardzo ciekawe. Pozdro.



Post zmieniony (11-08-06 19:56)

 
11-08-06 19:59  Re: Pytanie o okręty podwodne
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A a może ORP Dzik z MM? Ostatnie wydanie kleiło się całkiem sympatycznie

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
12-08-06 01:53  Re: Pytanie o okręty podwodne
kefir 

 

Panowie dajcie spokoj chlopakowi na rany Chrystusa! Zycie modelarskie, to przeciez to rowniez tutaj obserwujemy z zaciekawieniem:) Kontynuacja wskazana :p carry on mate
:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024