FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
16-07-07 21:38  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Poziom zdetalizowania tego modelu jest nieprawdopodobny:-) Kolejny mistrz, który zalewa coś o swoim dążeniu do doskonałości i równaniu do innych:-) To nie jest rzemiosło, to czysty artyzm:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-09-07 17:16  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to lecimy dalej, bo lata mijają, a model w proszku ;)

Wyposażenia kadłuba ciąg dalszy. Jarzmo km-u, km, wizjer kierowcy i dodatkowe opancerzenie przedniej płyty kadłuba.





Uchwyty holownicze z przetyczkami mocowanymi na łańcuszkach :cool: Łańcuszki z drutu 0,25 mm. Zawiasy osłony przekładni. I widok na całość z góry. Dodatkowy pancerz jest trochę krzywo, bo jeszcze nie jest przyklejony - najpierw trzeba pomalować widoczne elementy wewnętrzne.



Dodatkowe boczne opancerzenie z kilkoma dodatkami takimi jak małe haki z przodu i stożkowe śruby - mój szczególny powód do dumy. Strasznie mozolna robota. Każdą taką śrubę robi się ostrząc plastikowy pręcik i odcinając śruba po śrubie. Zrobienie 40 śrub zajęło mi prawie 1,5 godziny.



I końcówka tylnej płyty. Detale powyżej lini błotników (śruby, haki, wlew paliwa, generator dymu i dorobiona przetyczka do holu z łańcuszkiem).



Teraz przede mną najgorsze - cała drobnica na bokach i błotnikach. Dopiero potem przejdę na górną płytę.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-09-07 21:39  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Strimer 

 

Witaj Mariuszu!
Krótkie techniczne pytanie . W jaki sposób powstały szczeliny między różnego rodzaju klapami a "wanną kadłuba". wycięte-wklejone, nacięcie,ślad po długopisie ??

--

 
13-09-07 21:43  Re: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Krzysiek D. 

 

Modele by QN - powinni tego zabronić :):):)

--

 
14-09-07 08:30  Re:
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Szczeliny są nacięte skalpelem. W oryginale pokrywy nie wystawały ponad płytę. Nie ma sensu ich wklejać, bo nigdy idealnie nie dopasuje się klapy do otworu. A tak o właściwą szerokość szczeliny dba grubość skalpela. Trzeba tylko pamiętać o podklejeniu płyty grubszą warstwą tektury.

Długopis nadaje się tylko do pisania lub robienia ewentualnych przetłoczeń (tak jak np. w kołach ASU-85 w relacji MichałaR - on używał stalowej kulki, ale można właśnie użyć długopisu). Jest po prostu za gruby i ma okrągłą końcówkę. Szczeliny między płytami i pokrywami nigdy nie były za duże i miały ostre krawędzie. Do ich zrobienia najlepszy jest skalpel lub jakiś nożyk, najlepiej z bardzo ostrym czubkiem, żeby można było wyprowadzić łuki. Ja używam skalpeli nr 10, 11 bo kiedyś kupiłem sobie do nich obsadki, ale tak samo dobre są noże Olfy (AK-3).

Można jeszcze robić inaczej. W płycie wyciąć skalpelem pokrywę, dorobić od spodu płyty rant i wkleić tą wyciętą. Można wtedy nasączyć krawędzie otworu i pokrywy BCG lub superglue i delikatnie oszlifować krawędzie. Trzeba tylko wtedy pamiętać, żeby krawędzie obrabianych części nie spęczniały, bo będą brzydko wystawać (patrząc z boku będą odstające do góry łuki). Tak zrobiłem na początku. Nie spłaszczyłem krawędzi i przednią górną płytę robiłem 2 raz.

Co innego, jak pokrywa wystaje ponad płytę. Wtedy już trzeba robić drugą metodą (powtórne wklejanie wyciętego elementu, tylko dodatkowo podkljonego) i bardzo pilnować precyzji obróbki krawędzi. Inaczej szczeliny nigdy nie będą równe, chyba, że ktoś ma zdolności manualne Wujka Andrzeja czy Stuga .

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-09-07 08:53  Re:
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

I Ty mówisz, że moje zlepianki zrobiły na Tobie wrażenie? Człowiekuuuuuuuuuuuuuuu

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
14-09-07 10:05  Re:
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przygadał kocioł garnkowi :))))))))

Ja nie robię sznurków i sznurówek z papieru.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (14-09-07 10:53)

 
02-11-07 18:32  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Minęło sporo czasu, więc przyzwoitość nakazuje uzupełnić to, co do tej pory pozlepiałem w temacie Pz IV.

Jak juz wcześniej pisałem, przyszedł czas na wyposażenie na błotnikach i bokach kadłuba. Niby takie drobnostki, ale wymagały sporo czasu i pracy. Tak na oko, to w tym samym czasie zrobiłbym pewnie gąski do takiego np. T-34, lub 1 gąsienicę do Pz IV. Tak więc nie była to łatwa robota.

Przechodząc do sedna, czyli zdjęć, na początek widok na większość części, które powstały w tym czasie (kilka będzie dalej, przyklejonych już do kadłuba):



A teraz juz seryjnie, wszystko po kolei, z detalami:













I to na razie tyle.

Teraz przenoszę się na górną płytę kadłuba. Po skończeniu kolejna sesja zdjęciowa.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-11-07 18:55  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
Bebik   

Zobaczylem, zamyslilem sie, zaplakalem. Ja nigdy nic podobnego nie stworze. Pociesz mnie i powiedz ze ta bestia niebedzie sama jezdzila, ani plula ogniem.

 
02-11-07 19:34  Odp: [Relacja] Pz Kpfw IV E by QŃ
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mariusz! Jesteś jak komisarz Przygoda: Pedant! Szczególarz! I tak trzymać!

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024