FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-06-06 17:47  [technika] Zawieszenie gotowego modelu na żyłkach.
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kończe własnie prace przy Me-109 G29wydawnictwa Orlik)i zamierzam go zrobić w wersji w "locie" czyli bez wypuszczonego podwozia.Model bedzie zawieszony na żyłkach wędkarskich.I tu mam problem.Jak najlepiej przymocować żyłke do modelu.Ja wymysłiłem metode że zrobie maleńką dziurke w modelu w nią włoże końcówke żyłki z naniesionym wikolem.Czy to jest dobra metoda???I drugi problem poważniejszy.Czy mógłby mi ktoś poradzić w których punktach modelu(Me-109) umocować żyłki????I ile ich powinno być??Trzy czy cztery?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od moderatora : postaraj się, żeby tematy wątków były bardziej czytelne, a nie skłaniały do głębokiej zadumy "co autor miał na myśli". Zmieniłem Ci treść tematu, a powyższa rada na przyszłość. Proszę o zastosowanie się.

Pozdrawiam
StuG


--
pozdr

 
25-06-06 18:03  Re: [Pytanie] Zawieszenie gotowego modelu na żyłkach.
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ja samolot mocuje da dwóch, jeden koniec za kołpak od śmigła, a drógi za statecznik pionowy (przyklejam na Super Glue).

 
25-06-06 18:31  Re: [Pytanie] Zawieszenie gotowego modelu na żyłkach.
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tomasz! Nie psuj modelu! żadnego kleju! żadnych dziurek!!!

zastosuj najcieńszą żyłkę.... z całą pewnością będzie niewidoczna przy normalnym oglądaniu :-)

--
Pozdrawiam!
Michał

 
25-06-06 18:47  Re: [Pytanie] Zawieszenie gotowego modelu na żyłkach.
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Na wstępie przepraszam moderatora za niejasny tytuł tematu.

Jeśli chodzi o zawieszenie to Michał ma chyba racje.Jeżeli będe chciał w przywszłości coś zmienić w modelu (a kto wie co mi przyjdzie do głowy:) to nitki beda mi przeszkadzac.Nie długo wstawie fotki.Dzieki za rade!

--
pozdr

 
25-06-06 23:49  Re: [Pytanie] Zawieszenie gotowego modelu na żyłkach.
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Mam podobną, ale nieco odmienną propozycję wieszania.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Tak wieszałem swego czasu swoje maszyny. To "U" to powiedzmy kawałek drutu wbity w powiedzmy sufit. Natomiast to zawieszenie ma tę zaletę, iż stosuje się tylko jedną żyłkę. Pozycję samolotu można za to dowolnie zmieniać pochylając go na lewe/prawe skrzydło. Tak samo na nos/ogon.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
26-06-06 00:44  Re: [Pytanie] Zawieszenie gotowego modelu na żyłkach.
sierzant     

i karabińczyk jak najdrobniejszy, czasami wypada odkurzyć :)

 
26-06-06 12:43  Re: [Pytanie] Zawieszenie gotowego modelu na żyłkach.
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

U mnie wszystkie modele wiszą na jednej nitce - pętelce, przłożonej przes silnik i ogon

w skrócie - wariant Toffa zielona nitka - przy czym nitka jest tylko jedna !!

Prosto sią zakłada i zdejmuje.

Moje doswiadczenia - taki model zbiera kurz, musi być dobrze polakierowany i czasem odkurzany.

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024