FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-07-06 20:09  [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Ze strony wydawcy:
"W kioskach RUCH-u i Kolportera około 14 lipca 2006 r. ukaże się Kartonowy Arsenał 02/2006 z modelem francuskiego myśliwca Morane Saulnier MS 406 C1. Zeszyt zawiera 4 arkusze B4 z częściami kolorowymi, 2 ark. B4 z elementami szkieletu i ponad 50 rysunków montażowych 3D"

Jest okladka i zdjecia surowki:




--

>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

Post zmieniony (10-07-06 21:04)

 
10-07-06 21:01  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Seweryn 

 

Kolejne cudeńko :) Biorę.

--
Seweryn

 
10-07-06 21:09  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Ja też:)

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
10-07-06 21:14  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

ja nie :)

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
10-07-06 22:09  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A już że może w końcu jakiś śmigłowiec albo łódź podwodna...

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
10-07-06 22:21  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kolejne latadełko, SUPER!

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
11-07-06 00:05  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
komandor 

 

Wszystko jak zawsze w przypadku tego wydawnictwa ladne i dokladne, ale fajnie byloby gdyby Pan Andrzej wydal cos plywajacego....
pozdrawiam,
Jacek

 
11-07-06 10:12  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Jak zawsze najwyzsza jakosc i przytlaczajace detale :) - moje marzenie to kolekcja tych samolocikow :P. Jak tak dalej pojdzie to doczekamy sie wszystkich uczestnikow II-giej wojny, moze nie we wszystkich wersjach ale zawsze :). Byly juz amerykanskie, niemieckie, japonski, polski, brytyjski, francuski, wloski... - czas na rosjan teraz :)? Czyzby zapowiadany kiedys Il2 a moze Jak? W kazdym razie to, co wychodzi u konkurencji, wychodzi tez u p. Halinskiego - tak wiec konkurenci :)) prosimy o Richelieu albo Hood'a :) albo o serie rurek rosyjskich :D

--

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

Post zmieniony (11-07-06 10:30)

 
11-07-06 10:18  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

robal --> radziecki też był - I-16

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
11-07-06 10:43  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

powiem tak, nie nadążam ale i tak czekam na pływadła :P

--



Post zmieniony (11-07-06 10:43)

 
11-07-06 13:52  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Barbarossa 

 

Zapewne kolejny supermodel, jak to AH...
Tylko, że ja napaliłem się na malowanie z tą piękną szchownicą, pod którą prześwituje kokarda, no ale cóż, malowanie jest polskie i poprawne, więc nie ma tego złego..., jak wyjdzie Morane z WAKu (a mam nadzieję że kiedyś wyjdzie) to będą się pięknie prezentować:)
Supertemat, więc biorę w ciemno, może by tak więcej Francuzów?

--

per aspera ad astra...

Post zmieniony (11-07-06 13:53)

 
11-07-06 13:59  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Wydany MS 406 C1 nr 691 to maszyna na której ppor. Chałupa zestrzelił 8 czerwca dwa Ju 87 i jednego Bf 109. W rozkazie "C" nr 60 z dn.23.06.1940 r. napisano o ppor. Chałupie i plut. Bedzie - "Excellent pilote de chasse"- Znakomity pilot myśliwski.
Nic dodać, nic ująć ;-) (Bartłomiej Belcarz- "Polskie Lotnictwo we Francji", s.122,123,126)

--


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (11-07-06 14:01)

 
11-07-06 14:17  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Tomek   

Witam, choć jestem początkującym modelarzem (kleje właśnie swoje pierwsze modele) to również chciałbym się wypowiedzieć w sprawie przyszłych wydań i potulnie poprosić o jakiś śmigłowiec ;)

--
Tematyka: Współczesne lotnictwo wojskowe
Na warsztacie: SU-27B Flanker, AH-64A Apache

 
11-07-06 15:40  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Barbarossa 

 

To w ramach oczekiwania można go sobie obejrzeć tu:

http://www.military-meshes.com/gallery/showphoto.php?photo=9&size=big&cat=501
http://www.military-meshes.com/gallery/showphoto.php?photo=8&size=big&cat=
http://www.military-meshes.com/gallery/showphoto.php?photo=10&size=big

To chyba rozwiewa wątpliwości w sprawie zakupu:)
Kurcze, żeby model choć w połowie tak piękny wyszedł, no ale to już w gestii sklejającej braci...

--
per aspera ad astra...

 
11-07-06 15:44  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Koledzy, przypominam, że wątek dotyczy modelu OBECNEGO a nie Waszych przyszłych życzeń.

pozdrawiam

--

 
11-07-06 21:41  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Widzac takie surowki trudno powstrzymac marzenia o swoich ulubiencach :D w wykonaniu wydawnictwa p. Halinskiego :)). Ale zeby nie bylo tak calkiem off topic, to przygladajac sie innym modelom tego wydawnictwa zastanawia mnie dosyc surowa kabina tego samolotu - czy takie byly w rzeczywistosci czy ktos tutaj obniza loty?

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
11-07-06 22:10  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

robal! Troche wyobraźni:) To tylko surówka! Wiele bylo krzyku na temat wnetrza do P-47 z AH, w wydanym modelu bylo ono idealne. Surówka zawsze bedzie troche "surowa":)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
11-07-06 22:10  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Seweryn 

 

Widziałeś P11 tam dopiero jest surowa kabina, nikt tutaj lotów nie obniża :)

--
Seweryn

 
11-07-06 22:52  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
pepo ciufakers   

bo juz w latach 30 projektowali kabiny z mysla o technologi stealth, z małą ilościa wystających elementow;))

 
11-07-06 23:02  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ee lipa... nie ma kolorów.... ;-)))

 
14-07-06 08:54  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
yak   

Wczoraj już go upolowałem w Wawie na Centralnym. Standard miodzio. W środku brak jakichkolwiek zapowiedzi. Dziś idzie pod nóż.

 
14-07-06 10:44  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

U mnie też już jest, (salonik Kolportera). Moim zdaniem wart tych 25 zł. :)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
14-07-06 10:48  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

A ja za 20 minut wychodzę do kiosku po egzemplarz!!! Wypatrzyłem go na wystawie jak jechałem autobuskiem...

Niech żyje Francja i "misio" Zizou.... ;-)

 
14-07-06 16:15  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Barbarossa 

 

Toż to jest miodzio!
I niech nikt nie mówi, że do Pana Halińskiego nie dociera głos modelarzy (alternatywna tablica, brak części na tylnej okładce), taka cicha woda...:)
Swoją drogą to model jest tak fajny, że aż żal go pociąć, ta walorka, kolory, nowatorskie płócienne poszycie..., będę musiał potrenować manualnie na innym modelu żeby się za niego wziąć, bo takiej piękności nie można zepsuć, a na drugi egzemplarz mnie nie stać:(
Pozdrawiam!

--
per aspera ad astra...

 
14-07-06 16:33  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Hehe widze że nie tylko mój egzemplarz sobie długooooooo poleży na półeczce:)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
14-07-06 18:23  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ale kusi :-) kupiłem i ja, niestety ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-07-06 18:36  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Seweryn 

 

Wrzyćcie ktoś fragment arkusika, kioski w mieście już pozamykali :)

--
Seweryn

 
14-07-06 19:53  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Witold   

Jutro i w następnych dniach znowu otworzą. Model jak zwykle robi wrażenie. Również cieszę się, że nie muszę niszczyć okładki, by zrobić model.

 
15-07-06 08:34  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

A ja jestem zawiedziony!!! Niestety nie kupiłem jeszcze moranka, choć miałe go rękach. Cóż tu dużo mówić, powiedziałem ciepło pani w kiosku, że tego egzemplarza już nie sprzeda, no chyba że znajdzie się jakiś "franek"... Niestety otrzymałem do ręki model bardzo połamany. Pani w kiosku nie rozumie że za 25 zł to ja mogę kupiś kilkadziesiąt Kazet lokalnych, które mogą sobie być połamane.... no niestety takie realia kioskarskie...

Ale o samym modelu. Tylko go przeglądnąłem i zapowiada sie całkiem, całkiem.

Cekam do dzisiejszego popołudnia - muszę poszukać "dobrego" kiosku...

 
15-07-06 17:35  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Okładkę już chyba wszyscy widzieli, jak zawsze bardzo ładna, ale nie szata zdobi człowieka, znaczy się okładka model :). Więc zaglądamy to środka, a jest na co popatrzeć :





Wszelki komentarz z moej strony uważam za zbędny. Warto dodać tylko, że opracowanie przewiduje wykonanie wszelkich zegarów jako przeszklone, wykonanie części płóciennych jako uproszczone lub "w wersji kanciastej"

ps. przepraszam za słabe fotki
--

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (15-07-06 20:27)

 
15-07-06 19:30  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

chyba nie opre sie pokusie.....

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
15-07-06 20:01  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

O co chodzi z tymi dwoma fragmentami poszycia z bocianami ??

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
15-07-06 20:08  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Seweryn 

 

Qrchaku te dwa elementy można wykonać alternatywnie. Jeden ma zaznaczoną poprzez cieniowanie fakturę poszycia z płótna, a drugi można pozaginać tak żeby taka faktura była 3d :) wręgi też są podwójne.

--
Seweryn

 
17-07-06 10:41  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
El Topo   

Mam!!! Piękny model brzydkiego (ale to moje zdanie) samolotu! Wart każdej wydanej złotówki. Szczególnie dobrze opracowana jest przednia część kadłuba z wlotem powietrza do chłodnicy oleju (tuż pod śmigłem). Po Morane od Orlika byłem niestety rozczarowany i MBiga, autora modelu, nie usprawiedliwia niestety nic...Nawet skąpość materiałów źródłowych. Podobnie jest z wnękami podwozia. AH i spółka kolejny raz serwują nam model wysokich lotów - nie napiszę, że najwyższych, bo niektórzy gotowi pomyśleć, iż komuś ***ę liżę :) Ale z drugiej strony, czy to wstyd pieścić słowem kogoś kto mnie modelarzowi robi tak dobrze? :) Na razie nie mam czasu, ale niedługo urlop, a wtedy nożyczki w dłoń i zasiądę sobie do tego modeliku...

 
17-07-06 12:27  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Barbarossa 

 

Swoją drogą to zastanawiam się gdzie jest granica szczegółowości modeli HALa.
Na "kanciaste" rozwiązanie poszycia czekałem od dawna i zastanawiałem się tylko kto to pierwszy wyda, no i mogłem postawić u buków, bo bym wygrał:)
Mam tylko taką wątpliwość, czy ten nowy segment nie wyglądał by ładniej z cieniowaniem, ale zagięcia może wystarczą by efekt optyczny był fajny, no i jak to wykonać? Nacinanie na zewnętrznej (jak by się nie nazywało:) Chyba odpada, bo będzie to znać, zostaje tylko wewnętrzna... Za jakiś czas pewnie ktoś coś lepsiejszego zaproponuje, a ja zamierzam jeszcze poeksperymentować:)
I jeszcze jedna zagwozdka: czy w takim małym i cienkim skrzydełku udało by się odtworzyć klapy? Bo chyba Answer już coś takiego zaproponował w Ła-7 (może się mylę). No i ciekawe jak to by wyglądało, bo ja na wykonanie takiego hardcore'u chyba bym się nie porwał, a może jednak...

--
per aspera ad astra...

 
17-07-06 13:12  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Barbarossa, sam się zastanawiam, czy nie zrobić poszycia pozałamywanego, ale z elementów cieniowanych. I przekrój będzie, i cieniowanie wyraźne... ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-07-06 13:30  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Barbarossa 

 

Nie wiem czy tak wyjdzie, nie mierzyłem tego, ale na oko to części "do załamywania" wydają się większe i tak powinno raczej być, bo między załamaniami każda część jest minimalnie wgłębna (zwróć uwagę na wręgę do tego rodzaju poszycia) i dopiero takie ukształtowanie oddaje (według mnie) tę strukturę. Poza tym modele Hala nie wybaczają nawet minimalnych błędów, więc... eksperymenty, eksperymenty i inwencja twórcza:)

--
per aspera ad astra...

 
17-07-06 14:07  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Witold   

Ja nacinał nie będę. Raczej wygniotę delikatnie od wewnątrz "szpikulcem" dentystycznym.

 
17-07-06 14:34  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Barbarossa, masz rację, dziś zmierzę możliwie dokładnie :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
20-07-06 19:57  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Pozwole sobie i ja zabrac glos na temat Morane'a od Pana Halinskiego.

Najwyzsza klasa. Duet projektantow pp Grygiel/Dworzecki to zespol na najwyzszym poziomie, co udowodnil wielokrotnie poprzednio a potwierdzil tym opracowaniem

MS 406 to model BARDZO TRUDNY do prawidlowego odwzorowania, choc na pierwszy rzut oka mogloby sie wydawac inaczej. Nadzwyczaj skomplikowane sa dwa elementy - przod kadluba i dolna jego czesc, ta za chlodnica. Oba te fragmenty w opracowaniach poprzednich (byly juz takowe w MM, w FLY i w ORLIKU) zostaly potraktowane bardzo ulgowo.

O dolnej czesci przodu (tej z chlodnica) juz wspomniano, ja chcialbym skupic sie na gornej czesci - miejscu, gdzie konczy sie kadlub a zaczyna kolpak: to miejsce posiada bardzo charakterystyczny, plaski z zaokraglonymi rogami, ksztalt - zostal on oddany wrecz doskonale w omawianym opracowaniu. Takze dolna czesc kadluba zostala starannie opracowana i wyglada naprawde dobrze - zaden ze wspomnianych uprzednio modeli innych wydawnictw nie posiadal tak wiernie oddanych obu fragmentow konstrukcji.

Takze oslona kabiny uwzglednia podzal szyb na czesci kadlubowej na piec, a nie na 3 jak w kilku poprzednich opracowaniach MS-a czesci.

Moje zastrzezenia budzi jedynie przednia czesc oslony kabiny - moim zdaniem wiarochron byl szerszy, przynajmniej tak to wyglada na zdjeciach i na wielu dostepnych planach, niemniej istnieje mozliwosc, ze perspektywa ujec znieksztalcila wspomniany fragment wiatrochronu na zdjeciach i ten ksztalt, ktory jest w opracowaniu z AH jest prawidlowy.

Kolorystyka nie budzi zastrzezen, jest zgodna z obecnym stanem wiedzy na temat barw samolotow francuskich. Nie sprawdzalem zgodnosci rozkladu plam, ale - znajac solidnosc wymienionego wczesniej duetu autorow - nie bede porownywal, bowiem niemal na 100% jest zgodny.

Moje uwagi przedstawiam na podstawie rysunkow montazowych - sa one wykonane programem typu CAD, wiec mozna zalozyc, iz to na tym programie opracowano wycinanke, a rysunki wiernie oddaja efekt jaki uzyskamy sklejajac model.

I na koniec kolejna przyjemna niespodzianka. Wielu z nas, takze i ja, krytykowalo Pana Halinskiego za wysokie ceny modeli. 25 zl jakie zyczy sobie Wydawca za Morane'a to naprawde BARDZO PRZYZWOITA cena. Nie odbiega znaczaco od od podobnych objetosciowo opracowan innych wydawcow, a poligrafia wszak zdecydowanie owe wydawnictwa wyprzedza. No i starannosc samego projektu to absolutna czolowka, zatem owe "dwie i pol dychy" za TAKI model to cena jak najbardziej do przyjecia.

Gratuluje Panu Halinskiemu (oraz projektantom :) ) kolejnego wspanialego modelu. Mysle, ze nie bedzie przesada, gdy stwierdze, ze projekty z tego wydawnictwa nie maja sobie rownych nie tylko w Polsce, ale najprawdopodobniej i na swiecie.

Przylacze sie tylko do Kolegi, ktory wyrazil zal, iz nie jest to "polskie" malowanie. Liczylem po cichu, ze Pan Halisnki wyda model z "przeswitujacymi" szachownicami. Ale nie bede marudzil, "bocian" to tez malowanie ktore bardzo mi sie podoba, tym bardziej,z e jest to godlo bardzo znanej jednostki mysliwskiej z I wojny - godlo z tradycjami, ze tak to ujme :)

Licze na kolejnych "francuzow". Koolchovena, Poteza, Amiota, Dewoitine'a (rowniez 510/511) i oczywsicie Blocha 152/155, ktory to samolot, nie wiedziec czemu jest przez naszych projektantow traktowany po macoszemu :)

Podsumowujac: doskonaly model doskonalego samolotu za doskonala cene. Wyrazy uznania.

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
20-07-06 20:00  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

NicZTego: nawiązując do oznakowania - czy zresztą godło "bociana" nie zaprojektował lotnik polskiego pochodzenia?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
20-07-06 22:30  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

a ja podpisze sie pod tym co napisal NicZtego ale dodam od siebie, ze ten bocian bardzo mi sie podoba i nie wymienilbym go na przeswitujace szachownice:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
20-07-06 23:07  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
kirkris   

ktoś wie gdzie w warszawie można jeszcze go kupić?

 
21-07-06 10:14  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Dołączam się do gratulacji dla wydawnictwa. Kleje model z Orlika i widzę dużą różnicę między tymi modelami np. wnęki podwozia. Napewno kupie ten model mam juz kilka od Hala narazie leżą na pułce i czekają jak mój warsztat sie poprawi na tyle żebym nie popsół swoim wykonaniem tych "małych arcydzieł".
Ale nie krytykujmy za bardzo innych projektamtów. Mamy wolny rynek, niektórzy wolą skomplikowane opracowania ( np. Hala ) a inni prostrze( MM,Orlik). Ręka rynku wszystko wyrówna.
Ja narazie kleje Orlika MS 406, i czekam na Hala MS 406 w Wawie :) od wyboru głowa nie boli



Post zmieniony (21-07-06 21:19)

 
10-08-06 19:43  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Czarny 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Co za debil usuwa moje posty ?? inni tu spamują i biadolą o niczym, ze im źle światło na częsciach się odbija,, a jak ja coś wspomne czy ktoś nie chciałby sprzedać mi egzemplarza tego samolotu jesli ma na zbyciu to od razu ktoś to kasuje... Beton jakiś...

--
W stoczni: Yamato AH 1/2004 (aktualnie chwilowo prace wstrzymane)



Krzyś

Więc Ci szybciutko odpowiem! Posty usuwa moderator i ma w 100% racje bo widze że kolega nawet nie wie jakie działy są na naszym forum! Pytania o kupno zadaje się na "giełdzie" a nie na "forum głównym" w wątku dotyczącym zapowiedzi! Dodatkowo gdybyś nie zauważył Morenek to nowość i za 25 zł kupisz w wielu kioskach RUCH-u salonach prasowych Kolportera i Empikach! Więc szybciutko wyedytuj swój post zanim dostaniesz bananika za jakże "piękne" wypowiedzi!

-----------------------------------
Ja skasowałem Twój post, ale wybacz - nie będę tracił czasu na wyjaśnianie za każdym razem oczywistych rzeczy, o których wspomniał Krzyś. No cóż, warto czasem najpierw popatrzeć na siebie. Proponuje jednak debili poszukać gdzie indziej:>

StuG

 
10-08-06 19:45  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Czarny: wywołaj główną stronę forum i zobaczysz działy. Czytaj, czytaj, czytaj, potem miej pretensje, jak będzie o co...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-08-06 19:56  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Hook6   

 

Czarny, co byś powiedział gdyby moderator napisał sobie beztrosko pod Twoim skasowanym wpisem (widziałem go, ale nie miałem czasu zareagować):

"Co za debil pisze post o kupnie modeli w niewłaściwym dziale i zaśmieca forum? Beton jakiś czy co?"

Podoba Ci się?
Bądź tak miły i tak traktuj innych, jak sam chciałbyś być trakowany.

--

 
11-08-06 18:37  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Czarny 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dobra juz dobra sorki za tamto. To moze poradzicie mi jak wycinać otwory w bardzo małych częsciach np desce rozdzielczej... ???

---------------------------------------
Zanim zadasz kolejne "ciekawe" pytanie - zastanów się, poszukaj na forum podobnej tematyki, a nie zaśmiecaj każdego wątku bzdurami!!! To jest ostatnie ostrzeżenie! Wszystkie następne tego typu wpisy będą kasowane, a jeśli nie zaczniesz normalnie funkcjonować na forum to będzie jeszcze gorzej.

Pozdrawiam

StuG


--
W stoczni: Yamato AH 1/2004 (aktualnie chwilowo prace wstrzymane)

 
11-08-06 18:48  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

to nie jest chat - tu się nie pisze "o wszystkim" - przeszukaj forum opcją SZUKAJ, a jak nic nie będzie nt (ale będzie) to załóż swój wątek na dany temat.

 
11-08-06 19:52  Re: [zapowiedz] Kartonowy Arsenal MS 406 C1
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak wracając do tematu tego wątku : Mam takie małe pytanko:
Czy wstawianie zdjęć arkuszy modelu nie jest naruszaniem praw autorskich?

ps. jeśli ten temat był już poruszany to przepraszam

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024