FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-07-06 22:30  Re: Prośba o radę! Grubości kartonu
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Alberto zapodaj mi adresy tych sklepów na priv. Właśnie zachodzę w głowę gdzie kupić karton w Tarnowie a po mieście mi się łazić nie chce. :)))

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
27-07-06 22:59  Re: Prośba o radę! Grubości kartonu
Tomek 

 - 2

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Co do tego, jaki model chcę sklejać, to w planie jest coś tradycyjnego, nie potrzebującego karkołomnych grubości kartonu czyli K- 21 z MM albo Le Terrible z tegoż wydawnictwa (na razie dowództwo nie zdecydowało co chce mieć). Zaś jeżeli pytacie w jakich modelach skleja siętakie grubości, to odpowiadam: MODELIK- HMS Onslow, WAK- HMS Saumarez. NIe chciało mi się więcej przewalać moich zasobów, więc to dwa, pierwsze z brzegu przykłady. Zaś te 0,3 mm robi wbrew pozorom różnicę taką, iż czasami może nam zabraknąć butry na oklejenie wodnicy i pokłady tak, aby uniknąć wielkiego retuszu (Jak policzymy to wychodzi: 0,3 mm na wodnicy i 0,3 mm na pokładzie, co daje 0,6 mm. Niby niewiele, ale... Ze mnie tam nigdy wielki budowniczy nie był, ale jak się czyta klasyków tematu, to człowiek robi się mały przy każdym milimetrze błędu.
Serdecznie pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024