FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-08-06 19:23  [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Jest to moja pierwsze relacja na tym forum. Prace nad tym żaglowcem trwają już od dłuższego czasu. Jak dotąd mam wyszpachlowane dno. Jutro będę naklejał pokłady i burty, a także pokaże fotki z postępów prac. Mam nadzieję, że będziecie odwiedzać to miejsce i komentować moje posunięcia (zarówno pozytywnie jak i krytykować je). Tymczasem zamieszczam parę zdjęć z dotychczasowych zmagań z tym modelem.





Pozdrawiam.

--

--------------------------------------------------
Pozdrawiam.

Post zmieniony (04-08-06 23:55)

 
04-08-06 20:35  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
_Grzecho_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie ma co krytykowac. Ładnie. Pokażesz te wyszpachlowane dno?

--
_Grzecho_

 
04-08-06 21:08  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Mam wielką prośbę do posiadaczy modelu. Przy pracach zniszczyłem podstawkę. Jeśli ktoś dysponuję skanami tych części proszę mi je przesłać na adres: gen.staszkov@wp.pl
Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

 
04-08-06 21:57  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Elo ponownie.
Grzecho chciałeś fotki kadłuba wiec je zapodaje. Na niektórych zdjęciach widać jakieś obśrupania, ale one zastaną w późniejszym etapie przykryte burtami. Jeśli z fotkami coś nie tak to proszę dać mi znać. Postaram się to naprawić.



Pozdrawiam.

--------------------------------------------------
Pozdrawiam.

Post zmieniony (04-08-06 21:58)

 
04-08-06 22:28  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Dno zostanie takie czerwone???

 
04-08-06 22:41  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, dno zostanie w taki kolorze jakim jest. Po ukończeniu burt i pokładów pomaluje je jeszcze matowym lakierem aby tak się nie świeciło.
Zapewne niektórzy będą protestować, że dno nie jest zgodne (choćby podobne) do prawdziwego, ale co ja mogę począć skoro mi się takie podoba. Początkowo pomalowałem je na kolor pomarańczowo- ceglasty ale nie podobało mi się i w ogóle jakoś takie było do bani.

 
04-08-06 22:58  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Jeśli takie dno zostawisz to na Twoim miejscu zmienił bym temat na "Moja wizja klipra herbacianego".
"Krótka koszulka" był wspaniałym, szybkim żaglowcem! Jej dno było pokryte płytami miedzianymi! Zakup miedzianej foli to chyba nie problem a efekt jaki uzyskasz będzie powalający zwłaszcza po kilku miesiącach gdy Cu pokryje się patyną. Jeśli nie chcesz się bawić w metaloplastykę może warto zakupić w Castoramie farbę do drewna o kolorze starej miedzi! Wczoraj je oglądałem i ceny nie są zastraszające.
Przemyśl to bo historyczny żaglowiec z takim czerwonym kadłubem wygląda jak "warbird" w malowaniu "RedBull-a"

--
Fanatyk Kartonu

 
04-08-06 23:48  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM - moja wizja :)
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Podpisuje sie pod tym co napisal Krzys. ten czerwony moze i ladny, ale miedziany bedzie jeszcze ladniejszy. Musialem sie wypowiedziec, gdyz ten kliperek nalezy tez do moich ulubionych zaglowcow- mialem go sposobnosc odwiedzic 4 lata temu w Londynie, gdzie stoi w suchym doku na Greenwich.
i jeszcze pytanie: czy mi sie wydaje, czy szalupa jest "z lekka" zwichrowana?

Staszkov, trzymam kciuki za postepy i daj sie "urobic" na zmiane koloru dna, zamiast zmieniac tytul watku:)

--

 
04-08-06 23:55  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM - moja wizja :)
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No okej zobacze co się da zrobić, a powiedzcie gdzie można zdobyć tą folię miedzianą?
Szalupa nie jest zwichrowana tylko siakoś dziwnie wyszła na fotce. Za to ta najmniejsza mi kiepsko wyszła i jeszcze będę ja poprawiał.

Pozdrawiam.

P.S. - Widzicie co może zrobić z człowiekiem opinia publiczna :-P

--------------------------------------------------
Pozdrawiam.

Post zmieniony (04-08-06 23:57)

 
05-08-06 09:20  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM - moja wizja :)
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

http://www.cyfronika.com.pl/
następnie el. mechaniczne->mat. dla elektryków ->materiały pomocnicze dla elektroniki i na samym dole masz blachę miedzianą samo przylepną albo wpisać blacha w ich wyszukiwarce i kliknąć trzeci link.

Swoją drogą fajny sklepik znalazłem w 10s szukania:o)

--
Fanatyk Kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024