FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 17Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  -> 
07-03-09 19:34  Odp: [Relacja/Galeria] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam QN
Dolaczam sie rowniez do gratulacji,Twoj model jest niesamowity,do tego jeszcze doskonale zdjecia ,mozna je ogladac godzinami i ciagle cos nowego odkryc.Dobrze ze mamy na Forum takich "magikow "jak Ty .Odsapnij sobie i bierz sie znowu za cos pieknego !!! Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
09-03-09 10:05  Odp: [Relacja/Galeria] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dziękuję wszystkim za pochlebne komentarze. Następny będzie chyba jednak Farenholt - pójdę za radą McGregora. Na większe okręty mam za mało miejsca. Poza tym nie kleiłem jeszcze okrętu od podstaw.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
09-03-09 19:47  Odp: [Relacja/Galeria] USS LEUTZE DD 481 by QŃ
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drogi QNiu, a jak u Ciebie z planami do "Farenholta" tudzież bardzo podobnego bliźniaka?

--
MacGregor

 
10-03-09 08:18  Odp: [Relacja/Galeria] USS Leutze DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak na razie mam:

Stoczniowe General Booklet of Plans - DD616 USS Nields - stan na 1942 (właściwy), Benson, nie Livermore - konfiguracja taka jaką miał Farenholt, z wyjątkiem plotek na nadbudówce rufowej. W planach jest 2x podwójne boforsy - czyli docelowa konfiguracja, a z braku tychże dział na Farenholcie było 1x20 i 1x poczwórne 28. Ale reflektor jest na nadbudówce rufowej a nie przesunięty w miejsce rufowej wyrzutni torpdowej.

Plany z modelarza Bensona na 1944 - nie najlepsze, ale zawsze coś. Na ich podstawie + to co powyżej udało mi się rozrysować wręgi do kadłuba. Jak się wyciągnie średnią z tych 2 pozycji to można coś zacząć robić.

Oprócz tego mam kilkaset zdjęć Bensonów i Livermorów z Niational Archives, w tym ok. 70 naprawdę wartościowych. M. in. Zdjęcia Aaron Worda (Livermore, ale zdjęcia z 1942), które pokazują ze szczegółami konfigurację uzbrojenia plot na nadbudówce rufowej taką, jak miał Farenholt - zamiast 2xpodwójne 40 ma 1x20 i 1x poczwórne 28. Zebrałem, skatalogowałem, przejrzałem i podzieliłem wszystkie zdjęcia które tam były na Farenholta i bliźniaków z tej samej stoczni, Bensony i Livermory.

Zdjęć Farenholta też kilka mam, w tym pokazujące dokładnie kamuflaż prawej i lewej burty - były inaczej malowane.

Ale z dokumentacja jak zawsze - im więcej, tym lepiej, choć to czasem przekleństwo przy budowie ;) Myślę, że z tym co zgromadziłem do tej pory można już coś zaczynać, tym bardziej, że wyposażenie było standardowe i rysunki do niego można wziąć z innych okrętów.

Ale oczywiście każda możliwa pomoc zawsze jest mile widziana :)) Nieważne czy to rada, krytyka, jakiś opis czy materiały zdjęciowe lub rysunki.

Pomysł na Farenholta zrodził mi się bardzo dawno temu, jak tylko zobaczyłem jego zdjęcia w Squadron Signal. Po prostu mnie urzekł jego kamuflaż. Potem przez zupełny przypadek znalazłem na necie zdjęcia prawej burty. Potem, dzięki Pawłowi Mistewiczowi zdobyłem plany z modelarza. A jak ostatnio przez zupełny przypadek znalazłem na necie generalne plany stoczniowe Bensona w konfiguracji na 1942, to tego już było za wiele, żeby odpuszczać sobie temat.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (10-03-09 08:26)

 
10-03-09 08:54  Odp: [Relacja/Galeria] USS Leutze DD 481 by QŃ
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

QŃ, w kwestii uniwersalnego wyposażenia i uzbrojenia to gorąco polecam zdjęcia zachowanych eksponatów muzealnych. I to nie tylko US okręty-muzea, ale także same muzea morskie w USA. Przykładowo ze złomowanego USS Enterprise zdjęto wszelakie wyposażenie ruchome i przekazano do zachowania. Nie wiem tylko w jakim muzeum to jest. Albo w innym muzeum lotnictwa w hangarze odtworzono wyspę lekkiego lotniskowca USS Cabot (Independence class), a podłogę zaaranżowano jako pokład startowy. To jako tło dla eksponowanych samolotów.

A'propos mniejszych jednostek, może kiedyś pomyślałbyś o jakim lotniskowcu eskortowym? Nie byłby chyba za duży dla Ciebie. A w samolotach pokładowych mógłbyś "zaszaleć" :D

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-03-09 09:56  Odp: [Relacja/Galeria] USS Leutze DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jeszcze link do strony na której znalazłem plany:

http://www.hnsa.org/doc/#plans

Strona jest naprawdę wartościowa. Mnóstwo informacji, instrukcji, schematów, regulaminów - wszystko to oryginalna dokumentacja US NAVY.

Strona jest ciągle aktualizowana. Zauważyłem, że m.in. systematycznie są dodawane nowe plany. Pojawiły się np. plany Fletchera w konfiguracji zbliżonej do Leutze - szkoda, że nie miałem ich jak budowałem model. Uniknąłbym kilku błędów merytorycznych, a dojście do prawidłowego kształtu kilku elementów zajęłoby mi znacznie mniej czasu.

Są też kolejne plany Bensona - tyle, że w powojennej konfiguracji, kontraktowe South Dakoty BB-49 z 1918r. Jeszcze miesiąc temu ich nie było.
--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (10-03-09 10:06)

 
10-03-09 10:43  Odp: [Relacja/Galeria] USS Leutze DD 481 by QŃ
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Z tej strony ściągnąłem sobie jakiś czas temu instrukcję obsługi radarów z II wś :D Są w niej min szkice malutkich anten znajdujących się min na końcówkach rei okrętów (np. typu "kółko szprychowe") opisane do czego służyły, itd. Oprócz tej wcześniejszej South Dakoty zassałem też Saratogę: generalka i przekroje kadłubowe plus wyspy.

Zobacz też w navysource w dziale Miscellaneous dla pancerników:

* "Machine gun bettery", klikając w linki tekstu wyróżnionego na niebiesko po prawej stronie:

http://www.navsource.org/archives/01/57y.htm

zobaczysz poczwórne Boforsy - liczne rysunki 3D rozłożonych na części pierwsze, oraz rysunek wymiarowy celowników.

oraz podobnie dla Oerlikonów:

http://www.navsource.org/archives/01/57u.htm


Jest tam tez taka ciekawostka, jak Oerlikony poczwórne z rysunkiem technicznym :D

Mam też chyba gdzieś 2-wojenną instrukcję obsługi Oerlikonów z rysunkami 3D, takie materiały szkoleniowe dla żołnierzy :D

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (10-03-09 10:44)

 
10-03-09 10:54  Odp: [Relacja/Galeria] USS Leutze DD 481 by QŃ
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Klub maniaków... :-) Ale co tam, tez przecież nim jestem :-D

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
10-03-09 13:30  Odp: [Relacja/Galeria] USS Leutze DD 481 by QŃ
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie QN! Gratulacje za ilość zebranego materiału. Odradzam jednak korzystanie z linii teoretycznych z planów w MODELARZU. Przydałyby Ci sie jeszcze plany Walkowiaka AARON WARDA :-)))

Odbierz jednak maila :-)

--
MacGregor

 
10-03-09 13:49  Odp: [Relacja/Galeria] USS Leutze DD 481 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jesteś WIELKI !!! Dzięki Ci. To nie to samo, co ja nieudolnie stworzyłem do tej pory, właśnie na podstawie przekrojów wręgowych z Modelarza.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 17Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024