FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 
14-01-08 09:51  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Powiem tylko - miodzio
Pozdrawiam - Jacek

 
14-01-08 10:02  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tuco, przecież pokazałem i opisałem jak maluję. Ruchów pędzla już nie pokażę, bo nie wiem jak. Trzeba po prostu popróbować, zobaczyć co jak wychodzi, najlepiej na jakimś starym modelu, albo zrobić sobie jakiś prosty, do testów. Po pomalowaniu kolorem bazowym reszta to już tylko mazanie akwarelami i odrobiną suchych pigmentów. Trochę dodać, jak za dużo to zetrzeć suchym pędzlem. Jak za dużo akwareli, to zmyć mokrym pędzlem (to ich największa zaleta - zawsze można poprawić jak coś nie wyjdzie).
Nakłądanie pigmentów grubymi, miękimi pędzlami, ścieranie ich nadmiaru twardszymi, krótszymi. Zacieki po oleju lub płynach - odrobina błyszczącego, bezbarwnego lakieru.

Są dziesiątki relacji plastikowych, gdzie ludzie szczegółowo pokazują, jak malować. Ja, jak na razie uczyłem się robić "suchy" brudzing, który jest najłatwiejszy.

Inspiracją były dla mnie np. modele BigTanka:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11244
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=9844
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7604&start=0
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=3555&start=0

Myślę, że z czasem, przy kolejnych projektach, pokuszę się np. o malowanie zimowe, czy "mokry" - błotnisty brudzing, choć ten wymaga kładzenia dużych ilości błota i zaciera detale podwozia. I tego chyba będę unikał. Ja po prostu wybrałem to, co w moim przypadku jest możliwe do realizacji w warunkach i z narzędziami jakie posiadam. Czyli postawiłem na maksymalną prostotę - akwarelki i suche pigmenty +pędzle. Tak naprawdę każdy dobrze pomalowany model plastikowy, który widziałem, był malowany .... pędzlem. Aerografów używa się do malowania bazowego, podkładowego, skomplikowanych, rozmytych kamuflaży. Sam efekt końcowy to już tylko i wyłącznie pędzle.

A następna relacja też będzie. Gąski są już narysowane, 2 testowe ogniwa są już sklejone ;))

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (14-01-08 10:05)

 
15-01-08 09:29  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Dzięki QŃ-u za wskazówki :-)

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
15-01-08 11:46  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I ostatnia sesja, w plenerze. "Miszczostwo" to nie jest, ale to zawsze coś innego :lol:






--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-01-08 11:57  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mariusz,

Zarówno modelik jak i zdjęcia to pierwsza klasa. Gratulacje.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
15-01-08 12:14  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Poprzeczkę w kartonowej pancerce podniosłeś tak wysoko, że może to przebić już tylko (równie realistyczna) kartonowa załoga czołgu lub kartonowy silnik pracujący na kartonową ropę.
Szczere gratulacje :-)

 
15-01-08 12:44  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Highlander 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Aż trudno uwierzyc, że to ze zwykłego papieru jest :) w rękach Qnia pospolity karton zamienia się w coś wyjątkowego. Gratuluję świetnego modelu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024