FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
30-06-06 09:50  Re: [Opis] SBD-3 Dauntless AH - pierwsze wrażenia
Kacu   

ja obok Sturmovika też czuje sie wywołany na dywanik. Mój post nie miał na celu nikogo obrażać i jeżeli Pan Haliński sie czuje urażony to bardzo przepraszam. Wydawnictwo Haliński stoi na najwyższym poziomie od ładnych paru lat i nie mam zamiaru (interesu) obrażać firmy, której modele często kupuje.
wracająć jednak do tematu tych nieszczęsnych desek - powiem tak po prostu mi sie nie podobają - to moja opinia. OK już wiem, że obecna technologia nie pozwala na fantastyczne odwzorowaniu tak małego detalu (nie pomyślłem o tym wcześniej). ale nie podobają mi sie te cieniowania samych tarcz zegarów. według mnie najlepsze są zegary w Hellkacie - proste, wyrazine i też na czarnym tle deski. Osobiście sam ostatnio eksperymętuje z walorka tablic i zamiast dodawać jakieś przełączniki, guziczki, bajerki dodałbym 1-2 zdjęcia orginalnego kokpitu na ostatnią strone okładki. ale to tylko moje marzenia i nie wiem jak to sie ma do rzeczywistość - zawsze można powiedzieć, że te zdjęcia są w internecie :) .

Pozdrawia Kacu mam nadzieje, że to nie był 'chamski' post

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
30-06-06 10:58  Re: [Opis] SBD-3 Dauntless AH - pierwsze wrażenia
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wydawnictwo Pana Halińskiego jest wiodącym ( nie boję się tego powiedzieć ) wydawnictwem modeli kartonowych na Świecie!
Stąd też może bierze się chęć wyszukania w wycinance jakichś "potknięć" ; a że ich prawie nie ma , to chwytamy się tych wątpliwych...
Moim zdaniem tablice wydają się niewyraźne , ale argumentacja Pana Andrzeja trafia mi do przekonania ; faktycznie - zróbcie fotkę oryginalnej tablicy i pomniejszcie ją do odpowiedniej skali - już wtedy sanie się mniej czytelna ; a jak jeszcze wydrukujemy ją na kartonie ( z natury szorstkim i o dość chropowatej powierzchni) i w dostępnych , choćby najnowocześniejszych technikach drukarskich , to ta czytelność dramatycznie się jeszcze zmniejsza...
Zatem chyba najlepszym wyjściem - i to proponuję także projektantom - będzie dodawanie obok tablicy jej maski z wyciętymi otworami na "zegary".
Wtedy choćby takie zróżnicowanie powierzchni tablicy w modelu da podniesienie jej czytelności...
Uważam , że takie drobne zmiany dobrze wpływają na "oszukanie" ludzkiego oka i poprawienie efektu końcowego!
A w ogóle -więcej dystansu i uśmiechu!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-06-06 11:00  Re: [Opis] SBD-3 Dauntless AH - pierwsze wrażenia
komandor 

 

Panie Andrzeju !!
Moja opinia zapewne takze nie bedzie obiektywna, poniewaz wychowalem sie na Pana modelach. Doskonale pamietam jak, bedac bardzo mlodym czlowiekiem, wraz z moim ojcem zakupilem w Stegnie model Richelieu, ktory wprawdzie przewyzszal moje mozliwosci, ale budowe ukonczylem. Gdybym z Panem Halinskim nigdy nie rozmawial nie wiedzialbym zapewne, ze do tematu modelarstwa podchodzi z pasja i stara sie aby wszystko bylo jak w oryginale. Nie zamierzam tutaj slodzic nikomu, ale bardzo irytuja mnie slowa krytyki (czesto bezpodstawne) pod adresem wydawnictwa AH. Wydaje mi sie,ze takie "akcje" sa inicjowane przez konkurencje. Nie twierdze,ze Andrzej Halinski jest nieomylny. Nalezy sie kazdemu pewna wyrozumialosc. Nikt jeszcze nie wydrukowal modelu bez ani jednej wady.
pozdrawiam,
Jacek

 
30-06-06 11:44  Re: [Opis] SBD-3 Dauntless AH - pierwsze wrażenia
Czarny koń 

 

kermeet musisz od czasu do czasu częsciej buszować w sieci, wspaniała stronka, dzięki

--

 
30-06-06 12:51  Re: [Opis] SBD-3 Dauntless AH - pierwsze wrażenia
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wtrace swoje trzy grosze:) Ponizsze zdjecie ukazuje deske Dauntlessa w oryginale. Zasugerowalbym Panu AH tylko mala zmiane, wspominiana zreszta juz wczesniej przez ALFa i samego wydawce. Mianowicie by wydrukowac obok deski takiej jak do tej pory, jej "klon" z otworami do wyciecia. Ulatwi to "oszklenie" zegarow i uplastyczni znakomicie plaska deske (chociaz jakim sposobem deska moze nie byc płaska:):):):) - bez obrazy kobiety modelarki:)



--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024