FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-06-06 14:51  poszukuję projektanta
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Oto moja propozycja:
poszukuję projektanta modeli samolotów
Warunki:
1. ustalone (wynegocjowane) wynagrodzenie minimum (niezleżnie od tego, czy model będzie wydany i ile się go sprzeda)
2. ograniczone w czasie i ilości drukowanych egzemplarzy przeniesienie praw autorskich
3. ostateczne wynagrodzenie obliczone jako 50% zysku ze sprzedaży modelu w sieci RUCH oraz w pierwszych dwóch miesiącach sprzedaży dla innych odbiorców (ale nie mniejsze niż wynegocjowane w 1)
4. termin wypłaty wynagrodzenia: część z 1: 7 dni po przyjęciu projektu; część z 3: 7 dni po upływie 2 miesięcy od wprowadzenia modelu do sprzedaży

Wymagania:
1. czas opracowania projektu od daty przyjęcia zlecenia:
a) 25 dni w przypadku samolotu "prostego" (np. me-109, P-50 itp.)
b) do ustalenia w przypadku samolotów złożonych
2. szczegółowość: wystarczy taka jak w moim P-8
Reszta do omówienia
Oferty i pytania proszę kierować na priv
Lech
PS
Czas zacząć wydawać miesięcznik :-)

 
29-06-06 15:15  Re: poszukuję projektanta
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

W wymaganiach nie pisze nic o sklejonych surówkach - czyli mogę podrzucić projekt niesklejalny i też dostanę kasiorę ?

Tym pytaniem wyraziłem obawę modelarza o sklejalności niektórych projektów niektórych projektantów :D

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
29-06-06 15:19  Re: poszukuję projektanta
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No nie! kopajt , nie przyjmę projektu bez jego weryfikacji! Surówkę dam do sklejenia komuś innemu. Nie uważam, że surówke powinien sklejać projektant, który swój projekt - siłą rzeczy - zna na wylot. (swoje projekty też daję do sklejenia "osobom postronnym", aby zweryfikować np. przejrzystość instrukcji)
Lech

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (29-06-06 15:21)

 
29-06-06 15:53  Re: poszukuję projektanta
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

To ine pytanie - dokumentację projektant ma zdobyć sam czy zabezpieczysz (w pierszym przypadku 25 dni może być mało)?

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
29-06-06 15:57  Re: poszukuję projektanta
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wszystko jest do dogadania. Posiadam bogaty zbiór monografii i innych źródeł. Po prostu bardzo mi zależy na nawiązaniu współpracy z projektantami, ponieważ sam całkowicie się nie wyrabiam "czasowo".
Lech

 
29-06-06 16:02  Re: poszukuję projektanta
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeszcze coś: moje zainteresowania oscylują akurat wokół tematów mało popularnych (w sensie dostępności dokumentacji), więc z konieczności na pewno będę aktywnie uczestniczył w kompletowaniu dokumentacji.
lech

 
29-06-06 16:06  Re: poszukuję projektanta
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lechu, ja mam jeszcze kilka pytan, jako bardzo, bardzo poczatkujacy projektant-teoretyk
- czy interesuje Cie tylko i wylacznie tematyka lotnicza? Jesli tak, to z jakiego okresu?
- czy wsrod zlecanych przez Ciebie projektow sa tematy typu "science-fiction", czy jednak beda to konstrukcje z w miare dobrze opracowana i dostepna dokumentacja?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-06-06 16:12  Re: poszukuję projektanta
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie mam żadnych ramek poza tym, że muszą to być samoloty (nie znam się na pancerce, ani np. na pływadłach). Osobiście nigdy nie zaprojektowałbym niczego odrzutowego, ale tylko dlatego, że tego nie lubię. Natomiast, jeśli ktoś zaproponuje ciekawy projekt napędzany czymś innym niż smigłem, to bardzo proszę.
Lech

 
30-06-06 09:31  Re: poszukuję projektanta
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Drobne wyjaśnianie: wynagrodzenie z 1 jest przewidziane na poziomie obowiązującym aktualnie na "rynku kartonowym" za projekt z przeniesieniem praw autorskich. Zatem ostateczne wynagrodzenie z 3 w zamyśle ma być zauważalnie wyższe niż to, które proponują inne wydawnictwa.
lech
Jeszcze jedno: ponieważ otrzymałem dużo pytań - wyjaśniam: ograniczone przeniesienie praw autorskich oznacza, że własność projektu "wraca" do projektanta po określonym czasie lub po wydrukowaniu określonego nakładu czasopisma z tym projektem.

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (30-06-06 09:34)

 
30-06-06 10:05  Re: poszukuję projektanta
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


I już (chyba) ostatnie wyjaśnienie: temat jak najbardziej może być zaproponowany przez projektanta.
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024